Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Туристичні ресурси України

Держава розташована в Східній Європі, що граничить на сході і півночі з Росією на північному заході – з Білорусією, на південному заході – з Молдовою, на заході – з Польщею Словаччиною, Угорщино і Румунією. На півдні омивається Чорним морем, на південному сході – Азовським.

Велика частина території країни рівнинна, лише на заході підносяться Карпати (г. Говерла, 2061 м.) і на Кримському півострові – Кримські гори (в. Роман-Кіш, 1545 м.). Нечисленні піднесеності (Волинська, Подільська і Придніпровська) і виходи скельних порід займають не більше 5% території країни. Загальна площа – 603,7 тис. кв. км. (Крим – 27 тис. кв. км.).

Клімат України помірний, переважно континентальний, на південному березі Криму – субтропічний середземноморський. Середні температури січня коливаються від -8 C на північному сході до +4-8 C на півдні Криму, липня – відповідно від +18 З до +24 C. Опадів на північному заході випадає до 600-700 мм. в рік, на південному сході – до 300 мм., в Кримських горах – 1000-1200 мм., в Карпатах – до 1600 мм., в основному – в осінньо-зимовий період

На території України збереглися сліди безлічі культур і народів – від стародавніх курганів і городищ Приазов'я і грецьких полісів прибережної частини Чорного моря, до древнеславянских поселень і зразком класичної архітектури пізніших епох. Прекрасні природно-кліматичні умови країни і гірські системи Карпат і Криму дозволяють розвивати тут всі види активного туризму, а протяжне морське узбережжя манить любителів морського відпочинку.

Київ– одне з якнайдавніших міст Східної Європи, часто званий "мати міст росіян", засновано в V ст. н.е. Місто вважається однією з найкрасивіших столиць миру, і це недивно - на його території можна побачити такі унікальні пам'ятники історії, як ансамбль Києво-печерської Лаври (1051 р.) - один зі світових центрів православ'я і безцінний пам'ятник архітектури, включений в список скарбів ЮНЕСКО, Золоті Ворота (XI ст.), унікальний історичний і культурний пам'ятник - острів Хортиця, Ближні і Дальні печери Києво-печерської Лаври, в яких покояться останки Антонія і Феодосія Печерських, Іллі Муромца, Нестора Літописця і інших легендарних історичних осіб, знамениті Андріївський спуск, Володимирська гора, Поділ і Хрещатик, річка Почайна, в якій князь Володимир хрестив киян, Губернаторський Будинок (1780 р.), Кловський (1752-1756 рр.) і Маріїнський (1745-1752 рр.) палаци, величний музей Великої Вітчизняної війни і безліч чарівних вулиць, що додають місту неповторний колорит.

По кількості церков і храмів Київ на має собі рівних на території СНД - комплекс Софійського монастиря (XI ст.), Видубицький монастир (XI ст.) з Михайлівським (1070-1088 р.) і Георгіївським (1696-1701 рр.) соборами, церква Спаса на Берестове (1113-1125 рр., тут похований Юрій Долгорукий), Володимирський собор (1862-1896 рр.), Кирилівська церква (XI ст.), Андріївська церква (1747-1753 рр.), Братський монастир (1616 р.), Воскресенська церква (1701-1705 рр.), Миколаївський (1899-1909 рр.) і Олександровський (1817-1842 рр.) костьоли, церква Феодосія Печерського (1698-1702 рр.), Флоровський жіночий монастир (XV ст.) і більше 20 інших культових споруд.

Привертають увагу і численні музеї міста - Національний музей ім. Шевченка, Музей українського образотворчого мистецтва, західного і східного мистецтва, народного декоративного мистецтва, Національний музей народної архітектури і побуту в Пироговому, археологічний, історії медицини, Києво-печерський державний історико-культурний заповідник, Музей мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенков, Музей однієї вулиці, Центр Сучасного мистецтва при НАУКМА, Музей історії Великої Вітчизняної війни, Історико-архітектурний пам'ятник-музей "Київська фортеця" і численні художні галереї і виставки.

