Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Яким чином розвивалась скульптура в Давній Греції? Дати характеристику періоду архаїки.

Антична доба - період якісних змін в історії людства, період народження нових форм суспільного і культурного життя. Античну культуру К. Ясперс відніс до „осьових культур", тобто тих, які здійснили прорив від міфу до логосу, від словесно - художньої творчості до поезії, риторики та витонченого мистецтва.

Термін „античний" (від лат. antiсus - давній) ввели італійські діячі епохи Відродження для позначення давньої греко - римської культури. Антична культура почала формуватись в суспільствах, які існували в ареалах Середземномор’я та Причорномор’я в період з III тис. до н.е. до середини V ст. н.е.

У період архаїки (VIII - IX ст. до н.е. ) грецька культура набуває бурхливих змін, що виявилися насамперед в виробленні етнічної самосвідомості та культурної ідентичності. До кінця УІ ст. до н. є. за досить короткий для культурно - історичних масштабів проміжок часу Греція перейшла від варварства до цивілізації.

Етнічна самосвідомість знаходила свій вияв у різних формах суспільного життя. Культурними настановленнями, які пов’язували міста в одне ціле і об’єднували грецьку народність, були олімпійські ігри. Крім загальногрецьких свят і олімпійських ігор, важливу роль в об’єднанні греків відігравали оракули, під яким слід розуміти не окремих осіб, а цілі храми, що займались віщуванням майбутнього.

Стародавні греки зробили величезний крок у розвитку алфавітного письма, яке виникло у IX - VIII ст. до н.е. Виникнення грецької писемності вплинуло на розвиток літератури. Визначними майстрами слова цієї доби були Гесіод, Архілох, Тіртей, Езоп, Сапфо.

В архаїчну добу відбувається становлення грецької архітектури. Переважаюча роль тут належала суспільному і сакральному будівництву. У VI ст. до н.е. виробився єдиний тип храму - прямокутної будови з одинарною чи подвійною колонадою з усіх боків та основним художнім і конструктивним витвором - ордером.

Виконані з каменю, вапняку чи мармуру, барвисто розфарбовані, храмові будови були прикрашені розфарбованою скульптурою. За часів архаїки почали будуватися перші святилища: Аполлона в Дельфах, Гери в Олімпії.

Рання грецька скульптура склалася близько середини VIII ст. до н.е. її типові зразки - зображення юнацької (курос) та дівочої фігур (кора): статично одноманітні, недосконалі пропорційно, типізовані зображення.

Одним із найрозвиненіших видів мистецтва став вазопис. Спочатку він процвітав у Коринфі, але з II пол. VI ст. до н.е. центр вазопису перемістився до Афін. Тут виник так званий чорнофігурний стиль, однак з 30 - х років VI ст. до н.е. в моду входить червонофігурна кераміка. Тепер фігури стали світлими, а фон - темним, що надавало виробам більшої виразності.




Переглядів: 474

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Що являли собою українські думи та історичні пісні? Визначити тематику музичних творів, їх спільні та відмінні риси. | Проаналізувати характерні зміни, що відбулися в музичній культурі України на межі ХІХ-ХХ ст. Назвати відомих діячів вітчизняної музичної культури.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.