Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Відбір середніх проб

Щоб визначити якість сировини, готових виробів (або напівфабрикатів), з кожної однорідної партії сировини або готових виробів беруть середню пробу і на підставі її огляду і лабораторних досліджень визначають придатність сировини для виробництва продукції, а готових виробів - для реалізації.

Середній пробій називається частина вихідного зразка, що направляється для лабораторних досліджень.

Лабораторній пробій називається частина середньої проби, взятої для дослідження.

Відбір середньої проби борошна виробляють щупом в декількох місцях, щоб зразок був масою 0,5 кг; якщо роблять пробну випічку, то маса зразка повинна бути 2-2,5 кг.

Середню пробу для дослідження готових виробів відбирають в різних кількостях залежно від виду виробів безпосередньо на виробництві або в експедиції.

Тістечка відбирають по дві штуки кожного сорту з лотка.

Вироби масою менше 400 г беруться цілком. Якщо маса виробів більше 400 г, їх розрізають на шматки, з яких складають середню пробу. З виробів круглої форми вирізують два сектори, які повинні мати всі елементи малюнка, характерні для даного виду виробів.

Якщо виріб квадратної або прямокутної форми, його розрізають по діагоналі і беруть дві протилежні частини.

Відібрані проби поміщають в чисті сухі скляні банки з притертою або добре притискається гумовою пробкою.

При дослідженні на доброякісність термін виконання аналізу повинен бути не більше 1-2 год, на повноту вкладення сировини 3-4 дня.

На всі проби кондитерських і кулінарних виробів, взяті на підприємствах громадського харчування, складається акт у двох примірниках: один направляється до лабораторії, інший видається відповідальній особі і служить підставою для списання виробів.

Центральна санітарно-харчова лабораторія Головного управління громадського харчування розробила спеціальну форму бланка «Аналіз на норми вкладення кулінарних і кондитерських виробів», куди заносяться результати лабораторного дослідження готової продукції. Такими бланками користуються все санітарно-піщеві лабораторії Головного управління громадського харчування Москви (див. форму).

Визначення клейковини і вологості борошна. Як зазначалося вище (див. Сутність процесів, що відбуваються при замісі тесту), основні білки борошна - гліадин і глютенін - при замішуванні тіста, з'єднуючись з водою, набухають і утворюють клейковину. Від кількості і якості клейковини залежить якість майбутніх виробів. 100 г борошна замішують з 50 г води, дають їй 30 хв набрякнути і відмивають в проточній воді крохмаль і інші домішки. Промивають до тих пір, поки промивна вода не стане прозорою, потім борошно віджимають і зважують. Масу виражають у відсотках.

Властивість клейковини визначають, розтягуючи її шматочок у руках. Клейковина може бути міцна, коротка при розтягуванні, пружна рветься; еластична - добре розтягується і стискається; слабка, довга - при розтягуванні розтягується і рветься, не стискаючись.

Для кондитерських виробів різних видів потрібно борошно з різним вмістом клейковини і різної якості. Наприклад, для пісочного тіста беруть борошно зі слабкою клейковиною, для виробів з дріжджового тесту - з еластичною, для бубликів - з міцною. Зміст клейковини 40% вважається високим; 30% - середнім, 20% - низьким.

Вологість борошна визначають за різницею маси при зважуванні проби до і після висушування. Дві навішування по 5 г висушують в сушильній шафі протягом 1 год при 130 ° С в бюксах і після охолодження зважують.

Визначення водовбирною здатності борошна. Водовбирну здатність борошна залежить від кількості в ній вологи і від здатності білків і крохмалю пов'язувати воду. Від водовбирною здатності борошна залежить вихід тіста і готових виробів. Визначити її можна таким чином: дві краплі води капають в заглиблення, зроблене в борошні, і скляною паличкою місять тісто до тих пір, поки до нього не буде прилипати мука. Отриманий грудочку тесту зважують і визначають водовбирну здатність борошна в процентах. Чим більше важить грудочку тесту, тим менше водовбирну здатність борошна (в середньому вона коливається в межах 55-65%).




Переглядів: 1319

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.