У 60 км. від Києва знаходиться місто-музей Переяслав-Хмельницький - одне з якнайдавніших міст країни, що славиться численними музеями і особливою чарівністю своїх вулиць. У двох годинниках їзди від Києва розташований Канів - місто, в якому похований Тарас Шевченко. На північ від столиці розташовано стародавнє місто Чернігів (907 р.), відоме своїми історичними і культурними пам'ятниками, Спасо-преображенським (XI ст.) і Борісоглебським (XII ст.) соборами. Цікаві також П’ятницька церква (XII-XII ст.), будинок Лізогуба (1690-і рр.), ансамблі монастирів Єльця (XVII ст.) і Троїцького (XVII-XVIII ст.), а також печери, обжиті людьми ще в XI-XII століттях. У місті Кам'янець-подільський (заснований в XI ст.) привертають увагу пам'ятник середньовічної військової архітектури - музей-заповідник Турецька фортеця (XIV-XVI ст., перебудована в XVII-XVIII ст.), готичний костьол (XVI ст.), церкви Петра і Павла (XVI ст.), дерев'яна Хрестовоздвиженська (XVIII ст.) і ін.

Дніпропетровськ (заснований в 1776 р.) - одне з найбільших міст країни. Тут цікаві Палац Потьомкіна (XVIII ст., нині Палац студентів), Преображенський кафедральний собор (XIX ст.), Художній і історичний музеї. Полтава (до 1430 р. - Лтава) славиться безліччю архітектурних пам'ятників, серед яких особливо цікаві собор Хрестовоздвиженського монастиря (XVII-XVIII ст.), класичний ансамбль міського центру (XIX ст.), Колона Слави (1811 р.), монументи, присвячені Полтавській битві (XIX-XX ст.), а також 6 музеїв, зокрема Музей-заповідник "Поле Полтавської битви", Художній музей, меморіальний для Літератури музей Ст. Р. Короленко, Музей І. П. Котляревського і ін.

Харків, що був з 1919 по 1934 роки столицею УРСР, місто славної історії і великої кількості пам'ятників. Найстаріша і відоміша споруда міста - Покровський собор (1689 р.), виконаний в чарівному російсько-українському стилі. Не менш цікаві Єкатерининський палац (XVIII ст.), старі провіантські склади (XVIII ст.), барочний Успенський собор (1777 р.), тріумфальний стовп на честь перемоги над Наполеоном (1821-1844 рр.), будівля міської ради (1885 р.), комплекс будівель старого Університету (1805 р., другий в Російській імперії після московського), одна з найбільших площ в світі - пл. Свободи (12 га), будівлі колишнього Комерційного училища (нині Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого), Першого харківського реального училища і Першої чоловічої гімназії, а також величезна будівля Держпрому (1928 р.) і численні пам'ятники і монументи.

Одеса - одне з найколоритніших міст країни. Одеса сама по собі - визначна пам'ятка, але обов'язково варто відвідати знамениті Привіз і Дерибасовську, Одеський Театр опери і балету (другий по красі в Європі) і Потьомкінські сходи (найбільша в країні), монументи "Поясу Слави" на рубежах оборони Одеси, госпіталь, Приморський бульвар і Напівкруглу площу (1826-1829г.) з пам'ятником Ришельє, Палаци Воронцова, Наришкиної і Потоцького, Успенський монастир (1824 р.) і Духовну семінарію, Стару біржу, Одеський Морський Порт (найбільший на Чорному морі) і так далі Не менший інтерес викликають чарівні вулиці Пушкінська, Ришельєвська, Ланжероновська, знаменита Молдавія, унікальний комплекс підземних вироблень ("одеське метро"), руїни турецької фортеці в парку Тараса Шевченка, церква Св. Марії Магдалини, а також першокласні музеї - Археологічний (багатюща колекція єгипетських, скіфських і античних старовин), Художній, Музей морського флоту, Літературний, Музей західного і східного мистецтва, Історико-краєзнавчий, меморіальний для літератури музей А. С. Пушкина та інші. А одеські лимани з лікувальними грязями використовуються як курорти аж з 1829 р. (Аркадія, Лузановка і ін.).

