Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Поняття про особисту гігієну медичного персоналу

У системі охорони здоров'я ,гігієна посідає одне з найважли-віших місць, адже вона необхідна як для лікарів, так для медич-них сестер, які зміцнюють здоров'я людей, та лікують захворю-вання. Турбуючись про хворих, медсестри повинні бути самі охайними і чистими, а також акуратно одягнені; виконувати всі вимоги осо-бистої гігієни: не зловживати косметикою, носити чисті халат і шапочку( де волосся повинно бути прибраним всередину Медсестра повинна суворо дотримуватися санітарно-гігієнічного режиму, дотримуватися правил асептики і антисептики, а також заходів по профілактиці особистого зараження, щоб не стати дже-релом захворювання для пацієнтів, рідних, знайомих.

Особиста гігієна медичного персоналу є одним із суттєвих чинників дотриман­ня протиепідемічного режиму в дитячій лікарні. До роботи в дитячій лікувально-профілактичній установі допускаються тільки здорові люди, які пройшли повне ме­дичне обстеження. Під час оформлення на роботу медичні працівники проходять ретельний огляд терапевта, дерматовенеролога, гінеколога, стоматолога, оториноларинголога. Проводять флюорографію органів грудної клітки, бактеріологічне до­слідження слизу із зіва, носа, посів випорожнень на кишкову флору, серологічну реакцію на сифіліс. Не допускаються до догляду за дітьми особи з гноячковими та паразитарними захворюваннями шкіри, інфекційними хворобами, туберкульозом. Обстеження проводять один раз на рік. Усі вони мають велике значення для своє­часного виявлення хворих серед персоналу, що є одним із заходів профілактики захворювань у дітей у дитячих відділеннях.

У медичного працівника повинен бути охайний зовнішній вигляд, коротко об­різані нігті. Не слід користуватися парфумами з різким запахом, оскільки це може спричинювати в дитини алергійні реакції. До і після кожної маніпуляції медсестра миє руки теплою водою з милом або обробляє їх спеціальним дезінфекційним роз­чином. Під час виконання призначень знімають персні, годинники.

На час чергування медсестра взуває спеціальне взуття (тапочки), щоб безшумно пересуватися у відділенні. Тапочки повинні легко піддаватися дезінфекції. Халат, головний убір і тапочки після закінчення чергування (зміни) залишають у спеціаль­но відведеній для медичного працівника шафі.

Є випадки, коли медичний працівник обов'язково повинен носити маску, що закриває рот і ніс. Обов'язково маску повинен надягати персонал відділень новона­роджених, інфекційних палат і боксів, процедурного кабінету, а також у період епідемій. Маски зазвичай виготовлені з марлі, складеної в 4 шари. Кожні 4 год (а іноді й частіше) маску треба міняти, тому що тривале носіння знижує ефектив­ність її дії як фільтру для мікробів. Використані маски кладуть в окремий посуд, кип'ятять і прасують. Нині частіше використовують одноразові маски, виготовлені з нетканого текстилю.

Поняття про дезінфекцію та стерилізацію предметів догляду за дітьми

У разі госпіталізації дитини дозволяють користуватися індивідуальними предме­тами догляду. Якщо таких немає, користуються посудом та предметами, що є у відділенні. Для запобігання поширенню інфекційних хвороб медичний персонал, який доглядає за дітьми 1-го року життя, повинен суворо виконувати правила об­робки і стерилізації предметів догляду (термометрів, горщиків, іграшок, сосок, пля­шечок, сповивальних столів тощо).

Для зберігання та дезінфекції термометрів у дитячому відділенні використову­ють спеціальний контейнер, склянку чи скляну банку, на дно яких кладуть вату і наливають робочий розчин дезінфекційного засобу (дезоксон, максисан тощо). Час експозиції залежить від обраного дезінфекційного засобу. Після обробки медична сестра повинна вийняти термометр із посудини з дезінфекційним розчином, спо­лоснути його в проточній воді і насухо витерти. До використання термометри збері­гаються в спеціальному закритому посуді. Після чергового вимірювання температу­ри термометр знову занурюють у дезрозчин. Допускається протирання термометрів одним із швидкодіючих дезінфекційних засобів (дезактин, бацилол).

Nb! Для обробки термометрів слід використовувати спеціально для цього призна­чені дезінфекційні засоби.

Занурювати в дезінфекційний розчин можна лише неушкоджений термометр.

Згідно із санітарно-гігієнічними нормами іграшки для використання в дитячому відділенні повинні бути безпечними для здоров'я дітей за своєю конструкцією, ва­гою, розміром — відповідати морфофункціональним особливостям дітей тих віко­вих груп, для яких вони призначені. Деталі іграшок (ігор), що дотикаються до губ, та брязкальця,мають бути виготовлені з матеріалів, що не вбирають вологу та легко дезінфікуються.

Зазвичай невеликі за розмірами іграшки повністю занурюють у робочий дезін­фекційний розчин. Після цього їх промивають проточною водою протягом 3 хв, витирають і зберігають у закритій шухляді. Великі іграшки протирають ганчір'ям, змоченим розчином дезінфекційного засобу. М'які іграшки чистять щіткою, яку теж змочують дезінфекційним розчином. Після цього іграшки промивають під про­точною водою і висушують.

Посуд, який використовують для догляду та годування дитини (пляшечки, мен­зурки, чашки тощо), має бути індивідуальним і ретельно оброблятися після кожно­го використання. Якщо в дитини немає індивідуального посуду, використовують посуд, що є у відділенні.

Після годування порожні пляшечки замочують у 2 % розчині натрію гідрокар­бонату, потім миють усередині спеціальною щіточкою, двічі споліскують гарячою водою. Чисті пляшечки ставлять на металеві сітки отвором донизу. Після стікання залишків води їх ставлять у сухожарову шафу на 50—60 хв для стерилізації. Пляшеч­ки можна стерилізувати і кип'ятінням. Після миття їх поміщають у спеціальну єм­кість, заливають теплою водою і кип'ятять протягом 20—25 хв. Охолоджують. Пере­ставляють щипцями на сухий стерильний піднос і ставлять отвором донизу, накри­вають чистою серветкою. У такому вигляді зберігають до наступного використання.

Соски після кожного годування миють у проточній воді і кип'ятять протягом 10—15 хв. Соски загального використання після годування спочатку очищують від

залишків молочної суміші або молока, потім знежирюють шляхом замочування у 2 % розчині натрію гідрокарбонату або в одному із спеціально призначених для цього засобів, добре споліскують і знезаражують шляхом кип'ятіння протягом ЗО хв. Соски зберігають у стерильному, щільно закритому скляному посуді.

Після огляду кожної дитини або гігієнічних процедур молодший медичний пер­сонал обробляє сповивальний столик, а також предмети, яких торкався хворий (клейончасту подушку і матрац, клейонки) і меблі (кушетки, стільці та ін.), 2 % розчином хлорантоїну або іншим дезінфекційним засобом. Простирадла, що їх ви­користовують для догляду, після кожної хворої дитини також перемінюють.

Судна, горщики після кожного використання миють гарячою водою з мийним засобом, потім обробляють спеціальними дезінфекційними засобами відповідно до інструкції до застосування.




Переглядів: 3473

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.081 сек.