Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Впливи й взаємодії в природі

У класичній механіці кількісним заходом усякого впливу тіл один на одного стану, що викликає зміну, руху, є сила. У словнику В. Даля можна прочитати, що сила – це "джерело", початок, основна (невідома) причина всякої дії, руху, прагнення, спонукання, усякої речовинної зміни в просторі або початок змінюваності світових явищ. Класична механіка Галилея й Ньютона звільнила поняття сили від "прагнень", "бажань" і іншого, властивого одушевленої матерії, і стала основою наукового розуміння слова "сила". Поряд із силою був уведений ряд інших понять: імпульс (кількість руху), енергія. Як і сила, енергія кількісно характеризує взаємодію тел.

Із часу Галилея й Ньютона застосовується поняття механічної сили, що робить рух. Розвиток ядерної фізики виявив, що поняття сили як причини руху не застосовний, загалом кажучи, до елементарних часток. Термін "сила", застосовуваний в атомній фізиці, стає синонімом поняття "взаємодія". Відсутність повної ясності в розумінні сили у фізику привело до широкого дослідження переходу від формального введення сил до більш глибокого аналізу природи взаємодій. Результати досліджень приводять до висновку, що в природі, поряд із впливом, у якім причиною руху є сила, існує вплив, який утворюється рухом. Такою властивістю має вихровий рух часток, який "включає" у роботу механізм взаємодії. Ця взаємодія названа електромагнітним. Однак, під час створення теорії електромагнетизму, у науці панував принцип механіки, який вплинув на формування основ електродинаміки. Своєрідною силою, що приводить у рух заряджені частки, визнаний електричний заряд, який був оголошений кількісним заходом електромагнітної взаємодії. Ця помилкова позиція привела до того, що струнке "будинок" електромагнетизму, створене Фарадеєм і Максвеллом, замість того, щоб зайняти гідне місце "теорії всього", виявилося особою приватною теорією у фізику. Немає необхідності створювати нову "теорію всього". Треба "звільнити" великі рівняння Максвелла від "оковів" механіки. Механіка Ньютона – дуже важлива теорія фізики повинна бути обмежена принципом: сила – причина руху.

Властивості електромагнітних явищ забезпечують не електричні заряди, а вихровий рух часток у структурних утворах. Визнання маси кількісним заходом електромагнітної взаємодії перетворює рівняння Максвелла в узагальнені рівняння вихрового руху матерії, що становлять основу теорій: електромагнетизму, гравітації, квантування й пульсації матерії.

Поняття "взаємодія" не припускає систему впливів, аналогічну взаємодіям більярдних куль. Це складний структурно-енергетичний "організм", механізм якого забезпечує глобальну мету в природі – збереження всього існуючого в ній. Рух часток у даному механізмі має властивість невичерпного. Ця властивість забезпечує механізм постійної пульсації матерії, що має природне джерело чистої енергії. Якщо представити, що даний механізм припинить на мить свою роботу, то зникне все живе й неживе в природі.




Переглядів: 369

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Простір і час руху субстанції | Принцип інерції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.