Одне з найбільших і старих міст України - Львів, це справжній музей просто неба, включений в список світових скарбниць ЮНЕСКО. У цьому місті змішалися західноєвропейська і слов'янська архітектурні традиції, тут працювали кращі майстри і випускалися перші книги. Зараз в місті налічується близько 2 тисяч архітектурних і історичних пам'ятників, серед яких особливо популярні Високий і Низький замки на Замковій горі, кафедрального готичного собору Іоанна Хрестителя (XIV-XV ст.) з ренесансними капелами Боїмов і Кампіанов (XVII ст.), каплиці Трьох святителів (XVI ст.), Вільчковська і Чорна каменіци (XVI-XVII ст.) в стилі Відродження, площа "Старий Ринок" з прекрасними фонтанами, Королівський і Міський арсенали (XVIII ст.), Ратуша (1381 р.), Порохова башта, синагога Золота Троянда, Італійський дворик, церква Петра і Павла, Личаковське кладовище, костьоли Св. Антонія, Богоматері Остробрамської, єзуїтів (XVII ст.), домініканців (XVIII ст.), Св. Ельжбетти, собор Св. Юра (XVIII ст.), монастир і церква Св. Онуфрія, Вірменська церква і інші культові споруди. Тисячі туристів привертають Театр опери і балету, пам'ятник А. Міцкевичу, усипальня князів Галицьких, зміцнення Бернардінського монастиря і сам костьол бернардинців (XVII ст.), пам'ятник Івану Федорову, Львівська Політехніка, готель "Жорж", насичені історичними пам'ятниками вулиця Російська, проспект Шевченка і Митна площа, а також десятки музеїв міста, серед яких виділяються Музей дерев'яної архітектури Західної України "Шевченківський гай", Аптека-музей на Друкарській, Збройний, Музей фарфору і фаянсу, Музей меблів, Історичний, Львівська картинна галерея, перший український Музей пива і так далі

Закарпаття - одна з кращих курортних областей країни. Казково красивий край живописних гір, середньовічних замків, лісів, гірських річок, озер і мінеральних джерел, ця земля відвіку населена представниками десятків самобутніх народів. Знамениті курорти Трускавець, Моршин, Миргород, Кобилецька Поляна, Кваси, Шаян, Свалява, Славсько, Ясиня, сіла Карпати і Синяк Мукачевського району, безліч заповідників (Карпатський біосферний, національний парк "Синевір", Ужанський національний природний парк, "Долина нарцисів" і ін.), високогірні Синевірське, Солотвінські і Кунігунда (солоні) озера, величні гори Говерла, Стіг, Тростян, Озірная і ін., першокласні карпатські вина - все це додає регіону особливу привабливість.

Але головна туристична зона країни, поза сумнівом, Південний берег Криму. По кількості сонячних днів Крим не поступається середземноморським курортам, а м'який середземноморський клімат цих місць абсолютно унікальний - літо печеня, але що не виснажує, осінь тепла, тривала, зима коротка і м'яка. Тут розташовуються незліченні стоянки і поселення, притулки і городища, античні і середньовічні міста, замки і монастирі, пам'ятники класичної архітектури і військові меморіали.

