Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Інтеграція на основі відкритих технологій

Здатність взаємодії безлічі додатків, розроблених за допомогою різних технологій, — це ключова вимога. що забезпечує успіх CSRP. Зараз можлива побудова уніфікованого додатку для управління виробництвом на базі окремих модулів, розроблених різними виробниками. Виробництво, управління, продаж, обслуговування покупців технічне обслуговування і інші орієнтовані на покупця бізнес-функції можуть виконуватися у відповідних підрозділах з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, при цьому додатки можуть надавати і отримувати критичну для бізнесу інформацію з центральної бізнес-системи, яка базується CSRP і використовується іншими поділений підрозділами організації.

Розглянемо звичайну виробничу ситуацію: продавець зустрічається з новим покупцем на його робочому місці, разом вони обговорюють поточні і майбутні вимоги до продукту, обговорюють варіанти, ціни і послуги, підбирають рішення, відповідне унікальним вимогам покупця, рішення, яке жоден інший конкурент не може зараз запропонувати.

Використовуючи додаток CSRP, продавець здатний зареєструвати специфічні вимоги до продукту, зафіксувати ціну і автоматично послати цю інформацію в штаб-квартиру організації, де інформація динамічно перетво­рюється в детальні інструкції по виробництву і плануванню. Створюються специфікації на матеріали і комплектуючих для виробництва, автоматично визначаються виробничі маршрути, резервуються і замовляються необхідні матеріали, і, нарешті, створюється наряд-замовлення для виробництва. Ключова інформація про клієнта динамічно використовується в основній діяльності підприємства. Збереження інформації про переваги по­купця в загальній базі даних, що використовується в сервісних підрозділах, відділах технічного обслуговування, досліджень, планування виробництва дозволяє досягнути необхідного рівня синхронізації діяльності підприємства з потребами покупців.

Відкриті технології зробили можливими прийом складних замовлень на відстані: покупець за допомогою Інтернету отримує доступ до Web-сервера виробника і в будь-який час дня або ночі вводить замовлення — стандартне або видозмінене. Покупець може змінити попередні замовлення, перевірити стан ще не виконаних замовлень або запитати нові доповнення. Оскільки така взаємодія інтегрована в основні бізнес-системи підприємства, дії покупця автоматично впливають на планування, виробництво і/або обслуговування покупців. І знову діяльність підприємства синхронізується з покупцем.

Відкриті технології роблять обидва ці сценарії і методологію CSRP реальністю.

4.5. Розвинуті системи планування (APS)

Дещо пізніше з’явилась ще одна концепція, а саме APS(Advanced Planning System) — «Розвинуті системи планування». Для таких систем характерне використання економіко-математичних методів для розв’язку задач планування з поступовим зниженням ролі календарно-планових нормативів на виробничі цикли, а також використання оптимізаційних методів на вищих рівнях управління та застосування комп’ютерних інструментальних засобів підтримки прийняття управлінських рішень.

Управління в системах четвертого типу сконцентровано на так званих «вузьких місцях» чи стадіях виробничого процесу, що гальмують виробництво, оскільки їхня продуктивність менша, чим на інших дільницях виробничої системи.

Розвиток ідей, методів і засобів управління виробничими системами привів до появи систем нового покоління, що отримали назву «Розвинутих систем управління» (Advanced Planning and Scheduling System — APS). Їх не можна розглядати виключно як нові інформаційні технології. Навпаки, нові технології в них використовуються для реалізації нових методів організації і управління виробництвом.

Протягом 1994—1996 рр. ринок систем ERP розвивався високими темпами. Об’єм продажу зростав приблизно на 40% в рік. Такі темпи вважаються надзвичайно високими в будь-якій галузі. У той же самий час об’єм продажу АРS-систем зростав вдвічі швидше. Починає виявлятися тенденція до фундаментальної зміни тих концепцій управління, на яких будуються сучасні системи ERP. Більшість з цих концепцій входить в протиріччя з вимогами до управління в динамічних виробничих системах. Замовникам продукції потрібні як можна менша тривалість виконання замовлень в поєднанні з високою точністю витримування термінів. Часто ці вимоги вимірюються вже не днями або тижнями, а годинами і хвилинами. Крім того, все виразніше виявляється така вимога до систем управління, як поєднання масового характеру виробництва з індивідуальним виконанням виробів (mass customization).

Можна виділити наступні напрями, в яких здійснюється перехід від ERP до АРS:

• підвищення міри деталізування при плануванні потужностей, що дозволяє ухвалювати більш обгрунтовані планові рішення;

• поява нових інформаційних технологій, що дозволяють — одночасно підвищити міру деталізування і вирішувати в реальному часі задачі аналізу і моделювання;

• включення в системи спеціальних засобів, які пристосовані до роботи вищої ланки;

• розгляд задач з одночасними обмеженнями на доступні матеріальні ресурси і потужності;

• формування планових рішень одночасно для багатьох заводів;

• поліпшення зворотного зв’язку у вигляді задач обліку фактичного стану процесів за рахунок підвищення точності і оперативності;

• широке застосування методів оптимізації планових рішень;

• динамічний підхід до ведення інформації про виробничі цикли.

Звичайно системи АРS являють собою об’єднання чотирьох взаємопов’язаних процесів. У всіх чотирьох процесах досить часто використовуються одні і ті ж підходи до планування, але вхідні дані і обмеження відрізняються. На рис.4.12 показані чотири кроки моделі АРS.

Рис. 4.12. Основні кроки моделі АРS




Переглядів: 397

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.