Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Імпресіонізм. Творчість Е. Мане, Е. Дега,0. Ренуара, К. Моне

Особливості історичного розвитку Франції в період Липневої монархії та Другої імперії (1830-1860 рр.) Формування і розвиток критичного демократичного реалізму у французькому мистецтві. Його боротьба з офіційним салонно-академічним мистецтвом.

Опоре Дом'є (1808-1879)- великий майстер критичного демокра­тичного реалізму у Франції. Його робота в ілюстрованих виданнях. Ранні літографії Дом'є («Законодавче чрево», «Вулиця Транснонен», «Не штов­хайтесь» та ін.).

Політична сатира Дом'є як вершина в розвитку мистецтва карикатури цього часу. Боротьба з Липневою монархією. Перехід до побутової сатири. Гостра критика буржуазної дійсності в мистецтві Дом'є. Серії літографій: «Робер Макер», «Добрі буржуа», «Люди юстиції» та інші. Майстерність уза­гальнення, виразність, гострота психологічної характеристики.

Дом'є у 1848 р. Відображення революції 1848 р. в його творчості. Живопис Дом'є («Праля», «Аматор гравюр», «Вагон третього класу», «Пов­стання» та ін.). Пошуки героїчних позитивних образів у повсякденній дійсності. Монументальне трактування образів людей з народу. Гуманізм мистецтва Дом'є.

Пізні літографії Дом'є. Трагічний і романтичний характер пізньої твор­чості Дом'є. «Дон Кіхот і Санчо Панса». Значення творчості Дом'є в утверд­женні революційно-демократичного реалізму в мистецтві Заходу XIX ст. Близькість Дом'є і Бальзака в силі критичного розкриття буржуазної дій­сності. Невизнання Дом'є офіційною критикою його часу.

Розвиток реалістичного пейзажу. БарбЬонська школа пейзажистів. їхній зв'язок з Констеблем. Жорж Мішель - безпосередній попередник бар-бізонців у Франції. Пильне любовне вивчення і відтворення барбізонцями рідної природи, що визначило розквіт національного реалістичного фран­цузького пейзажу.

Теодор Руссо (1812-1867) - провідний митець барбізонської школи. Його увага й інтерес до повсякденних мотивів природи та наполегливе її вивчення. Правдивість та епічна міць пейзажів Руссо («Вид в околицях Гранвілля», «Дуби», «Болото в Ландах» та ін.).

Творчість Жуля Дюпре. Романтична схвильованість його кращих робіт («Вид в околицях Саутгемптона», «Морський відлив у Нормандії»). Інші пейзажисти-барбізонці - Діаз, Тройон та Шарль Добіньї (1817-1878). Лірична тонкість його сприйняття природи («Шлюз у Оптево», «Хмарний день», «Маслиновий сад» та ін.). Мальовничі досягнення Добіньї.

Каміль Коро (1796-1875) - видатний французький пейзажист. Його подібність і розходження з барбізонцями. Складний і різноманітний харак­тер творчості Коро. Розробка ліричного інтимного реалістичного пейзажу і спроби відродити академічний «класицистичний» пейзаж. Емоційна тонкість мистецтва Коро. Портрети Коро. Кращі періоди його творчості - ранній (італійські пейзажі 1820-1830 рр.) і пізній («Порив вітру», «Дзвіниця в Дує», «Міст у Манте» та ін.). Колористичні досягнення Коро. Майстерність передачі світла і повітря.

Жан Франсуа Мілле (1814-1875) - видатний французький живописець-реаліст. Портрети Мілле. Революція 1848 р. і розвиток реалізму Мілле. Зображення їм селянської праці («Сівач», «Збирачки колось» тощо). Критичний характер його робіт, що передають непосильну працю («Людина з мотикою», «Відпочинок виноградаря»).

Створення монументального образа селянина. Епічний характер бага­тьох образів. Малюнки і пейзажі Мілле, їхній зв'язок з роботами майстрів барбізонської школи. Високе моральне і гуманістичне значення мистецтва Мілле.

Гюстав Курбе (1819-1877) - найбільший французький живописець-реаліст. Рання творчість (автопортрети, «Гамак»). Відхід від романтичних настроїв. 1848 р. і розвиток реалізму Курбе.

Боротьба з салонним напрямом за реалістичне мистецтво. Зображення повсякденної дійсності. Твердження матеріальності світу. Епічне і монументальне трактування жанрової картини («Полудень в Орнані», «Муляри»). «Похорон в Орнані» - яскраве і правдиве зображення різних типів буржуазного суспільства. Портрети («Бодлер», «Берліоз»), пейзажі, оголена натура («Купальниці», «Бій оленів», «Хвиля» і т.ін.).

Матеріальна вагомість і конкретність живопису Курбе, щільність кольору. Значення творчості Курбе.




Переглядів: 779

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.