Центром району є Ялтавідома з 1145 р. як Джаліта. В наші дні, окрім самої Ялти, в зону "Великої Ялти" входить безліч прибережних міст і селищ (Алушта, Гурзуф, Партеніт, Лівадія, Гаспра, Кореїз, Місхор, Сімеіз, Форос, Мухалатка і ін.), що перетворює місто на один з найбільших курортів Європи. Окрім відпочинку на морі, тут обов'язково слід відвідати Старе місто, Массандровський палац (колишній мисливський будиночок Олександра III), музей Лесі Українки, найбільший в СНД літній концертний зал "Ювілейний", Ялтинський державний історико-літературний музей з філіями по всьому побережжю, палацово-паркові комплекси Кучук-ламбат (1907 р.) і Карасан (1887 р.) в Партеніте, собор Св. Олександра Невського, церкві Перетворення Господня в Никітському ботанічному саду, Св. Миколи Чудотворця в Массандрі, Св. Великомученика Федора Тірона, Св. Ніни в Гаспра, Хрестовоздвиженську в Лівадії, а також храм Іоанна Златоуста, Покриву Пресвятої Богородиці в Нижній Ореанді, Св. Олександра Невського при санаторії Св. Лука в Алупці, Св. Великомученика і Цілителя Пантелеймона, Архангела Михайла в Алупці, відокремлену церкву Воскресіння Христова у Форосі і т. д., унікальний Музей інституту виноградарства і виноробства "Магарач" (осн. у 1828 р.), екзотичну канатну дорогу на р. Дарсан (масив Ай-петрі), улюблене місце прогулянок - вулицю Набережну, "Поляну казок" у підніжжі гори Ставрі-кая, водопад Учан-Су, мальовниче гірське озеро Караголь.

До "візитних карток" регіону відносяться гора Аю-даг, поцяткований печерами Ай-петрі, перевал Байдарськие Коміра, Чатир-даг (Шатер-гора), велична ущелина Великого каньйону Криму у села Соколина, Никітський ботанічний сад (1000 гектар) з унікальною колекцією рослин (1900 видів) зі всіх країн світу, виноградники і парк-розплідник південних культур із знаменитим винзаводом в Массандрі, розкішний парк (1834 р.) у Форосі, Місхорський ландшафтний парк, невеликий замок, що стоїть на прямовисній скелі, що нависає над морем, - "Ластівчине гніздо" (1912 р.) в Гаспрі, комплекс палаців царської сім'ї в Лівадії (1911 р., лютому 1945 р. у Великому залі палацу проходила Кримська конференція розділів держав антигітлерівської коаліції). У Сімеїзі цікаві прибережні скелі Дива, Панеа, Лебедине крило, ландшафтний і історико-архітектурний заповідник гори Кішка, а також Симєїзськая астрофізична обсерваторія. Головною визначною пам'яткою Алупки є палацово-парковий ансамбль Воронцовського палацу (1828-1848 рр.) з багатою музейною колекцією і величезні парком. Гурзуф привертає увагу молодіжними здравницями "Артек" і "Супутник", а також прекрасними парками військового санаторію (колишній комплекс готелів Губоніна), виноградними плантаціями і чарівним побережжям. У Алушті слід побувати ради огляду "різноколірної" гори Демерджі, розвалин візантійської фортеці Алустон, печери імені Малої академії наук, Кутузовського фонтану, джерела Ай-андрій (само по собі рідкісне для цих місць явище), а також найкрасивішого і наймогутнішого водопаду Криму - Джур-джур і фантастичного ландшафту "Долини Привидів". Головна визначна пам'ятка Місхора (найтепліше місце на побережжі) - палац Дюльбер з прекрасним парком (200 видів рослин).

На південному заході Криму найпривабливіші Севастополь і Евпаторія. У місті-героєві Севастополі варто пройтися по знаменитій Графській пристані (1846 р.), відвідати Акваріум Інституту біології південних морів НАН України (перший акваріум в СРСР) і Музей Чорноморського Флоту (заснований в 1769 р.), Володимирський собор (1853-1888 рр.), Художній музей, Музей лейтенанта П. П. Шмідта, місця військової слави - Сапун-гору і Малахов курган, символ міста - пам'ятник затопленим кораблям (1905 р.), пам'ятник адміралові Нахимову, меморіал героїчної оборони Севастополя в 1941-1942 рр., художній музей ім. М. Крошицкого, Інкерманський завод марочних вин, розвалини генуезької фортеці Чембало в Балаклаве і величних берегових обривах навколишніх гір. Навколо міста безліч цікавих природних комплексів, зведених в ранг пам'ятників, - миси Лукулл, Ласпі, Сарич, Фіолент і Айя, бухти Козача і Херсонесськая, заповідне урочище Ласпі і ландшафтний заповідник Байдарський.

