Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






В січні 1973 р. Великобританія, Данія, Ірландія прийняті в ЄС .

У 1968 році було прийнято Єдиний європейський акт, який відкоригував Римські угоди і було завершеноутворення єдиного європейського ринку.

В 1967 році три співтовариства злились воєдино ЄЕС і стали мати спіль-ний орган управління – інституційний прообраз сучасного Євросоюзу.

Ці економічні договори мають своїм завданням наступне:

1)запобігання війні;

2)сприяти економічному зростанню країн-учасниць;

3) сприяти підвищенню життєвого рівня народів Європи;

4) сприяти зміцненню миру і свободи;

5)створення «як ніколи тісного союзу народів Європи».

Отже, з об'єднанням у 1967р. керівних органів трьох організацій виникла Європейська спільнота (ЄС). Основними органами нового об'єднання стали: Європейська Комісія, Рада Міністрів, Європейський Парламент, Європейський Суд, Європейський інвестиційний банк та Комітет з економічних і соціальних питань(їх ф-ції та завдання див.наступний Додат. до Лекц.).

У 2004р. прийнята Конституція ЄС, але не всі країни її ратифікували.

 

Зазначимо, що основною якістю, необхідною для членства в ЄЕС, є наявність в країні демократичної і плюралистичної системи управліня,чого якраз не було ні у Греції, ні в Португалії, ні в Іспанії включно до 70-х років.

До речі, ще у грудені 1964р. Турціяскладає угода про асоційоване членство щодо ЕС, але і досі залишається асоційованим членомс;

Щодо вступу інших країн та Шенгенську угоду почитаєте(в наступн. Додатку)

Між тим на початку ХХІ століття європейський ринок стає реальним найбільшим ринком з будь-коли, що існували у світі.

Отже,якщо ЄС довело успішність своєї діяльності і здатність залучати все більше нових членів, то все це відбулося завдяки 3-м головним особливостям:

1. Солідній економічній основі, яка призводить до зростаючої взаємозалежності і солідарності;

2. Юридичній обв’язковості Договорів про ЄС (основний принцип законодавства Співтовариства), які (тобто Договори) чітко розмежовують завдання, компетенції інститутів ЄС і контролюються Судом європейських Співтовариств.

3. Демократичному процесу вироблення та прийняття рішень, заснованому на засадах компромісу і консенсусу.

Співтовариствуу своїй діяльності вдалось добитися 2-х найбільш. досягнень:

по-перше, ЄС змогло зберегти міцний мир між своїми учасниками після століть збройних конфліктів;

по-друге, демократичні підходи у досягненні поставлених цілей дозволяють зберегти національні та регіональні особливості країн-учасниць.

Отже, Досягнення чотирьох свобод вільного пересування: 1)людей; 2)товарів: 3)капіталу; 4)послуг, а також втілення загальної політики для країн-учасниць, потягло за собою прогресуючу передачу елементів суверенітету від держав-членів до інститутів Співтовариства – тобто, наднаціональним органам, які проводять в життя відповідні рішення.

Ці рішення у більшості своїй приймаються у вигляді Постанов, Директив, Рекомендацій, які складають предмет європейського права.

Таким чином на рівні національних економік інтеграція розвивається на основі формування економічних об’єднань країн, прихильних до однакових політичних цінностей та демократичних принципів. І відповідно однаковим є рівень розвитку інститутів ринку цих країн.

Саме це закладається в інституціональну природу інтеграційних угрупувань та взаємовідносин між національними економіками країн-учасниць, надаючи розвиток регіональній економічній інтеграції до форм Економічного Союзу, де спільний ринок забезпечує вільний рух 4-х (людей, товарів, капіталів та послуг), утворюючи цим євроринок, який дає позитивний ефект в сфері розміщення світових грошових заощаджень, вибору інвестицій та дозволяє ввести фактор конкуренції в забезпеченні національного споживання, надаючи для цього грошові заощадження різних країн ЄС. Це сприяє формуванню Європейського банківського права як єдиного регулятивного механізму.

З розвитком ЄС сформувалась відповідна інституційна структура наднаціонального регулювання, що виконує роль гравітаційного ядра європейської інтеграції. У витоках ЄС були три співтовариства: ЄОВС, ЄЕС, Євратом, які спирались на економічну основу – досить солідний капітал, що призвело до зростаючої взаємозалежності держав-членів ЄС і з часом викувало їх дійсну солідарність. А Юридична обов’язковість договорів закріпила цю солідарність, що становить основні принципи законодавства європейського співробітництва в межах ЄС.

Ці підвалини закладають правові основи , що чітко розмежовують завдання та компетенції інститутів ЄС, які контролюються Судом ЄС та Контрольною палатою ЄС. Таким чином, Інтеграція висунула ЄС у число 3-х найкрупніших партнерів у світі. Це яскравий приклад еволюції розвитку національних інститутів ринку у наднаціональні інституційні структури ЄС, які 1.координують рух та напрями потоків капіталу в регіоні: 2.регламентують діяльність банків; 3.регулюють питання національних субсидій; 4.впливають через бар’єри (структурні та технічні) на злиття капіталів; 5.пригальмовують зовнішньоекономічну експансію щодо ЄС. Інститути ЄС в інтеграції наголошують не на великий ринок, а на конкурентоспроможність виробників, надаючи імпульс інноваціям, що є наслідком інтенсивної конкуренції, яка цементує інститути ринку.


Читайте також:

  1. Мінімальні коефіцієнти природної народжуваності, прийняті в моделі
  2. Поняття множини та її елементу, їхні позначення. Загальноприйняті позначення основних числових множин. Способи задання множин.
  3. Прийняті скорочення
  4. Прийняті у практиці торгівлі України.
  5. Природний рух населення у січні-липні 2009 р.
  6. Соціальна відповідальність організацій - добровільно прийняті організацією зобов'язання перед суспільством, реакція на його потреби.
  7. Суттєвою є інформація, якщо її пропуск або неправильне відображення може вплинути на економічні рішення користувачів, прийняті на основі фінансових звітів.




Переглядів: 802

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Більш детально про інвестиційну взаємодію в наступному Додатку до цієї Лекції. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.