Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Соціальний аспект

Управління виробництвом не може ґрунтуватися на одних лише якісних і кількісних показниках, що характеризують матеріальні процеси. Економіка країни в цілому, види економічної діяльності, соціальний організм, що складається з колективу працівників, з колективними й особистими, матеріальними, соціальними, культурними та духовними потребами. Тому при визначенні шляхів розвитку виробництва і можливого ефекту від прийнятих рішень завжди варто оцінювати результати з погляду їх впливу на соціальну активність колективу, його згуртованість та ідейне зростання відповідно до цілей і завдань розвитку суспільства. Уважне ставлення до потреб і запитів колективу, як правило, викликає до життя додаткові соціальні фактори економічного зростання - рух новаторів виробництва, і винахідників, розвиток змагання, активізацію творчої діяльності колективів працівників. Сутність соціального аспекту управління виробничим колективом полягає у тому, щоб при прийнятті управлінських рішень враховувалися всі види відносин людей у процесі суспільного виробництва та їх розвиток направлявся у бік розвитку ініціативи, створення необхідних передумов для участі працівників у керівництві виробництвом і державою в цілому.

До соціальних відносяться також проблеми охорони та відновлення навколишнього середовища, тому цей стан впливає на побут, відпочинок і здоров'я людини.

Вирішення наведених питань безпосередньо впливає на підвищення продуктивності праці та поліпшення інших якісних показників виробництва. Якщо соціальний аспект не враховується чи недостатньо повно враховується при управлінні виробництвом, то тим самим наноситься істотний збиток його розвитку, що може виражатися у плинності кадрів, порушеннях виробничої і трудової дисципліни, зниженні творчої активності окремих груп працівників, створенні атмосфери недовіри тощо. Усе це негативно позначається на продуктивності праці на матеріальному добробуті працівників.

Розглядаючи соціальні питання життя суспільства, необхідно розрізняти соціальне управління суспільством і соціальні аспекти управління виробництвом. Соціальне управління, як особливий вид управління в суспільстві, охоплює розглядання конкретних соціальних проблем. Показники соціального управління відносно легко піддаються кількісній і якісній оцінці, тому їх можна планувати і враховувати, що і робиться при плануванні розвитку трудових колективів окремих підприємств. Цього не можна сказати про соціальні аспекти економічного управління виробництвом.

Соціальний аспект економічного управління є специфічною спрямованістю управління, що має певну мету та завдання, відрізняється складністю його виявлення та оцінки ходу і результатів виробництва.

Вплив соціальних факторів на виробничі показники виявляється не прямо, а побічно, з великим часовим розривом між дією та результатами. Це обумовлює підвищення вимог до обліку соціального аспекту управління. Соціальні фактори здебільшого не піддаються прямому впливу. Вплив на них, так само, як і зворотній зв'язок, виявляється через інтереси колективів і особистостей.

Розрізняють два рівні активізації впливу соціальних факторів на ефективність виробництва при прийнятті управлінських рішень та їх виконанні.

Соціальний аспект управлінських рішень стосується безпосередньо інтересів працівників. Успішність реалізації рішень, що містять заходи соціального спрямування, багато в чому залежить від активної участі самих працівників. Від активності участі працівників у виробничих зборах, від дієвості методів і засобів профорієнтації, від якості та наочності інструктажу залежать результати реалізації управлінських рішень. Соціальні аспекти економічних управлінських рішень виявляються найбільш ймовірними для реалізації в тих рішеннях, що обговорюються та приймаються колегіально і за своїм змістом і результатами доступні та зрозумілі для більшості колективів. Тому участь колективу працівників у прийнятті рішень та їх здійсненні є важливою умовою повного обліку та успішної реалізації соціальних аспектів управління.


Читайте також:

  1. Антропічний аспект
  2. Антропічні аспекти
  3. Антропічні аспекти
  4. Антропічні аспекти. Забруднення та самоочищення геосистем
  5. АРХІВОЗНАВЧІ АСПЕКТИ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
  6. Аспекти вибору системи складування
  7. Аспекти незалежності аудиторської професії
  8. Аспекти незалежності аудиторської професії.
  9. Аспекти організаційного порядку
  10. Аспекти роботи над зв'язним мовленням
  11. Багатоаспектне класифікування об’єктів винаходу
  12. Багатоаспектний підхід до прийняття управлінськихрішень




Переглядів: 2253

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Економічний аспект | Психологічний аспект

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.