Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема: КОРЕЛЯЦІЙНА ЗАЛЕЖНІСТЬ

Кафедра інформаційних технологій та систем управління

Полесіна О.Г.

Економетрія

 

 

Методичні вказівки

до виконання лабораторних робіт

 

для студентів 3 курсу денної форми навчання

за напрямом 0306 спеціальності «Менеджмент»

професійне спрямування 6.030601

«Менеджмент і адміністрування»

Одеса – 2011


Рецензенти

Макарова І.О. – кандидат технічних наук, доц., в.о. зав. кафедри інформаційних технологій та систем управління ОРІДУ НАДУ при Президентові України

 

Рекомендовано до друку рішенням Науково-методичної ради Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України

 

Протокол № від 2011 р.

Полесіна О.Г.Економетрія.Методичнівказівки до виконання лабораторних робіт. – Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2011. – 50 с.

 

 

  ©Одеський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, 2011. © Полесіна О.Г., 2011.

ВСТУП

 

Економетрія – галузь науки, що швидко розвивається, ціль якої полягає в тому, щоб придати кількісні міри економічним відносинам.

Економетрія як наукова дисципліна зародилася й одержала розвиток на основі злиття економічної теорії, математичної економіки, економічної й математичної статистики. Згодом до них приєдналася обчислювальна техніка як умова розвитку економетрії.

Предмет дослідження економетрії – це економічні явища. Але на відміну від економічної теорії економетрія наголошує на кількісні, а не на якісні аспекти цих явищ. Наприклад, економічна теорія затверджує, що попит на товар з ростом його ціни убуває. Але при цьому практично недослідженим залишається питання, як швидко й за яким законом відбувається це убування. Економетрія відповідає на це питання для кожного конкретного випадку.

Вивчення економічних процесів (взаємозв'язків) в економетриці здійснюється через математичні (економетричні) моделі. У цьому бачиться її споріднення з математичною економікою. Але якщо математична економіка будує й аналізує ці моделі без використання реальних числових значень, то економетрія концентрується на вивченні моделей на базі емпіричних даних.

Однієї з основних задач економічної статистики є збір, обробка й подання економічних даних у наочній формі: у вигляді таблиць, графіків, діаграм. Економетрія також активно користується цим інструментарієм, але йде далі, застосовуючи його для аналізу економічних взаємозв'язків і прогнозування.

Потужним інструментом економетричних досліджень є апарат математичної статистики. Дійсно, більшість економічних показників носить характер випадкових величин, пророчити точні значення яких практично неможливо. Наприклад, досить складно передбачати доход або споживання якого-небудь індивідуума, об'єми експорту й імпорту країни протягом наступного року й т.д. Зв'язок між економічними показниками звичайно не носить строгий функціональний характер, а допускає наявність яких-небудь випадкових відхилень (особливо це стосується макроекономічних даних). Внаслідок цього використання методів математичної статистики в економетриці природно й обґрунтовано. Однак у силу специфіки одержання статистичних даних в економіці (наприклад, в економіці неможливе проведення керованого експерименту) економетристам доводиться використати свої власні наробітки й спеціальні прийоми аналізу, які в математичній статистиці не зустрічаються.

Сьогодні неможливо уявити собі економетричний аналіз без використання комп'ютера. До складу електронних таблиць MS Excel входить пакет аналізу даних і статистичні функції, за допомогою яких можна побудувати, оцінити, перевірити якість економетричних моделей і виконати прогнозування економічних показників. Також існує ряд пакетів для побудови й аналізу економетричних моделей, серед яких можна виділити Statgraphics або Statictica.

Таким чином, економетрія – це наука, у якій на базі реальних статистичних даних будуються, аналізуються й удосконалюються математичні моделі реальних економічних явищ. Економетрія дозволяє знайти кількісне підтвердження або спростування того або іншого економічного закону або гіпотези. Одним з найважливіших напрямків економетрики є побудова прогнозів по різних економічних показниках.

Курс «Економетрія» розрахований на студентів 3-го року навчання (5-й семестр). Матеріал курсу призначений для використання в дисциплінах, пов'язаних з кількісним аналізом реальних економічних явищ, таких, як, наприклад, прикладна мікро- і макроекономіка, маркетинг і ін. Може бути використаний у спецкурсах по аналізу тимчасових рядів, теорії випадкових процесів, математичним моделям в економіці, оптимальному керуванню, статистичному прогнозуванню, застосуванню методів теорії ймовірностей у фінансовій математиці, прийняттю рішень в умовах невизначеності.

Програма розрахована на студентів, що прослухали курс математичного аналізу, що включає диференціальне й інтегральне обчислення, а також курси лінійної алгебри, методів оптимальних рішень, економічної статистики, теорії ймовірностей і математичної статистики.

Відповідно до Державних освітніх стандартів вищої професійної освіти по напрямках «Статистика», «Економіка», «Менеджмент» дисципліна «Економетрія» входить у навчальні плани підготовки економістів всіх спеціальностей як обов'язкова дисципліна. Курс «Економетрія» є базовою дисципліною сучасної економічної освіти й викладається у всіх провідних університетах світу.

В ОРІДУ НАДУ при Президентові України практична частина курсу викладається протягом 11 занять (22 робочих годин). Тому даний посібник частково орієнтований на самостійну роботу студентів та виконання розрахунково-графічної роботи по предмету.


Тема: КОРЕЛЯЦІЙНА ЗАЛЕЖНІСТЬ

 




Переглядів: 700

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мазуренко Олександр Олександрович | Лабораторна робота № 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.