Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вправи для редагування.

1.

Недавно Петро Семенович получив нову трьохкомнатну квартиру. Тепер він буде жити на п’ятому етажі. Після того, як перевезли мебель і обладнали житло, квартира стала дуже уютною. Товариш Петра Семеновича живе у квартирі з похожою планіровкою, але у нього набагато менша прихожа, нижчі потолки і на полу лінолеум.

 

2 .

– Іване Сидоровичу, я до вас по ділу.

– Заходьте. У мене є п’ятнадцять минут свободного часу.

– Я по поводу наших поставщиків. Діло в тому, що у

нас була угода про постваку ними двадцяти тон комплектуючих кожного місяця, а вони прислали тільки десять тисяч. Із-за цього зривається план виробництва і під угрозою наші домовленості з партнерами.

 

3.

Чи знаєте ви історію про царя Мідаса, у якого виросли ослячі вуші? Він завжди ходив з покритою головою щоб ніхто не розоблачив його тайни. Лише його парикмахер знав про те але йому було приказано мовчати. Однак останній не міг видержати, щоб нікому не сказати, і от якось увечері прошептав тайну землі. З землі виріс камиш. Повіяв вітер, і камиш зашептав: “ У царя Мідаса ослячі уші...”

Якщо бажаєте зберегти шось у таємниці не робіть так як парикмахер царя Мідаса, який не удержався, щоб не зрадити таємницю.

Не розкривайте “по секрету” таємниць нікому із своїх знакомих. Хіба можете ви ждати від них зберігання таємниці якщо самі не змогли її сохранити? Чи не означає це що ви більше довіряєте другим людям, ніж самому собі?

 

4.

До комнати, де робило троє співробітників і сиділо двоє відвідувачів вбіг розсержений начальник і перед усіма присутніми грубо виругав одну із співробітниць, та мало не заплакала, тоді коли начальник пішов, сказала: “Це вже занадто. Треба шукати другу роботу”. Пізніше я узнав, що такі сцени відбувалися тут повсякчас. У даному случаї керівник нарушив першу засаду , якої треба додержуватись, вказуючи на помилки й хиби слід указувати, як правило, з глазу на глаз.

 

Декану факультета Іваненку О.В. від студента Петренка Юрія

5.

 

 

Заявлєніє

 

Шановний декан, прошу дозволити мені поїхати до дому 1 квітня, бо мій двоюрідний брат жениться.

 

Петренко

 

6.

Доручення

 

 

Доручаю моєму другу Коваленку А.Б. получить мою зарплату за май місяць.

Корнієнко

 

7.

Туди можете доїхати любим трамваєм. Де справочне бюро. Каса працює круглодобово. Магазин закритий. Два кілограма муки. Підписка на газети. До востребованія. Тут нема печаті.

 

8.

Вулиці пересікаються. Бережись автомобіля. Випадковий прохожий. Трамвай перегружений. Автобус по заказу. Пенсіонери мають льготи. Яка слідуюча остановка? За вимогою пасажирів.


9.

Смачне кофе. Співставити факти. Справа рухається повільно. Ставити акцент на чомусь. Творче лице. У заключення сказав. Прийшло в голову. Моя собака.

 

10.

Прийняти участь у чому. Прийшли всі без виключення. Продовження буде. Протирічні чутки. Роздався телефонний дзвінок. Розробити міроприємства. Сказано на мій адрес.

 

11.

Поговорити по душах. На повістці дня одне запитання. Поступило в продаж.Біля двох тисяч карбованців. Буду через пару хвилин. Виключно гарний настрій. Малочисельні народи. Пригощати вишуканими делікатесами.

 

14.

Ремонт по заказу. Чекайте майстра на протязі дня. Ви відповідаєте за свій участок роботи. Він працює на залізній дорозі. Нанести збитки. Вдіти нитку в голку. Привести приклад. Написав дві строчки.

 

15.

По причині заборгованості. Інформація по прибутках. Вияснити проблему. Сама остання інформація. Написати відзив. Заказати по телефону. Заставити взяти от пуск. Вмішуватись у суперечку.

 

16.

Нне дивлячись на погодні умави. Привести невірний приклад. Із-за дощу. Попросити прейскурант цін. Між тим. Ліфт превозить не більше десяти чоловік. Приготувати вишукані блюда. Підїзди не прибираються.

 

17.

Крапка зору

 

Шановні депутати, многошановний пане голово!

