Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Реєстрація растрового зображення

 

Реєстрація, за своєю суттю, є основою для математичного перетворення даних, які подані в одній координатній системі (наприклад: «підпіксельній системі координат»), в іншу систему координат (наприклад: широта/довгота) так, щоб на отриманий результат можна було накладати: коректно інші шари інформації для проведення просторового аналізу.

Розглянемо процес реєстрації растрового зображення.

1. Відкрийте файл растрового зображення (рис. 1.2, 1.3):

 

Рисунок 1.2 – Вікно «Quick Start» Рисунок 1.3 – Відкриття растрового

зображення

2. Виберіть назву файла і натисніть кнопку «Відкрити». З'явиться діалог «Реєстрація зображення» (рис. 1.4).

 

Рисунок 1.4 – Вікно діалогу "Реєстрація зображення"

3. Натиснувши «Register» виберіть опорні точки.

Опорні точки мають бути яскраво вираженими, щоб їх можна було швидко знайти і на растровому зображенні, і на карті. Як опорні точки краще за все обрати перетин вулиць, перехрестя доріг тощо.

Пам'ятайте про такі моменти під час показу або збереження карт з різними проекціями:

– кожна таблиця карти створена в певній проекції, відомої як її власна;

– при показі таблиці в новій проекції розраховуються нові значення для кожного об'єкта на карті. Ці значення використовуються тільки для показу таблиці у вікні карт, значення у самій таблиці не змінюються.

Якщо Ви вказуєте координати об'єктів у градусах, слід використовувати значення в десяткових градусах, а не в хвилинах і секундах. Наприклад, замість значення 40º 30', слід вводити 40,5. Якщо растрове зображення використовує проекцію, відмінну від широти/довготи, задайте проекцію в діалозі «Реєстрація зображення» і вказуйте координати в базових одиницях координат для даної проекції. Скажімо, для карт у проекціях UTM одиницями координат є метри.

Під час реєстрації растрового зображення дуже важливо точно наводити курсор на опорні точки. Якщо опорні точки розміщені правильно, MapInfo показуватиме растрове зображення без спотворень і поворотів. При накладенні векторних даних MapInfo трансформує векторну інформацію так, щоб домогтися правильного взаємного розташування растра і векторних шарів. Інформація про координати зберігається у ТАВ-файлі, який створюється в процесі реєстрації. ТАВ-файл дозволяє Вам повторно відкрити файл з растровим зображенням набагато швидше.

Коли визначена проекція карти і обрані опорні точки на зображенні, визначено їх координати в обраній системі, необхідно ввести інформацію про опорні точки в MapInfo. Для цього курсором мишки вказують на точку зображення. З'явиться діалогове вікно «Додати опорну точку» («Add Control Point»), в якому задають координати точки (виміряні на карті або отримані з інших джерел) (рис. 1.5 –1.6).

Координати цих точок можна безпосередньо поставити в діалозі «Add Control Point». Точка буде позначена у віконці зображення. Для того щоб зареєструвати карту, необхідно ввести координати, принаймні, трьох опорних точок, але якщо проекція зображення невідома, то кількість точок має бути значно більше.

Задайте в цьому діалозі координати, взяті з паперового варіанта карти. Контрольні точки на зображенні нумеруються. У процесі реєстрації нового растрового зображення, у діалоговому вікні «Add Control Point» для опорних точок видаються значення похибок реєстрації «Edit Control Point». Під похибкою розуміється різниця між реальним становищем точки на зображенні та заданими координатами Х і У.

Рисунок 1.5 – Рисунок 1.6 –

Вікно «Add Control Point» Вікно «Edit Control Point»

 

Дуже важливо, щоб значення похибки було якомога менше. При великих похибках реєстрації може виникнуть відхилення при суміщенні растрового і векторних шарів.

 

Рисунок 1.7 – Вікно «Image Registration»

 

Для того, щоб досягти максимальної точності при реєстрації координат опорних точок, необхідно збільшити зображення (кнопка +). Найкращий результат реєстрації можна отримати в тому випадку, якщо число опорних точок достатньо велике, при цьому вони повинні бути розподілені по всьому растровому зображенню.

Не слід задавати багато точок на одній ділянці растра. Реєстрація для даної ділянки буде коректною, але для іншої частини зображення зростатиме похибка. Якщо все-таки це відбулось, MapInfo дозволяє змінити положення опорних точок або додати нові точки в будь-який момент. При занадто великій похибці реєстрації слід ввести зміни в координати опорних точок. Для цього вибирають запис про точку у верхній частині діалогу "Реєстрація зображення" та інше розташування точки на карті. Контрольні точки можна видаляти, натиснувши на кнопку "Видалити".

 




Переглядів: 845

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.