Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Анодні інгібітори

Дія анодних інгібіторів заснована на пасивації анодних ділянок кородіруючої поверхні металу. Тому їх нерідко називають пасиваторами.

Найчастіше всього як пасиватори використовують неорганічні окислювачі: хромати, нітрит, молібдати, вольфрамати. Легко відновлюючись на катодних поверхнях, вони поводяться як деполяризатори, викликаючи появу на анодних ділянках щільності струму, перевищуючих величини, необхідні для їх пасивації. При цьому стаціонарний потенціал облагороджується на десятих вольта, а швидкість анодного переходу в розчин іонів кородіруючого металу різко знижується.

До анодних сповільнювачів корозії відносять також деякі з'єднання з лужними властивостями: фосфати, поліфосфати, силікати, борати, бензоат натрію і ін. Їх інгібіруюча дія виявляється тільки за наявності розчиненого кисню, який і виконує роль пасиватора. Не будучи окислювачами, ці речовини лише сприяють адсорбції кисню на поверхні металу. Крім того, вони гальмують анодний процес розчинення через утворення захисних плівок, що є важко розчинні продукти взаємодії інгібітору з іонами перехідного в розчин металу. Так, наприклад, фосфати, адсорбуючись на поверхні стали, утворюють з іонами заліза екрануючі плівки, що складаються із суміші - Fе2O3 і FePO4∙2H2O .

Анодні інгібітори корозії відносяться до категорії небезпечних, тому що за певних умов вони із сповільнювачів корозії перетворюються на її стимулятори. Це найчастіше відбувається, коли корозійний процес протікає з катодним контролем, і по тим чи іншим причин не забезпечується пасивація анодних ділянок. У даному випадку сильні окислювачі, що є хорошими деполяризаторами, легко відновлюються на катодних ділянках і збільшують швидкість корозії. Для того, щоб цього не відбулося, щільність корозійного струму повинна бути вище тієї, при якій досягається повна пасивація анодних ділянок. Тому концентрація інгібітору (пасиватору) не повинна бути нижче визначеною величини, інакше пасивація може не наступити чи буде неповною.

Неповна пасивація також дуже небезпечна, тому що приводить до скорочення анодної поверхні, збільшення швидкості і глибини руйнування металу на локалізованих ділянках, тобто появі точеної корозії.

Мінімальна концентрація CrO22-, NO2-, MO42-, використовуючи як інгібітори корозії стали, приблизно рівна 10-4–10-3 моль/л. При підвищенні температури середовища чи наявності в ній активаторів, наприклад хлор - іонів, необхідне збільшення концентрації інгібітору.

Анодні сповільнювачі неокислювального типу (фосфати, силікати і ін.), додані в незначній кількості, також викликають більш глибоку місцеву корозію через сильне збільшення співвідношення катодної площі до анодної.

Таким чином, для забезпечення ефективного захисту необхідно підтримувати концентрацію анодного інгібітору вище за граничне значення у всіх ділянках виробу, що захищається (наприклад, у нарізних сполученнях, щілинах і інших важкодоступних місцях).

Анодні інгібітори дуже чутливі і до рН середовища.

Застосування анодних інгібіторів різноманітне. Хромати і біхромати використовують для захисту сталевих конструкцій в оборотних охолоджуючих водах двигунів внутрішнього згорання, ректифікаторів, резервуарів, напірних баків, баштових холодильників і т.д. У нейтральних середовищах за відсутності іонів Сl - достатня концентрація К2СrO4 0,04 — 0,1%. При змісті хлоридів від 100 до 1000 міліграм/л вона повинна бути збільшена до 1—2%. Хромати застосовують також для захисту від корозії алюмінію, магнію і їх сплавів в нейтральних і лужних середовищах.

Нітрит успішно використовують як інгібітори в антифризах, тому що на противагу хроматам вони слабо реагують із спиртами і етиленгліколем. Нітрит менш придатний для охолоджуючих вод, оскільки поступово розкладаються бактеріями. Дія нітриту, що інгібірує, обмежується рН середовища не менше 6.

Фосфати і поліфосфати знаходять застосування як сповільнювачі корозії стали у воді і холодильних розсолів. Більший ефект досягається при спільному використанні фосфатів і хроматів.

 




Переглядів: 369

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.