Місто-заповідник Херсонес Таврійський (заснований в V ст. до н. э.), відоме по слов'янських хроніках як Корсунь - місце хрещення князя Володимира, привертає увагу руїнами античного театру, колонадами середньовічних храмів, залишками величних оборонних споруд, стін і башт. На території заповідника 2 музеї: античний і середньовічний, з колекціями пам'ятників культури і писемності (зокрема унікальна "присяга громадян Херсонеса" III ст. до н. э.), витвори мистецтва, ремісничі вироби і знаряддя праці, предмети побуту і ін.

На західному побережжі Криму, на березі Каламітського затоки, лежить унікальний курорт Євпаторія,що славиться своїми пляжами і лікувальними грязями солоного озера Мойнакського, а також оригінальною мечеттю Джума-джамі (1552 р.).

Перлина Криму - державний історико-культурний заповідник Бахчисараю, де серед вузьких середньовічних вулиць збереглися колишній Ханський палац (XV-XVIII ст., зараз музей), мавзолеї-дюрбе, Велика ханська мечеть Хан-джамі, медресе, оспіваний Пушкіним знаменитий "Фонтан зліз" (Сельсе-біль, 1764 р.) і Золотий фонтан (Маг-зуб, 1733 р.) в дворику Фонтану палацу, а також середньовічний Успенський монастир (VIII-XIX ст.) і печерний город-крепость Чуфут-кале (X-XIX ст.). В околицях міста цікаві руїни печерного міста Еськи-кермен (V-XIII ст.), фортеця і печерне місто Мангуп-кале (VI-XV вв.), печерна церква Тепе-кермен (VIII-IX ст.), печерний монастир Качи-кальон (VIII-IX ст.) і печерна церква донаторов (X-XV ст.). З Бахчисараю починаються практично всі основні піші маршрути. Найпопулярніший - Бахчисарай – Великий каньйон Криму – Ай-петрі – Ялта. Кращий час для походів – з квітня по жовтень, особливо – осінь, коли гори повні грибів, ягід і дикорослих фруктів і горіхів. Пік сезону – "травневі свята".

Східне і південно-східне побережжя Криму переважно рівнинне, з яскраво вираженими степовими ландшафтами. Беріг від Алушти до Судака зайнятий пляжами, розділеними скелястими мисами, а на Керченському півострові великі пляжі чергуються з крихітними ділянками піщаного побережжя.

Феодосія ("Богом дана") заснована в VI столітті до н.е. на території легендарної Киммерії, також надає туристам мережу достатньо сучасних здравниць і туристичних баз, що використовують цілющі джерела, близькі по своїх смакових і лікувальних якостях до знаменитого нарзану, а також грязі озера Аджіголь, не поступливі по лікувальних властивостях знаменитої сакської грязі. Цікаві картинна галерея ім. Айвазовського, меморіальний для Літератури музей Гріна, унікальний Музей дельтапланеризму і парапланеризму, руїни генуезької фортеці Кафа (XIV ст.), вірменські церкви і турецька мечеть Муфті-джамі (XVII р.), а також фонтан Айвазовського (1888 р.).

