Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Принципи формування фінансової звітності

Для досягнення якісних характеристик під час формування звітності дотримуються ряду принципів, регламентованих П(С)БО № 1.

I. Принцип автономності підприємства - кожне підприємство розглядається як юридична особа, що відокремлена від власників, особисте майно і зобов'язання власників не відображаються у фінансовій звітності.

II. Принцип безперервності - діяльність підприємства не буде перериватися, триватиме далі, а підприємство не має наміру ліквідуватися, або суттєво зменшувати масштаби своєї діяльності.

Подія після дати балансу цеподія, яка відбувається між датою балансу і датою затвердження керівництвом фінансової звітності, така подія може вплинути на фінансовий стан, результати діяльності та рух засобів підприємства.

III. Принцип періодичності - розподіл діяльності підприємства на певні періоди часу з метою складання фінансової звітності.

Звітний період - календарний рік, але для новоствореного підприємства – це можуть бути 15 місяців, якщо підприємство почало свою діяльність з жовтня. При ліквідації – період часу з 1 січня по дату ліквідації.

Проміжна звітність складається наростаючим підсумком з початку року.

IV. Принцип історичної (фактичної) собівартості - визначає пріоритет оцінки активів, виходячи з витрат на їх виробництво та придбання.

Будь-які активи, виготовлені на підприємстві, оцінюються за виробничою собівартістю у складі прямих та виробничих накладних витрат.

До собівартості придбаних активів включаються: ціна придбання; податки, мито, збори (крім тих, що повертаються); витрати на доставку, вантажні роботи; витрати на доведення активів до придатного стану; інші витрати, які пов'язані з придбанням.

Торговельні та інші знижки при цьому вираховуються.

V. Принцип нарахування та відповідності доходів і витрат - для визначення фінансового результату доходи порівнюють з витратами.

Доходи і витрати відображаються в обліку і звітності на момент їх виникнення, незалежно від часу надходження і сплати грошей, тому користувачі отримують інформацію не тільки про минулі операції, пов'язані з виплатою або отриманням грошових коштів, але й про зобов'язання сплатити грошові кошти в майбутньому та

про ресурси, які мають надійти.

VI. Принцип повного висвітлення - фінансова звітність повинна включати всю інформацію про фактичні і потенційні результати операцій підприємства, тому вона не обмежується лише основними формами фінансових звітів, а містить ще примітки.

У примітках розкривають: облікову політику підприємства; інформацію, яка не наведена у фінансових звітах, але є обов'язковою; інформацію, що містить додатковий аналіз статей звітності, а також події які відбулись після дати балансу, наприклад, оголошення про виплату дивідендів за акціями.

VII. Принцип послідовності - підприємство повинно застосовувати від періоду до періоду обрану для обліку політику.

VIII. Принцип обачності - методи оцінки, що застосовуються в бухгалтерському обліку, повинні запобігати заниженню оцінки зобов'язань та витрат і завищенню оцінки активів та доходів.

IX. Принцип превалювання змісту над формою - операції повинні обліковуватись відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми.

X. Принцип єдиного грошового вимірника - вимірювання та узагальнення всіх операцій підприємства у його фінансовій звітності в єдиній грошовій одиниці.

Перелік вищеназваних принципів свідчить про те, що необхідно намагатися збалансувати всі принципи таким чином, щоб досягти якісних характеристик фінансової звітності.




Переглядів: 1822

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.