Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Характеристика структурних компонентів курсової роботи

Титульний аркуш (додаток Е)має стандартний для всіх вигляд:

Ø назва міністерства та навчального закладу;

Ø назва навчального підрозділу (інститут, кафедра);

Ø назва типу роботи (Курсова робота);

Ø назва теми роботи;

Ø курс, номер групи, напрям підготовки, спеціальність, ПІП студента;

Ø учене звання наукового керівника, його прізвище та ініціали;

Ø 3 члени комісії, включаючи наукового керівника;

Ø місто та рік виконання курсової роботи.

Зауважимо, що титульний аркуш є першою сторінкою курсової роботи, але цифра «1» на аркуші не ставиться.

ПЛАН (додаток Ж) – це перелік заголовків структури роботи. Він починається на другій сторінці, яка нумерується під числом «2». Заголовки в ПЛАНІ чітко відповідають заголовкам у тексті (і стилістично, і технічно) та відображають завдання роботи.

До плану включають: вступ, послідовно перелічені назви всіх розділів та підрозділів, висновки (до кожного з розділів і загальні), додатки (якщо є), список літератури. Навпроти кожної назви змісту проставляються номери сторінок, які містять початок вище вказаних складових роботи.

ВСТУП – вступна частина дослідження, що відображає роботу, яку автор провів згідно з вище наведеними рекомендаціями. Тут дослідникові варто подавати обґрунтування актуальності, чітко визначити мету дослідження, його об’єкт, предмет і завдання, висунути гіпотезу. Остаточне редагування вступу потрібно проводити на завершальній стадії дослідження, коли проблема наукового пошуку постає в повному обсязі.

У вступі курсової роботи, який починається з нової сторінки, подається:

ü оцінка сучасного стану проблеми (її актуальність);

ü різноманітність аспектів досліджуваної проблеми з посиланнями на науковців, що займалися її вивченням;

ü мета роботи;

ü об’єкт і предмет наукового пошуку;

ü завдання дослідження;

ü гіпотеза;

ü структура роботи.

Вступ завершується описом загальної структури роботи, що містить інформацію про загальну кількість сторінок та наявні структурні елементи курсової роботи. (Зразок: Структура й обсяг курсової роботи обумовлені логікою наукового пошуку.Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків до кожного розділу, загальних висновків, списку використаних джерел (… найменувань) і … додатків. Загальний обсяг роботи – … сторінок, основний текст відображено на … сторінках.

Обсяг вступу становить дві сторінки друкованого тексту. При розробці завдань дослідження потрібно враховувати, що вони повинні відповідати підрозділам дослідницької роботи. Кожен розділ повинен завершуватися стислими висновками стосовно викладеного в ньому матеріалі.

ОСНОВНА ЧАСТИНА, як було вже сказано вище, складається з розділів, підрозділів. Тут йдеться виклад матеріалу про мету, об’єкт і предмет дослідження. Значну увагу приділяють новизні в роботі, яка проявляється в доведенні чи спростуванні гіпотези дослідження.

РОЗДІЛИ роботи починаються з нової сторінки. Вони повинні за своєю назвою, структурою, змістом відповідати завданням дослідження. Із практики написання робіт науково-дослідного характеру відомо, що виникає необхідність для кожного розділу готувати більш-менш детальний план-проспект. Це заощаджує час автора при компонуванні чистого матеріалу, допомагає уникнути повторів і викласти матеріал роботи якісно.

Як правило, у курсовій роботі виокремлюють два розділи (за рекомендаціями наукового керівника їх може бути три) з декількома підрозділами в кожному. Кожен розділ завершується висновками, а підрозділи підсумками.

У теоретичному розділі необхідно:

ü встановлення ролі або місця предмету дослідження в певній системі;

ü виявлення генезису, природи, сутності та змісту явища, що досліджується, або структурно-функціональний аналіз явища, проблеми, що досліджується;

ü типологізація явища, або критерії його оцінки, або виявлення специфіки предмету дослідження.

У практичному розділі потрібно:

за вибором:

ü аналіз стану справ, предмету дослідження на практиці в конкретній галузі або країні;

ü порівняльна характеристика аналізу чи функціонування предмету дослідження, на прикладі української та закордонної практики;

ü розкрити проблеми, які виникають при застосуванні або впровадженні предмету дослідження і можливі варіанти їх вирішення;

ü практично застосувати одержані результати теоретичного дослідження або рекомендації до їх застосування;

обов’язково:

ü розробити рекомендації щодо застосування результатів наукового дослідження.

Загальний обсяг основної частини курсової роботи становить 25-30 сторінок. Основна частина починається зі вступу і закінчується висновками наукової роботи.

ВИСНОВКИ починаються з нової сторінки на основі висновків до розділів і у відповідності до завдань дослідження. У них необхідно підбити підсумки теоретичного та практичного дослідження, викласти результати проведеної роботи за завданнями і тим самим наголосити, що виконання поставлених завдань сприяє досягненню мети наукового пошуку. Крім того, у висновках подаються можливі галузі використання результатів роботи: наукова, соціальна значущість; практичні рекомендації щодо вирішення завдань, які були висунуті у вступі, та перспективи подальших розвідок у цьому напрямку.

Важлива вимога до висновків – їх стислість (2-3 сторінки) та ґрунтовність.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ, на кожне джерело якого є посилання в основній частині роботи, наводять у кінці курсової роботи, починаючи з нової сторінки. У відповідних місцях тексту мають бути посилання, у яких указуються в квадратних дужках номер посилання в списку використаних джерел, через кому з пробілом, номер сторінки (наприклад, [5, с.32]).

Дослідникам під час написання курсової роботи слід пам’ятати, що робота з дослівним запозиченням чужого тексту без посилання на джерело не допускається до захисту.

Список використаної літератури складається студентом як результат перегляду наукових джерел із теми дослідження. Це 20-25 джерел. До бібліографічного списку вноситься тільки та література, що використовувалася в роботі, на яку є посилання в тексті. Перевага повинна надаватися новітнім виданням. Приклади оформлення бібліографічного опису списку джерел подано в додатку З.

Відомості про включені у список літератури джерела слід подавати згідно з вимогами державного стандарту з обов'язковим наведенням назв праць мовою оригіналу.

Якщо в роботі необхідно навести подробиці дослідження, їх вміщують у ДОДАТКАХ,які є самостійною частиною роботи. Кожен додаток розміщується з окремої сторінки із зазначенням у правому верхньому кутку слова «Додаток», надрукованого прописними літерами, і має змістовний заголовок.

Додатки передбачають таблиці, схеми, малюнки, зразки планів-конспектів уроків, дидактичного матеріалу, робіт учнів, анкети, тести, матеріали, які через великий обсяг, специфіку викладання або форму подання не можуть бути внесені до основної частини, протоколи та акти випробувань тощо. Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на прикінцевих її сторінках, зазначаючи їх у порядку посилань у тексті.

Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово «Додаток А».

Додатки позначаються послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, И, І, Ї, Й, О, Ч, Ь.

 




Переглядів: 1597

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.