Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розробка комплексної програми організаційно-технічних заходів, спрямованих на прогресивний розвиток підрозділу в напрямку удосконалення об’єкту дослідження.

Основним завданням п.3.2 є обґрунтування пропозицій (організаційно-технічних заходів) щодо забезпечення реалізації стратегічних функцій об’єкту дослідження з використанням механізму його управління, спрямованих на удосконалення (виробництва, процесу, продукції, послуги, функції, методу, засобу тощо). Рекомендована кількість пропозицій щодо удосконалення об’єкту дослідження має становити 5-8.

3.2. Ресурсне та організаційне обґрунтування розроблених пропозицій та оцінка їх соціально-економічної ефективності.Реалізація попередньо розглянутих пропозицій у вигляді системи взаємопов’язаних рішень потребує обґрунтування відповідного інноваційного проекту з оцінкою витрат на його розробку, а також ефективності реалізації впровадження проекту.

Тому для кожної пропозиції потрібно представити склад і вартість майбутніх витрат, чітко виокремити очікуваний результат і у подальшому провести розрахунок показників економічної ефективності. Окремо слід виявити форми прояву соціального ефекту від розроблених пропозицій, наприклад покращення умов праці, її безпеки тощо.

Показниками економічної ефективності комплексу розроблених пропозицій виступають: економічний ефект, умовно-річна економія поточних витрат, економія витрат до кінця планового року, термін окупності інвестицій, індекс прибутковості інвестицій, а також система взаємопов’язаних показників економічної ефективності використання: трудових ресурсів (продуктивність праці), основних засобів (фондовіддача), матеріальних ресурсів (матеріаломісткість), узагальнюючі показники підвищення економічної ефективності виробництва (зростання прибутку і загальної рентабельності виробів, витрати на 1 грн. товарної продукції тощо).

Результати розрахунків економічної ефективності усього комплексу обґрунтованих організаційно-технічних заходів доцільно узагальнити в табличному вигляді, де наводиться назва усіх пропозицій, розмір витрат на їх впровадження, величина очікуваного економічного ефекту, спрямованість пропозицій в контексті удосконалення об’єкту дослідження.

Підрозділ 3.3. Планування основних техніко-економічних показників з урахуванням результатів реалізації заходів щодо удосконалення об’єкту дослідження та підвищення ефективності діяльності базового підрозділу підприємства.

Очікувані позитивні зміни властивостей об’єкту дослідження від реалізації системи заходів мають певний вплив на економічні показники діяльності суб’єкту господарювання. Це вимагає відповідного коригування техніко-економічних норм, нормативів та основних планових показників роботи базового підрозділу підприємства. Коригуванню підлягають показники обсягу виробництва, показники по праці, собівартості продукції та ефективності виробництва.

Визначення планових рівнів усіх основних техніко-економічних показників базового підрозділу підприємства може бути проведено за методом коригування базових їх значень на величину змін, що обумовлені впровадженням обґрунтованих пропозицій.

Слід звернути увагу на те, що при обґрунтуванні планового обсягу виробництва продукції (робіт, послуг) потрібно визначені за методом коригування розміри виробничих завдань порівняти з очікуваними з боку споживачів замовленнями та наявними виробничими потужностями.

Розмір основних засобів на плановий період визначається з урахуванням очікуваних реальних інвестицій. У свою чергу розмір останніх визначають на основі кошторисного методу як сума витрат на придбання обладнання, його транспортування та монтаж, витрат на розширення будівель та споруд, витрат на модернізацію обладнання, а також витрат, пов’язаних зі змінами оборотних активів. Додаткова потреба в інвестиціях може бути також визначена за нормативами питомих капітальних вкладень і розміром приросту виробничих потужностей.

Планування чисельності персоналу має здійснюватися за кожною категорією працівників окремо, з поясненням впливу окремих пропозицій на зміну потреби в працівниках. Можливо використання методики пофакторного планування продуктивності праці, яка ґрунтується на визначенні економії в працівниках під впливом очікуваних змін в умовах господарювання підприємства (його підрозділу).

Розрахунки ФОП можна здійснити як для базового підрозділу в цілому (нормативним методом), так і в розрізі категорій працівників та форм виплат (за методом планування за елементами виплат). Після визначення потреби в коштах на оплату праці доцільно провести порівняння динаміки продуктивності праці і середньої заробітної плати на додержання одного з головних принципів організації оплати праці.

Майбутня величина собівартості продукції планується методом коригування базової собівартості. При цьому по черзі розглядають всі статті витрат і визначають ступінь впливу на них запропонованих заходів. За змінними статтями змінена норма витрат на одиницю продукції помножується на ціну базового періоду і плановий річний випуск. За комплексними статтями коригується загальний розмір витрат у розрізі окремих їх статей.

Результати розрахунків окремих груп планових показників варто узагальнювати в табличному вигляді. Так, в окремі таблиці варто виділити:

- планові показники виробничої програми;

- показники плану з праці;

- собівартість продукції за економічними елементами або елементами витрат.

Узагальнення планових розрахунків здійснюється шляхом зведення результатів у таблицю очікуваних змін основних техніко-економічних показників, число яких залежить від пропонованих заходів. Слід звернути увагу на те, що до цієї таблиці включаються також як часткові і загальні показники ефективності виробничо-господарської діяльності базового структурного підрозділу, так й оціночні показники стану та розвитку об’єкту дослідження. Завершують розділ 3 загальні короткі висновки.

Висновки (4-5 стор.) – це невід’ємна структурна частина дипломної роботи, яка містить узагальнююче викладення результатів теоретичного і практичного дослідження у вигляді висновків і пропозицій. Висновки повинні носити обґрунтований характер і витікати безпосередньо з результатів роботи. Бажано окремі пункти висновків починати зі слів „встановлено”, „виявлено” та т. ін.

Пропозиції повинні бути конкретизовані в напрямку удосконалення об’єкту дослідження з оцінкою їх впливу на економічні результати діяльності базового структурного підрозділу підприємства та підкреслена їх значущість як для підрозділу, так і для підприємства в цілому. Якщо рекомендації впроваджені або прийняті до впровадження, вказується місце їх практичного використання.

Рекомендується висновки і рекомендації, представлені у висновках, пронумерувати.

Список використаних джерелвключає складений за чинними правилами перелік використаних літературних джерел (див. вимоги до оформлення дипломної роботи).

У додаткахрозміщується матеріал, який є допоміжним для основної частини роботи або не може бути розміщений у ній у зв’язку зі значним обсягом. Додатки оформлюються як продовження дипломної роботи після переліку літературних джерел. У додатки можна включати: додаткові ілюстрації і таблиці; допоміжні економічні розрахунки; форми розрахунків, які виконані за допомогою комп’ютерної техніки; систематизована початкова інформація, включаючи форми фінансової і статистичної звітності.

 




Переглядів: 334

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.