Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Заміна несучого троса

 

Велика зношеність троса, що несе, представляє небезпеку для нормальної роботи контактної підвіски, збільшує вірогідність порушення графіка руху поїздів. Шунти і вставки в тросі, що несе, тимчасово підтримують його міцність, але велика їх кількість на анкерній ділянці зменшує його здатність, що несе, і надійність, а також еластичність підвіски, особливо напівкомпенсованої. Тому кількість вставок в трос, що несе, і шунтів обмежується Правилами [22].

Заміна троса, що несе, відноситься до робіт по капітальному ремонту контактної мережі, тому до їх початку складають дефектну відомість, що визначає об'єм робіт і потребу в матеріалах. Крім того, враховуючи особливу трудомісткість заміни троса, що несе, проводять грунтовні підготовчі роботи.

Для цього на місці уточнюють специфічні особливості розташування анкерної ділянки: наявність штучних споруд, кривих ділянок шляху, фіксуючих тросів, а також типи підтримуючих конструкцій. Зовнішнім оглядом визначають, чи має трос, що несе, на сполученнях анкерних ділянок контактного дроту разанкеровки або підкочений допоміжний трос («вуса») для підтримки неробочих гілок контактних проводів і так далі Визначають об'єми робіт, складають план і напрям розкочування, а також кількість місць «прошивки» розкочуваного троса. Встановлюють етапи робіт, розстановку механізмів і виконавців.

Підготовку до заміни троса починають з передачі заявки енергодиспетчерові на виконання робіт:

по розкочуванню і монтажу нового троса, що несе, і демонтажу зношеного троса із зняттям напруги, наданням одного, два або трьох «вікон» в русі поїздів; з використанням двох автомотрис (дрезин) з розкаточною платформою, з вказівкою час, місця і характеру робіт;

по перемиканню підвіски проводів на новий трос, що несе, під напругою, з використанням двох ізолюючих знімних веж, огорожею місця робіт сигналістами і видачею попереджень поїздам про роботу знімних веж.

Отримують два наряди на виробництво робіт і інструктаж від особи, що видала наряди: один - із зняттям напруги, наданням «вікон» в русі поїздів, з використанням двох автомотрис (дрезин) і розкаточної платформи, а другий - під напругою з двома ізолюючими знімними вежами.

Встановлюють барабан з тросом необхідної довжини і марки на розкаточну платформу так, щоб трос при гуркоті сходив з верху барабана у бік автомотриси, ведучій розкочування. Перевіряють справність барабана і гальмівного пристрою, а також цілісність заземлення барабана на раму платформи.

Підбирають відповідно до відомості затиски для стиковки, тимчасових анкеровок і з'єднань, струн, струнових затисків і т.п, перевіряють їх якість, при необхідності проганяють різьблення і наносять на нього мастило.

Підбирають монтажні пристосування, захисні засоби, інструмент і сигнальне приладдя, перевіряють їх справність і терміни випробувань і завантажують їх, а також підібрані матеріали і деталі на платформу.

Роботи із зняттям напруги проводяться в одне, два або три «вікна» загальною тривалістю 4-4,5 години. Для зменшення часу розкочування троса використовують дві автомотриси (дрезини) і одна розкаточна платформа.

Нижче представлений технологічний процес заміни троса, що несе, на анкерній ділянці напівкомпенсованої ланцюгової підвіски.

Заміна троса, що несе, включає розкочування нового троса, переклад підвіски із замінюваного троса, що несе, на новий з подальшим демонтажем старого, причому переклад підвіски виконують під напругою з двох ізолюючих знімних веж і навісних триметрових сходів, а решта всіх робіт - в «вікна».

Рисунок 6.3. Тимчасова анкеровка несучого тросу: 1 – опора; 2 – вузол приєднання анкеровочної штанги; 3 – монтажна струбцина; 4 – гірлянда ізоляторів тимчасової анкеровки; 5 – натяжна муфта; 6 – натяжний зажим; 7 – кінцевий зажим анкеровки; 8 – анкеровочна штанга; 9 – гірлянда ізоляторів постійної анкеровки

 

При підготовці анкерної ділянки до розкочування троса, що несе, розставляють автомотриси по обох кінцях анкерної ділянки; з піднятого робочого майданчика одного з них (першою) за допомогою навісних сходів виконують тимчасову анкеровку троса (мал. 6.3), що несе, замість робочої. Потім перевіряють і при необхідності, замінюють штангу 8 і гірлянду ізоляторів 9 постійної анкеровки, готуючи їх для стиковки з новим тросом, що несе. Одночасно вмонтовують таку ж тимчасову анкеровку в кінці анкерної ділянки, на якій міняють трос, що несе.

