Студопедия
Контакти
 


Тлумачний словник

Реклама: Настойка восковой моли
Якісний хімічний аналіз

Класифікація якісних аналітичних реакцій

У водних розчинах більшість реакцій проходить між речовинами, що знаходяться у вигляді йонів, тому аналітичними реакціями відкривають не вихідні речовини, а утворювані ними катіони та аніони.

Реакції та реагенти поділяються на специфічні - дають аналітичний сигнал з одним елементом i може бути використана для iдентифiкацiї даного компонента. Наприклад: NH4+ + NaOH → NH3­ + Na+ + H2O; (видiлення газу i його запах); селективні - дають подібний аналітичний сигнал з кількома (2-3) елементами і групові - дають подібний ефект з великими групами йонів і служать для їх виявлення та видiлення iз складної сумiшi речовин.

Аналітичні реакції повинні проходити швидко, стехіометрично і до кінця. До групових реакцій та реагентів, крім цього, ставляться такі вимоги:

– рівновага реакції повинна бути зсунута в бік утворення осаду (добуток розчинності осаду повинен бути меншим, ніж 10-8);

– осад не повинен захоплювати сторонніх йонів;

– одержаний осад повинен легко розчинятися для проведення подальшого дробного аналізу;

– надлишок реагенту не повинен заважати виявленню йонів, які залишилися в розчині.

Аналіз суміші катіонів та аніонів можна проводити дробним або систематичним методами. Дробний метод аналізу полягає у тому, що визначуваний йон виявляють у пробі за допомогою специфічних реакцій без розділення. Систематичним методом аналізу пробу за допомогою групових реагентів розділяють на певні групи, в яких окремі йони визначають дробним методом.

 

Загрузка...<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.