Користуючись випадком, я торкнуся питання, яке ми ніяким образом не можемо вирішити. І пробачте за вираження товчемо його як воду в ступі. Це питання нашого язика. Тобто, як ми говоримо. А ще точніше, по-якому ми балакаємо. Ну, нехай десь за стінами цього залу. Там простительно. Говори, як можеш, хоч і по блатному. Але ту-точки-и! Звиніть і посуньтеся! Раніше всього, ми на виду і на слуху наших виборців. Ми повинні подавати примір і тримати вушка на макушці, щоб не стати дурним прикладом. До чого я нахиляю? До того, що тут, у законодавальному органі, ми повинні говорити державною мовою. У даному випадку українською, поскільки вона на сьогоднішній день іще вважається державною. А яка то держава без язика, як би це виглядало, коли б депутат у французькому парламенті віщав іспанською мовою? Або в англійській палаті лордів заговорили по-китайському? Та ні до села на до міста! А в нас це в порядку речей. Український депутат, як ні в чому не бувало, без зазріння совісті говорить зарубіжною мовою. Язиком близького сусіда. І таке поспіль і поруч. Я не з тремтливого десятка, але таке відношення до рідного язика приводить мене до здригання і хочеться ревіти білугою. Чому це наша мова прийшлася нам не до двору? Чому це мовне запитання стало у нас каменем претконовіння, коли повинно бути краєкутовою каменюкою? І ніякого просвітку! Навпаки, попереду кромішній морок і ні зги не видно. По крайній мірі, в найближчому майбутньому. Пора корінним способом міняти цю тенденцію і перевернути питання угору тормашками. Любою ціною! Поставити його в голову кута. Я так рахую і закликаю колег підтримати мене.

Чув від декотрих і таке виправдання. Мовляв, йому легше висловлюватися російською мовою, а українська йому не дається... Я, ік прикладу, був також руськомовним, але поставив перед собою задачу розбитися в перепічку, а вивчити українську. І тепер, як бачите, вільно володію рідним язиком. Звичайно, не всім це відразу вдається. Як кажуть, перший млинець клубком. Але ніззя пасувати перед труднощами, бо, як відомо, сміливість міста бере. Отож ні на що не глядячи, треба вивчати свою мову. Рівняйтесь на мене. Я вже починаю губити терпіння, коли на трибуну виходить мій колега і зверх всього чекання чеше по-руському. Знов двадцять п’ять! Пора перейти від слів до діла, бо від балаканини мало товку. Пора приймати круті міри, пора знайти нам спільний язик і так повернути діло, щоб у кінці кінців вирішити мовне запитання. Давайте ж не пропустимо зручного випадку, аби потім не довелося нам їсти гіркі плоди своєї праці і не опинилися ми в негарному положенні. Бо як аукнеться, так і відкличеться. Це підтверджує історія і ми повинні пам’ятати. Чи, може, в нас пам’ять коротша гороб’ячого носа? Надіюсь, що довша.

Отака моя крапка зору. Я рахую, що вона єдиноправильна. Користуючись випадковістю, прошу всіх підтримати її. Всіх, не взираючи на обличчя! Благодарствую за увагу.

(Григорій Шиян “Крапка зору” Літературна Україна N 46 1998 року).

18.

1). За час роботи на підприємстві він проявив себе як грамотна, здібна, цілеспрямована, наполеглива людина, яка вміє вчасно приймати вірні, виважені рішення в екстремальних ситуаціях, справляється з складними обставинами і досягає конкретних результатів.

2). Петренко А.В. володіє гарними моральними якостями, має високорозвинене почуття відповідальності. Звертає увагу на покращення методів роботи.

3). В спілкуванні з колегами Коваленко М. комунікабельна, врівноважена, уважна та тактовна.

4). Надзвичайно коректна при роботі з споживачами. На протязі багатьох років була обрана головою цехового профспілкового комітету. Юрченко Т. приймає активну участь в громадському житті колективу.

 

19.

1). Поруч із базою знаходиться Чорне море, пляж та лиман. 2). Комісією було запропоновано провести сумісну нараду з участю представників товариства. 3). Згідно з наданих пояснень, було встановлено слідуючі факти. 4). Воєнний стату́т — документ, який регламентує функціонування збройних сил. 5). У день виборів на виборній ділянці було досить людяно. 6). Університет був оснований у 1834 році. 7). Звільнення підприємств, реалізуючих інвестиційні програми, від налогів на прибуток – це таке міроприємство, яке призведе до створення додаткового навантаження на державний бюджет. 8). Копірувальні апарати по вигідним цінам представлені у нашому інтернет-магазині. 9). В даний час при стрімкому розвитку інформаційних технологій особливу популярність одержує цифрова форма представлення інформації: цифрова фотографія, цифрове відео і ін. 10). Згідно англо-російському словнику, слово instructional переводиться як «освітній», «виховний», «учбовий». 11). В нижченаведеній таблиці приведені приклади вдалих і невдалих звернень до учня.

20.

