Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Сучасний глобалізм є специфічною формою політичного і економічного імперіалізму ХХІ століття.

Оцінка процесів глобалізації, глобальних трансформацій, наслідків і загроз глобалізації показує, що в світі виник новий глобальний імперіалізм як сімбіоз модернового державного імперіалізму з імперіалізмом глобальних корпорацій і міжнародних ор­ганізацій (163,164).

Імперські держави діють спільно з транснаціональними глобальними корпораціями. Глобальні корпорації посилюють свій вплив на держави і використовують їх як механізм своєї експансії і впливу на міжнародні організації, такі як СОТ, МВФ, СБ та інші.

Цей новий глобальний імперіалізм ми схильні називати корпоративним або економічним імперіалізмом. Чи є можливим відродження, виникнення нового світового (глобального) імперіалізму?

Класичний імперіалізм не сходив з історичної сцени. Він модифікувався в різні форми то «холодної війни», то трансатлантичної інтеграції, то європейської інтеграції. А природа і сутність його залишалась незмінними, бо незмінними залишались і залишаються інтереси економічної конкуренції. Сьогодні в умовах глобалізації економіки провідну роль почав відігравати глобальний корпоративний імперіалізм. Але він не тільки не відміняє, а навіть посилює державний імперіалізм, особливо в умовах однополюсного світового порядку. Для обґрунтування цих робочих гіпотез особливо важливо звернутись до аналізу еволюції основних наймогутніших країн-глобалізаторів і їх міжнародних угрупувань та контрольованих ними міжнародних організацій.

В сучасному світі вже практично встановився новий, глобальний економічний порядок (10, 11, 14, 42). Його ініціаторами були глобальні корпорації. Еволюція національних і транснаціональних корпорацій пройшла дуже швидко. Вона охопила період 30—40-х років ХХ століття. Процеси глобалізації зростають і стають гігантськими за масштабами. Корінним чином змінився характер світового ринку. Втрачена безпека розвитку на національному рівні. Світове суспільство і особливо національні демократії вимагають від науки нових теоретичних концепцій, нових глобальних узагальнень і чіткого представлення перспектив глобального розвитку.

Сучасне глобальне і регіональне навколишнє середовище, що є фактично гостро конфліктним і кризовим, починаючи з 70-х років ХХ століття, демонструє подальше ускладнення. Це дуже погіршує умови існування і розвитку нових незалежних країн з економікою перехідного періоду, яка відзначається низькою міжна­родною конкурентоспроможністю, недемократичними політичними системами. Трансформаційні проблеми нових незалежних держав є надзвичайно гострими. Вони ще більше ускладнюються під впливом факторів глобальної дискримінації в питанні їх інтеграції в світові, євроатлантичні і європейські структури. Ця глобальна дискримінація особливо відчутна в Україні, яка потенційно може претендувати на ключову роль в європейському регіоні, що не відповідає геостратегічним інтересам глобалізаторів.




Переглядів: 477

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Предпосылки, принципы и программы альтерглобализма.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.