До складу Великої Феодосії входять прекрасні курортні міста - Судак, Кримське Примор'я, Курортне, Планерське (Коктебель) і Морське. У Зеленій бухті у підніжжя гори Агармиш, в 20 км. від Феодосії, розкинувся Старий Крим (Еськи Кирим) - краще місце для лікування легеневих захворювань і унікальний природно-ландшафтний комплекс соснових лісів, що до того ж має надзвичайно живописну берегову лінію, прекрасний монастир Сурб-хач (XIV-XVIII ст.) і знаменитий завод шампанських вин. Селище Планерськоє (Коктебель) знаходиться в 20 км. від Феодосії і славиться величними пейзажами відрогів Кара-дага і безліччю першокласних пансіонатів. Недалеко від села Курортне (29 км. на північний захід від Феодосії) знаходяться мінеральні джерела і знамените озеро Чокракське з колосальними запасами лікувальних сірководневих грязей. Судак, одне з якнайдавніших міст миру, відомий своєю Генуезькою фортецею (1321-1469 рр.), на території якої розташовані Консульський замок з двома баштами, мечеть (XII ст.), Дозорна і Портова башти, середньовічні базиліки, храм Дванадцяти апостолів і численні підземні споруди.

Керч, стародавня столиця Боспорського царства (Пантікапей, VI ст. жо н. э.), є унікальним історико-культурним комплексом. Тут варто відвідати Меморіальний ансамбль героям оборони Аджімушкая, Мелек-чесменський курган (Золотий курган, IV ст. до н. э.), склеп Деметри (I ст. н. э.), церква Іоанна Предтечі (X-XIII вв.), оглянути колекцію надгробків боспорського царства в Історико-археологічний музеї і інші пам'ятники історії.

Крим чудово підходить для активних видів відпочинку. Прекрасні маршрути для пішого туризму прокладені уздовж Південного берега - Сонячна (Царська) стежка в Лівадії, Боткинськая, Штангєєвськая та інші. А по по гірському Криму прокладено стільки піших і треккерних маршрутів, що повний список їх можна знайти тільки в контрольно-рятувальній службі. Кримські велосипедні маршрути не менш цікаві, але у зв'язку з гірськими умовами підходять тільки для добре підготовлених туристів. Гряда Кримських гір надає прекрасні умови для альпінізму і спелеології. У Криму зосереджено близько восьмисот печер, серед яких особливо популярні Еміне-баїр-хосар з мінералогічним заповідником Нижній Баїр, Червона, Мармурова. Відвідини інших печер вимагають спеціальної спелеологічної підготовки.

Особливо популярний вид активного відпочинку, що швидко розвивається, в Криму - кінні подорожі. Центри кінного туризму розташовані в Білогорському районі, біля Ялти (клуб "Кар'єр"), біля підніжжя гори Демерджі (Алушта), в районі Севастополя і Судака. Багатоденні кінні походи проходять по наймальовничніших місцях гірського Криму і побережжя. Крупні кінно-туристичні бази розташовуються на вершині Ай-петрі (сезонна) і в с. Солнечносельє району Бахчисараю (підвищений комфорт і рівень обслуговування.

Коктебель, Ай-петрі, Демерджі, Чатир-даг і Феодосія – традиційні райони планерного спорту, тут щорічно проводиться безліч авіаційних і повітроплавних змагань. Бурхливо розвивається і парусний спорт - в Севастополі, Ялті, Партеніті, Керчі і інших портах швартуються яхти, а в Алушті будується "Марина" - спеціальний порт для туристичних яхт. У будь-якому місці можна узяти напрокат човен, катер або невелику яхту. А для віндсерфінгу умови є практично скрізь.

Півострів Тарханкут - найбільш популярне місце дайвингу. Також відмінні дайв-площадки знаходяться у берегів Кара-дага і Аю-дага, на мисі Фіолент, у мису Ай-тодор, в Коктебельськой бухті, у стародавніх рифів Керченського півострова, на міських пляжах Ялти, Судака і Алушти, в районі Червоних печер. У Севастополі є навіть туристичний батискаф.




Переглядів: 1156

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 3. ТУРИСТИЧНА ПРИВАБЛИВІСТЬ КРАЇН СХІДНОЇ ЄВРОПИ | Характеристика туристичних ресурсів Прибалтійських країн

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.