Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методичні поради

Термін “інвестиція” походить від лат. invest, що означає “вкладати”. Сучасна теорія в усіх макроекономічних моделях загальної рівноваги використовує поняття нагромадження не капіталу, а інвестицій, тобто затрат на устаткування в довгочасному періоді, будівництво нових підприємств.

Інвестиційні рішення фірм і домогосподарств потребують вивчення, оскільки:

1. Теорія інвестицій в сукупності з теорією споживання дає уявлення, яким чином обсяг випуску даного періоду розподіляється між поточним споживанням і майбутнім (інвестиціями для збільшення обсягу випуску в перспективі).

2. Коливання інвестиційної активності фірм відіграє важливу роль у визначенні рівня виробництва і безробіття в економіці.

3. Інвестиції здійснюють значний вплив на довгострокове економічне зростання.

Глибокі зміни в господарському механізмі України, зумовлені переходом до ринкової економіки, потребують підвищеної уваги до вирішення питань інвестиційної діяльності. Інвестиційна політика держави, місцевої влади і кожного господарства – важлива складова початку економічного піднесення.

Сучасні форми залучення інвестицій ґрунтуються на принципах класичної політичної економії, неокласичної і кейнсіанської концепції. У неокласичній концепції проблема інвестицій розглядається у зв’язку з поясненням рівноваги попиту і пропозиції на ринку товарів. З одного боку, національний доход використовується його одержувачами або для споживання, або для заощадження. З іншого боку, весь обсяг національних видатків складається із затрат на споживчі товари і інвестиції. Таким чином, для досягнення рівноваги між сукупним попитом і сукупною пропозицією обсяг заощаджень має дорівнювати обсягу інвестицій. Досягається ця рівновага автоматично через дію ринкових регуляторів і прагнень власників заощаджень та інвесторів реалізувати свої суб’єктивні інтереси: власник заощаджень не стане зберігати їх у формі грошей, якщо можна одержати від них доход у вигляді процента, коли при цьому норма процента збільшується, то вигідніше збільшити заощадження, одержуючи від них більший доход, і навпаки, коли норма процента знижується, то, як правило, власники грошей, заощаджують менше, збільшуючи затрати на споживчі товари. Звідси правомірним є висновок, що, за неокласичною теорією, ринок грошових коштів представляють заощадження, попит – інвестиції, ціну – норма процента.

Представники кейнсіанського напряму визначають місце інвестицій у системі розширеного відтворення, враховуючи, що не сукупна пропозиція створює попит, а навпаки, попит створює сукупну пропозицію, інвестиції створюють сукупні заощадження. Дж.Кейнс виходив з того, що рівність заощаджень та інвестицій має статичний характер: вона існує в масштабах усього суспільства, тобто на макрорівні, а самі по собі поняття “заощадження” та “ інвестиція” відбивають різні аспекти відтворення і визначаються багатьма факторами. Причому Кейнс спирався на психологічний закон, за яким суспільство із збільшенням суспільного реального прибутку збільшує сукупний попит, але не такою мірою, як зростає прибуток. Щодо інвестицій, то вони є функцією доходу, а самі виступають як доходоутворюючий фактор і, на відміну від заощаджень, залежать від ставки проценту.

Тому інвестиції і заощадження не обов’язково мають бути рівними, і для забезпечення економічного зростання треба не збільшувати обсяги заощаджень. Це положення визначала економічна ситуація, коли безробіття і неповне завантаження виробничих потужностей досягли критичних розмірів, нагромадження стримувалося відсутністю не ресурсів, а попиту на них і заощадження самі по собі не вели до інвестицій.

Оцінюючи ефективність рівня інвестицій, робиться аналіз рівня ефективності позикових коштів в цілому. Інвестиційний попит з боку підприємств є головним фактором кінцевого попиту на позикові кошти. Фірма, створюючи або оновлюючи капітал, звертається по інвестиції, маючи на меті одержати вигоду у формі чистого прибутку. Прагнення здійснювати інвестиції виникає, коли вкладені кошти дозволяють компенсувати початкові затрати й одержати додатковий прибуток. Спонукальним мотивом для інвестування є неоптимальне співвідношення факторів виробництва і можливість одержати додатковий прибуток внаслідок збільшення обсягу або поліпшення якості використовуваного капіталу.

Розробка інвестиційного процесу й обгрунтування ефективної економічної політики в країні вимагає аналізу комплексу взаємопов’язаних факторів, що впливають на реалізацію інтересів тих, хто володіє інвестиційними ресурсами і на механізм використання цих ресурсів.

Рівноважний стан інвестиційного ринку на загальноекономічному рівні безпосередньо пов’язаний з джерелами інвестиційних ресурсів і характеризується додержанням двох головних умов:

1) Забезпечується такий середній рівень банківського процента, за якого

будуть задіяні інвестиційні кошти всіх джерел;

2) Потенційний обсяг інвестиційних коштів забезпечує рівень банківського процента на порядок менший за середню норму рентабельності в економічній системі.

Отже, інвестиції правомірно розглядати як фактор забезпечення рівноважного зростання ВНП, тобто його інвестиційна складова являє собою одну з регульованих величин, через яку уряд може впливати на економічне зростання країни.


Вступ

Якщо домашні господарства в середньому витрачають на протязі року менше, ніж заробляють, то ділові одиниці в середньому щорічно витрачають більше, ніж одержують від реалізації своєї продукції. Це пояснюється тим, що окрім виплат за ресурси, необхідні для підтримки обсягів виробництва на поточному рівні, фірми повинні здійснювати і інвестиції . Під інвестиціями розуміють всі видатки, що безпосередньо сприяють збільшенню загальної величини капіталу. Здійснюються у вигляді:

- інвестицій в основний капітал ;

- інвестицій в товарно-матеріальні запаси. Нагромадження запасів сировини або нереалізованих готових товарів. Комерційні товаро-матеріальні запаси вважаються складовою часткою загальної величини запасів капіталу в економіці.

В економічній теорії використовується більш вузьке розуміння терміну “інвестиція”, ніж те, що використовується в повсякденному житті. З точки зору повсякденного придбання майже любого виду активів вважається інвестицією. Однак з економічної точки зору покупка акції чи облігації нічого не додає до загального обсягу запасів капітальних благ в економіці або до сумарної величини запасів. В сучасних умовах стрімкого розвитку нових технологій інвестиції є найважливішим засобом забезпечення прогресивних структурних зрушень в економіці, поліпшення якісних показників діяльності на мікро- і макрорівнях.

Чим масштабніші обсяги і вища ефективність інвестицій, тим швидше відбувається відтворювальний процес, здійснюються позитивні ринкові перетворення. Нові процеси в українській економіці вносять суттєві зміни в умови та тенденції інвестиційного процесу і значно ускладнюють його реалізацію. В майбутньому ці процеси визначатимуть тенденції розвитку української економіки, форми і методи інвестиційної діяльності.


Лекція

План

Вступ.

1. Фактори формування сукупного попиту на інвестиційні товари.

2. Фактори зміни сукупного попиту на інвестиційні товари.

3. Фактори нестабільності сукупного попиту на інвестиції.

Висновки

 




Переглядів: 250

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.