Розкочування і витяжку нового троса починають з розчіплення автомотриси з розкаточною платформою на початку анкерної ділянки і установки гальмівних черевиків під колісні пари з обох боків платформи (мал. 6.4). Кінець розкочуваного троса приєднують до автозчеплення автомотриси і розкочують один проліт, проїжджаючи за опору на 10-15 м.

Під час розкочування між керівником робіт, що знаходиться на автомотрисі, і електромонтерами на розкаточній платформі повинен підтримуватися постійний радіозв'язок. При русі автомотриси електромонтери на розкаточній платформі уважно стежать за обертанням барабана, регулюють швидкість його обертання, не допускаючи ослаблення і спутування витків, а також спостерігають за станом троса. При необхідності, зменшують швидкість обертання барабана, пригальмовуючи його, а також подають сигнал про аварійну зупинку. Безпосередньо перед початком руху автомотриси розкручують барабан щоб уникнути ривка у момент натягнення троса.

Після зупинки автомотрису повертають до опори, відчіплюють розкочуваний трос, «прошивають» його через дроти, що перетинаються, і фіксатори, підвішують до вушка сідла монтажний ролик, закладають в нього трос і знов кріплять його за автомотрису. При цьому стежать, щоб трос не перекрутився. Розкочування ведуть з швидкістю не більше 10 км/ч, повторюючи «прошивку» проводів, що перетинаються, і не допускаючи затискань і пошкоджень троса.

Рисунок 6.4. Початок розкатки несучого тросу.

 

 

В кінці анкерної ділянки автомотрису зупиняють, не доїжджаючи до місця анкеровки. Трос від'єднують від автозчеплення і прошивають його між тросом, що несе, і контактним дротом наступної анкерної ділянки. На цьому розкочування закінчується, про що керівник робіт сповіщає електромонтерів, що знаходяться на розкаточній платформі. По його команді вони розрізають розкочуваний трос, заздалегідь накладаючи дротяні бандажі по обох сторонах розрізу, вмонтовуючи на нім кінцевий затиск (вілочнийкоуш і трубчастий з'єднувач або клиновий затиск) - залежно від матеріалу троса, що несе, потім з робочого майданчика автомотриси прошивають перетинаючі дроти і приєднують кінець троса до постійної анкеровке (див. мал. 6.3), підготовленій заздалегідь.

Після цього другою автомотрисою, що стоїть у початку анкерної ділянки, витягають трос, до стріли провисання декілька меншою, ніж стріла провисання зношеного троса. Потім на анкерній опорі встановлюють струбцину, на тросі, що розкотив, - натяжний затиск і кріплять поліспасти на 20 кН (2000 кгс) до струбцини і натяжного затиску. За допомогою поліспастів проводять остаточну витяжку троса, що розкотив, наносять мітку в місці його кріплення до гірлянди ізоляторів постійної анкеровки, відпускають трос і обрізають його по відмітці, вмонтовують на нім в цьому місці кінцевий затиск, знову натягують і сполучають з гірляндою ізоляторів. З обох автомотрис перевіряють положення витягнутого троса і сполучають його з робочим в 5-6 місцях для запобігання його переміщенню при перекладі навантаження від контактних проводів (мал. 6.5).

Рисунок 6.5. Закінчення розкатки несцчого тросу.

 

Перекладання нового троса з монтажних роликів в сідла виконують з автомотрис і знімних веж одночасно 2-3 бригадами.

З навісних сходів, завішених на трос, що несе, за допомогою поліспасту 1 на 5 кн (500 кгс) і пристосуванні для заміни ізоляторів 2 новий трос виймають з монтажного ролика 5. Потім за допомогою крюка б, зачепленого на новий трос, піднімають поліспастом обидва троси разом і виймають трос, що демонтується, з сідла 4, заздалегідь знявши плашку, після чого старий трос укладають в монтажний ролик, а новий - в сідло і закріплюють його плашкою (мал. 6.6). Після перекладання тросів, що несуть, перевіряють положення фіксаторів і гілок, що відходять, щоб на сполученнях забезпечувався безперешкодний прохід струмоприймачів.

Переклад підвіски на новий трос, що несе, проводять під напругою з двох знімних ізолюючих веж і навісних сходів. При цьому переставляють затиски кріплення середньої анкеровки, а також вертикальні, еластичні, підтримуючі, страхуючі струни і жорсткі розпірки на новий трос, що несе, замінюючи несправні затиски або зношені струни; одночасно виконують регулювання контактного дроту по висоті.

