Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Передумови формування світового фінансового ринку.

Основні типи та взаємозв’язки ринків в світовому фінансовому просторі.

Вплив світових фінансових криз на процеси глобалізації.

Передумови формування світового фінансового ринку.

 

Головним чинником формування світового фінансового ринку в світовій економіці став процес глобалізації, який досяг найбільшого прогресу саме у фінансовій сфері. Передумовою цьому з'явилися три основні чинники:

1) нові інформаційні технології, що зв'язали основні фінансові центри і різко знизили транзакційні витрати фінансових операцій і час, необхідний для їх здійснення;

2) зміна умов діяльності фінансових інститутів у зв'язку з дерегулюванням банківської діяльності;

3) поява і розвиток нових інструментів фінансового ринку головним чином на основі механізмів хеджування і управління ризиками.

Дерегулювання банківської діяльності, яке мало місце в розвинених країнах в 80-90-х роках минулого сторіччя, стало відповіддю на посилення конкуренції на ринку банківських послуг і зниження рентабельності банківських операцій, пов'язаних з експансією іноземного капіталу на національних фінансових ринках після краху Бреттон-Вудської системи. Дерегулювання супроводжувалося розширеною приватизацією і секюритизацією активів, зниженням податків і комісійних зборів з фінансових трансакцій, формуванням мережі офшорних банків, що функціонують в пільговому режимі.

В процесі дерегулювання були зняті обмеження на проведення фінансовими організаціями різносторонніх фінансових операцій: інвестиційні банки дістали можливість займатися комерційним кредитуванням, комерційні банки - емісійно-засновницькою діяльністю, страхуванням, торгівлею ф'ючерсами, опціонами та ін.

В результаті виникли фінансові холдинги, що пропонують клієнту повний набір послуг у галузі фінансового консультування і посередництва. Саме вони в даний час домінують на світовому фінансовому ринку. Цьому сприяли такі системні чинники, як формування глобальних фінансових мереж, в центрі яких знаходяться холдинги, ефект синергетики у зв'язку з об'єднанням в одну систему всіх видів фінансової діяльності і ефект масштабу, пов'язаний з хвилею злиття найбільших фінансових інститутів.

Аналізуючи процес глобалізації у сфері фінансів, група англійських і американських експертів в книзі «Глобальна економіка в перехідний період» робить наступний висновок: «У міру того як фінансові інститути і фінансовий капітал все більше виходять за межі національного фінансового простору, формується нова «постнаціональна» географія. У центрі цієї географії група могутніх і впливових фінансових структур, що складається з густої мережі фінансових інститутів і ринків, які поширюють свою владу в глобальному масштабі». Але влада ця не абсолютна, оскільки глобальне переміщення капіталу на світовому ринку носить, в основному, стихійний характер, а масштаби його такі, що ніякі управлінські структури, приватні або державні, не здатні його ефективно контролювати.

Зростання невизначеності на фінансовому ринку, зокрема відносно валютних курсів і курсів цінних паперів, стимулює розвиток механізму управління ризиками. Традиційні фінансові інструменти доповнюються новими видами цінних паперів і зобов'язань - деривативами, які є похідними від інших цінних паперів. Деривативи відкривають можливість для гри на зміні курсів валют, акцій, інших видів фінансових активів.

Особливістю фінансового ринку є те, що, дозволяючи перерозподіляти ризики і знижувати їх рівень для окремих учасників фінансової операції, його функціонування веде до підвищення загального рівня системного ризику. Трансакції з дериватами виявилися, по суті, поза системою правового регулювання і відкрили можливість для широкомасштабних спекуляцій, прискорюючи процес відособлення валютно-фінансової сфери від реальної економіки. Фінансовий ринок став виконувати незалежну по відношенню до ринку товарів роль. За визначенням П. Дракера, гроші самі перетворилися на товар, а спекуляція на курсах валют в найвигіднішу ринкову операцію.

Відрив фінансової системи від реальної економіки не означає, що зв'язок між ними зникає. Навпаки, не тільки зв'язок, але і залежність розширяються, і набувають непередбачуваного характеру. Сфера фінансових операцій акумулює капітал в масштабах, що ростуть, який не перетворюється на прямі інвестиції, а перетвориться в спекуляції. Розвивається феномен «економіки мильної бульбашки».

 


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  3. Активи як об’єкт фінансового менеджменту
  4. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  5. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  6. Алгоритм формування статутного фонду банку
  7. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  8. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  9. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ
  10. Аналіз процесу формування маркетингових комунікацій
  11. Аналіз ризикованості підприємства на основі показників фінансового стану.
  12. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.




Переглядів: 901

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ НА НАЦІОНАЛЬНИХ, МІЖНАРОДНИХ І СВІТОВИХ ФІНАНСОВИХ РИНКАХ | Вплив світових фінансових криз на процеси глобалізації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.