1). Відкрито кримінальне провадження, попередньо кваліфіковане, як погроза чи насильство судді. 2). 15 жовтня 2008 року в Києвi розпочав працювати ще один Центр обслуговування абонентiв мобiльного зв'язку. 3) Приводом для позову до президента в окружний адміністративний суд Києва послужив указ про виведення Кирилюка зі складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. 4) При перевірці регіонального центру наведені факти не мали підтвердження. 5) При цьому начальнику відділу звернуто увагу на посилення контролю за дотриманням працівниками відділу трудової дисципліни. 6) Під час перевірки факти, викладені у скарзі, не підтвердились.

21.

На сьогоднішній день вагоме значення в Україні займає проблема безробіття. Кабінетом міністрів вже зроблено один з кроків по її подоланню – прийняття ряду змін до закону України «Про зайнятість населення». Але цього замало, бракує єдиного національного, контрольованого з боку держави, діючого проекту працевлаштування всіх, потребуючих цього, верств населення. І цей проект потрібно вибудовувати з урахуванням розвитку сучасних інформаційних технологій.

Основною цілью проекту є розробка та запровадження нової магістерської програми з управління земельними ресурсами відповідно до Балонського процесу (яка розрахована на два навчальних роки) в двох Македонських та чотирьох українських університетах. Проект запропонує нову навчальну програму за допомогою нового інноваційного (міждисциплінарного) учбового плану магістерської програми. Через те, що до проекту залучені різні країни, в ньому розробляються дві частково схожі, але такі що враховують індивідуальні особливості, учбові програми.

22.

Електротехніка являється наукою про технічне використання електроенергії і магнетизму в народному господарстві. Без значного глибокого знання електротехніки неможливо уявити собі інженерів – винахідників і керівників сучасного високо розвинутого виробництва. Інтенсивне використання електроенергії зв’язане з наступними її особливостями: можливість достатньо легкого перетворення в наступні види енергії (механічну, теплову, хімічну, світлову, променеву і т.д.); можливістю централізованого і економічного одержання на різних електростанціях; простотою передачі за допомогою ліній електропередачі з допомогою ліній електропередачі з малими втратами на великі віддалі до споживачів.

Крім того, електричну енергію широко використовують в електричних установках для нагрівання виробів, плавлення металів, зварки, електролізу, для отримання плазми нових матеріалів з допомогою електрохімії, для очистки матеріалів і газів. З допомогою електричної енергії працює телеграф, телебачення, радіо, без неї неможливо уявити кібернетику, космічну техніку.

Електрична енергія служить також для штучного освітлення. Одним словом без електроенергії неможливе нормальне життя сучасного суспільства.

 

23.

 

Невпізнаний об'єкт круглої форми на дні Балтійського моря, який розбурхав уми вчених у всьому світі, зовсім не інопланетний космічний корабель.

За останні кілька днів, водолази змогли сфотографувати незвичайну аномалію на дні моря, розташовану на глибині близько 90 метрів.

Спочатку вчені думали, що це просто каміння чи скеля, але після проведення подальших спостережень з'ясувалося, що це величезний гриб заввишки близько 4 метрів з округлими сторонами і краями. Об'єкт має зверху яйцеподібні отвори. У верхній частині об'єкту також були виявлені дивні кам'яні утворення, які були покриті чимсь схожим на сажу.

В ході одного із занурень для того, щоб краще розібратися у знахідці водолази використовували кувалди для отримання зразків матеріалу.

«Ми повинні вивчити те, що ми знайшли», – заявили вчені. «Засоби масової інформації розповсюдили чутки про все – від НЛО до російського космічного корабля, і тепер настав час, щоб дізнатися, що ж це таке».

На думку експертів, якщо б це був інопланетний космічний корабель, як вважають деякі, який впав в море, то він мав би бути майже повністю похований на дні океану.

Спочатку вчені взяли знахідку за камінь, але так як в Балтійському морі ніколи не була зареєстрована вулканічна активність, то ця знахідка стає ще більш дивною.

 

24.

 

Формат графічних файлів GIF став одним з найпопулярніших в світі, а його винахідник, Стів Уілхайт, буде відзначений нагородою Webby Awards.GIF був придуманий в 1987 році, коли в компанії CompuServe задумалися про відображення кольорових погодних карт. Тоді Уілхайту прийшла ідея нового формату і він приступив до програмування, в результаті чого з'явилася перша GIF-картинка, що зображає літак.

Фахівці швидко оцінили винахід і дали йому широке поширення за рахунок хорошої графіки, швидкості і рівня стиснення. Зараз в GIF проводиться величезна кількість анімаційних картинок, за словами ж самого Уілхайта, улюбленої для нього залишається робота 1996 року «Танцююче немовля».

Напередодні нагородження престижною премією, що знаходиться вже більше 10 років на пенсії Стів Уілхайт відзначив ще один важливий нюанс щодо свого дітища: вимовлятися GIF повинен починаючи з м'якого звуку, тобто «джіф», а не з можливістю подвійного вимови, як випливає з Оксфордського словника , повідомляє The New York Times.

.





Переглядів: 2455

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.