Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема 11. Українська козацька держава у др. пол. ХVII –поч. ХVIII ст.

 

Політичне становище України у другій половині XVII ст.Історичні джерела та література проблеми. Політичне становище Гетьманщини після смерті Б. Хмельницького, І. Виговський та пропольська орієнтація. Політичні концепції Ю. Немирича. Гадяцький договір. Боротьба з Московськими військами. Битва під Конотопом. Поразка політики Виговського. Ю. Хмельницький. Переяславська угода 1659 р. Боротьба за владу в Україні в 60-70 рр. Договори з Москвою, їх суть. Андрусівський мир 1667 р. Закріплення поділу України. П. Дорошенко й союз з Туреччиною. Бучацька угода 1672 р. та її наслідки для України. Запорізька Січ. Діяльність ї. Сірка. Чигиринські походи. Бахчисарайська угода 1681 р. "Вічний мир" з Польщею та його наслідки для України. Об'єднавча політика І. Самойловича. Кримські походи В. Голіцина та участь у них українського козацтва.

Внутрішнє становище Гетьманщини та Слобожанщини в другій половині XVII ст.Історичні джерела та література. Особливості адміністративно-територіального та військового устрою Гетьманщини у складі Московської держави. Соціальне становище українського суспільства в другій половині XVII ст. Наступ феодалів на соціальні наслідки Визвольної війни. Розширення феодального землеволодіння та посилення феодального гніту на Лівобережжі та Слобожанщині. Міста. Розвиток ремесла і торгівлі, торговельні шляхи. Заселення Слобожанщини в середині і другій половині XVII століття. Заняття населення. Утворення козацьких полків. Особливості адміністративно-територіального устрою.

Становище Правобережжя та Західноукраїнських земель під владою іноземних держав у другій половині ХVII ст.Політичне становище Правобережної України та Західноукраїнських земель у другій половині XVII ст. Розвиток феодального землеволодіння. Фільварки. Посилення визвольної боротьби на Правобережжі та західноукраїнських землях. Створення козацьких полків. Семен Палій.

Гетьманщина в кінці XVII - першій чверті XVIII ст.Гетьман І. Мазепа, його внутрішня та зовнішня політика. Взаємини І. Мазепи з російським урядом. Північна війна і участь у ній українського народу. Перехід гетьмана Мазепи на сторону Карла XII (Шведська орієнтація гетьмана Мазепи). Полтавська битва та її наслідки. Запорозька Січ у подіях 1709 р. Мазепинці та їхні політичні концепції. Конституція П. Орлика. Реформи Петра І та Україна. Розвиток народного господарства в першій чверті XVIII ст. Сільське господарство, промисловість, торгівля. Новий територіально-адміністративний поділ на Україні. Наступ на привілеї козаків. Посилення податкового гніту.

Культура України в другій половині XVII ст.Загальна характеристика українського бароко. Освіта. Наукові знання і книгодрукування. Літописання. Література та усна народна творчість. Театр і музика. Малярство. Києво-Могилянська академія. Церква та її роль у житті суспільства. Підпорядкування української церкви Московській патріархії. Діяльність відомих учених і громадських діячів, педагогів (І. Галятовського. Ї. Гізеля, С. Яворського та ін.). Вплив української культури на російську.

 




Переглядів: 609

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.