Переставляючи поперечні і подовжні електричні з'єднувачі, очищають контактні поверхні проводів, що сполучаються, і сполучних затисків від мастила і грязі серветкою, змоченою в бензині, і зачищають до блиску наждачним полотном.

Рисунок 6.6. Схема перекладки тросів.

 

Демонтаж замінюваного троса, що несе, виконують після перемикання і регулювання підвіски в «вікна» при знятій напрузі і закритій для руху поїздів ділянці. При цьому відключають і знімають тимчасові з'єднання між новим і старим тросами, встановлені після розкочування і витяжки. В середині анкерної ділянки стягують за допомогою поліспасту і натяжних затисків замінюваний трос і розрізають в місці його слабкі місця між затисками. Не допускається розрізати натягнутий трос, оскільки це може привести до травматизму персоналу і пошкодження контактної мережі. Потім обережно розпускають поліспаст і знімають не натягнутий трос з монтажних роликів і самі ролики. Демонтаж ведуть з двох автомотрис, що переміщаються від середини анкерної ділянки до анкеровкам.

При заміні троса компенсованої ланцюгової підвіски, що несе, спочатку за допомогою поліспастів виводять з роботи і фіксують компенсуючі пристрої, тим самим виключаючи опускання вантажів з обох боків анкерної ділянки. Цю роботу виконують під напругою перед початком «вікна». Розкочування нового троса проводять так само, як і для напівкомпенсованої підвіски.

Після закінчення розкочування і монтажу кінцевого затиску нового троса тимчасово закріплюють його на тому, що діє шістьма сполучними затисками. Потім за допомогою поліспасту і натяжних затисків створюють слабке місце в місці з'єднання замінюваного троса з гірляндою ізоляторів, розчіпляють трос і гірлянду і приєднують до гірлянди кінцевий затиск нового троса.

На ізолюючому сполученні анкерних ділянок (якщо не потрібна заміна анкеровочної гілки троса, що несе) розкочування починають від перехідної опори (від місця врізання гірлянди ізоляторів).

Монтаж вставки в трос, що несе, виконують при виявленні обриву проволікав або корозії їх більше 15 % перетини. При довжині вставки більше 10 м на ділянках змінного струму і більше 25 м - на ділянках постійного струму, а також у випадках, коли вставка проходить під неізольованою консоллю або один з її кінців знаходиться на відстані менше 2 м від підвісного ізолятора, роботи повинні виконуватися із зняттям напруги.

Монтаж вставки із зняттям напруги проводять з робочого майданчика автомотриси з використанням навісних сходів бригадою з трьох електромонтерів 5,4 і 3 розрядів в «вікно» тривалістю не більше години.

Після зняття напруги і завішування заземляючих штанг електромонтер з навісних сходів встановлює на тросі, що несе, натяжні затиски і за допомогою струбцини з натяжною муфтою стягує їх до появи слабкого місця в тросі між ними. Тросорізом або ножівкою по металу розрізають трос, що несе, заздалегідь наклавши дротяні бандажі з обох боків від місця розрізу. Підстиковуют вставку до троса, що несе, після чого розкочують вставку, підв'язуючи її до троса, що несе, дротом через 1,5-2 м.

Встановивши натяжні затиски на іншому кінці вставки і на тросі, що несе, натягують вставку натягачем до появи слабкого місця в замінюваному тросі, що несе, після чого розрізають і підстиковуют до нього вставку. Стик виконується затисками, тип яких вибирають залежно від матеріалу троса і його перетину (наприклад, для сталемедних проводів перетином 70-95 мм2 - клиновий затиск К-035 і сполучна планка К-082). Тип натягача залежить від довжини вставки: при вставці протяжністю менш одного прольоту використовують натяжну муфту, а зверху - поліспаст на 20 кН (2000 кгс). Знімають натяжні затиски і пристрій, переставляють струни із замінюваного троса на вставку; за наявності в місці вставки точки підвісу за допомогою поліспасту виймають з сідла замінюваний трос і на його місце укладають трос вставки.

Вирізаний відрізок зношеного троса опускають на землю і змотують в бухту.


Читайте також:

  1. Заміна коліс
  2. Заміна контактного дроту
  3. Заміна невідбутої частини покарання більш м'яким.
  4. Ізокванта. Заміна факторів виробництва
  5. Контекстуальна заміна
  6. РЕМОНТ, МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА ЗАМІНА ДІЮЧИХ ЗАСОБІВ ПРАЦІ




Переглядів: 1611

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заміна контактного дроту | Відновлення контактної мережі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.