Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Хімічні властивості

Таблиця 2. Межі міцності деяких матеріалів

Механічні властивості

Міцність-здатність матеріалу пручатися внутрішнім напруженням, що виникають в результаті дії зовнішніх сил (навантажень).

Під дією зовнішніх сил матеріал деформується. Деформації можуть бути пружними, якщо вони зникають після зняття навантаження, і залишковими, якщо після зняття навантаження вони залишаються.

Пружність - властивість матеріалу відновлювати свою форму (тверді тіла) і об'єм (рідини і гази) після припинення дії сил, що викликали їх деформацію. При достатньо великих навантаженнях тверді тіла втрачають пружність і деформуються пластично. Малі деформації твердого пружного тіла пропорційні прикладеному навантаженню. Деформація при достатній її розвитку призводить до руйнування матеріалу. При цьому для матеріалу, що знаходиться в крихкому стані, руйнування настає при досягненні граничного значення пружної деформації, а для пластичного матеріалу - при досягненні ним двох граничних станів: переходу пружної деформації в пластичну і переходу від пластичної деформації до руйнування матеріалу .

Напруга матеріалу - внутрішня сила взаємодії, що припадає на одиницю площі. Величина напруги в кожній точці перетину є мірою внутрішніх сил, що виникають в матеріалі як результат де формації, викликаної зовнішніми силами.

Напруга σ, МПа, обчислюють за формулою σ = F/S, де F - внутрішня сила взаємодії, даН; S – площа поперечного перерізу зразка, см².

Напруга, відповідне навантаження, при якій стається руйнування матеріалу, називається межею міцності матеріалу. В залежності від виду деформації під навантаженням розрізняють межі міцності при стисненні R Ст, вигині Rвиг,ростягнені Rрост (табл. 2), які визначають відношенням руйнує сили до площі поперечного розсічення зразка.

Матеріал Межа міцності, , МПа при
Зжиманні Гнуті Розтяжці
Граніт Известняк щільний Латунь,бронза Піщаник Плити і плитка керамічна Сталь конструкційна Шлакоситал     100-280 40-150 - 40-150 7,5-15 380-450 500-600     - - - - - 380-450 90-130 - 220-500 - 380-450 25-35  

 

Коефіцієнт запасу міцності при статичному навантаженні поранений: для пластичних матеріалів 2,4-2,6; для тендітних 3 –9 при ударному навантаженню пластичний матеріал має коефіціент запасу міцності 2,8-5; Атаху ^ ^ доп, де огтаХ - най-більші напруги, що виникають в матеріалі при прийн-вії зовнішніх сил.

Коефіцієнт конструктивної якості / Ск (міцнісні-масовий коефіцієнт) - відношення межі міцності при стисненні (МПа) до щільності матеріалу в природному складі (кг/м3). Наприклад, Кк бетону - 0,006, цегляної кладки - 0,003, високоякісної сталі - 0,13, граніта-0,04-0,09.

Крихкість - властивість матеріалу під дією зовнішніх сил руйнуватися відразу, не виявляючи скільки-небудь значних деформацій. Крихкі матеріали (чугун, бетон, скло, граніти, мармури, керамічні плитки та ін) погано пручаються удару.

Пластичність - здатність матеріалу під дей-наслідком навантаження змінювати свою форму і без ознак руйнування повністю зберігати її після зняття навантаження.На відміну від тендітних пластичні матеріали руйнуються лише після значної залишкової деформації (наприклад, маловуглецевої сталь, мідь, бітуми).

Твердість - властивість матеріалу чинити опір проникненню в нього більш твердих тіл. Твердість матеріалів Hв, ГПа, характеризується числом твердості за Брінеллем і визначається як частка від ділення величини вдавлюють сили на величину кульової поверхні лунки - відбитка від кульки з загартованої сталі.

 

Мінерал   Нв,ГПа   Показник твердості   Мінерал   Нв,ГПа   Показник твердості  
Алмаз Корунд Топаз Кварц Польовий шпат 142,7 79,5 Апатит Плавиковий шпак Ізвестковий шпат Гіпс Тальк 53,6 18,9   10,9 3,6 0,24      

 

 

Стираність- здатність матеріалу витримувати вплив стираючих зусиль зусиль. Стійкість матеріалів до стирання відіграє важливу роль при влаштуванні покриттів підлог, сходових ступенів, а також при випробуванні). (Твердевшіх розчинів і бетонів. Стираність матеріалів визначають на спеціальних приладах.

 

Розчинність –можливість матеріалу розчинятись в тому чи іншому розчиннику. Мірою розчинності матеріалу при даних умовах служить концентрація в розчині. Якщо матеріал під дією розчинника погіршує свої властивості, то розчинність виявляється негативним фактором. Якщо ж розчинність використовується як складова частина технології (при виготовленні мастик), то вона стає позитивним фактором.

Корозійна стійкість - здатність матеріалу зберігати свої властивості в умовах агресивного середовища. До агресивних середовищ відносяться вода (прісна і морська)., ​​Гази, розчини кислот, лугів і солей, а також органічні розчинники.

Кисло-і лугостійкість - здатність матеріалу чинити опір дії кислот і лугів, не змінюючи своїх властивостей. Кислотостійкістю володіють солі сильних кислот (азотної, соляної, кремнефтористого), деякі полімерні матеріали, а також спеціальні керамічні плитки. Лугостійкі вважаються пігменти (охра, умбра та ін), які застосовуються при влаштуванні мозаїчних і ксилолітових покриттів підлог, а також підлог типу «брекчія»

Газостійкість - здатність матеріалу не вступати в реакцію з газами навколишнього середовища. Матеріали, застосовувані в облицювальних роботах, повинні бути стійкими в основному до вуглекислого газу і сірководню.

 


Читайте також:

  1. Аеродинамічні властивості колісної машини
  2. Аналізатори людини та їхні властивості.
  3. Аналізатори людини та їхні властивості.
  4. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  5. Білки, властивості, роль в життєдіяльності організмів.
  6. Біосфера Землі, її характерні властивості
  7. Біохімічні зміни в організмі при розтренуванні і перетренуванні
  8. Біохімічні основи розвитку витривалості
  9. Біохімічні основи розвитку силових і швидкісних якостей
  10. Біохімічні чинники виникнення втоми при виконанні короткочасних вправ максимальної і субмаксимальної потужності
  11. Будова атомів та хімічний зв’язок між атомами визначають будову сполук, а отже і їх фізичні та хімічні властивості.
  12. Будова і властивості аналізаторів




Переглядів: 685

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Повноваження апеляційної інстанції. Підстави для скасування або зміни рішення, вимоги до постанови апеляційної інстанції. | Фізико-хімічні властивості

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.