Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






З.Професійно - організаторські риси стилю керівника.

Ділові якості керівників і спеціалістів при реалізації їх у процесі управлінської діяльності становлять професійно - організаторські риси керівника. Це вміння організовувати роботу апарату управління, діловитість і принциповість, науковий підхід до справи, підприємливість, уміння здійснювати організаційно розпорядчу роботу, дисциплінованість, уміння контролювати роботу підлеглих. Керівники всіх рівнів зобов'язані чітко визначати мету діяльності апарату управління та організовувати його на її виконання.

Для ефективного управляння колективом важливо створювати раціональні форми організацій і оплати праці, здійснювати розстановку кадрів: розробити ефективно застосовувати раціональні форми активізації виконання робіт. Кожний працівник повинен знати свої обов'язки і права і ретельно їх виконувати. Відповідальність керівника має бути персональною і контрольованою.

Вміння управляти колективом цехів і відділків, проявляється в уважному ставленні до спеціалістів, бригадирів, завідуючих фермами, в оцінці їхніх знань і особливо помилок, які можуть бути у кожної творчої людини.

Науковий підхід до розв'язання соціальне - економічних проблем є складовою частиною ефективного господарювання. Це означає постійне вивчання досягнень науки і передового досвіду, впровадження його в господарстві, у відділку, цеху, бригаді, фермі.

Діловитість і підприємливість - характерні риси сучасного керівника (спеціаліста) підприємства і внутрішньогосподарського підрозділу. Діловий і підприємливий керівник (спеціаліст) виявляє творчий підхід до справи, постійно вишукує ефективні форми, методи і прийоми роботи, доводить справу до кінця. Він характеризується розумним ризиком, єдністю слова і діла, високою майстерністю і моральністю економічних рішень. Дисциплінованість - основа планового, наукового, ефективного і організованого управління. Вона повинна бути властива всім кадрам управління і виробничникам. Дисципліна - поняття багатоаспектне. Воно включає трудову (додержання ритмів праці і відпочинку, своєчасний початок і закінчення роботи, дотримання встановлених перерв і ін.) виробничу (додержання технології, ретельне використання техніки, виконання робіт відповідно до технологічних карт тощо.), організаційну (додержання організації виробничих процесів, організаційних нормативів, процедур, проектів тощо.) дисципліни, а також дисципліну і авторитет слова, зобов'язань та рекомендації і та ін. Керівники і спеціалісти підприємств і організацій повинні виховувати дисципліну у своїх підлеглих. При цьому вони мають бути еталоном норм, стандартів і правил дисциплінованої діяльності, взаємовідносин і ставлення до справи. Дисципліна у колективі означає його ділову, організаційну, соціальне - психологічну згуртованість, дієздатність, демократію, господарське ставлення до засобів виробництва, матеріалів і коштів.

Високу кваліфікацію керівників і спеціалістів середньої панки підтверджуютьумінняприймати управлінські рішення, які вони розробляють самостійно, колегіальне і колективно. В сучасних умовах складність управлінських рішень в тому, що їх слід приймати своєчасно, в умовах дефіциту матеріальних і трудових ресурсів та виробничих ситуацій, що швидко змінються.

Важливою рисою стилю керівника підприємства і внутрішньогосподарського підрозділу є додержання наукових основ і володіння мистецтвом контролю за діяльністю працівників. Контроль має бути повним, систематичним, раптовим. Контролюють процес роботи, додержання технології, організацію праці, використання техніки тощо. Основне завдання контролю - виявить причини недоліків, своєчасно їх усунути, правильно організувати роботу, надати виробничому процесу динамічного характеру.

Форми і методи контролю змінюються в зв'язку впровадженням колективного, сімейного і орендного підрядів. Тому потрібно постійно вишукувати резерви в поліпшенні організації трудового процесу, науки і передового досвіду.


Читайте також:

  1. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  2. Абсолютні синоніми (наприклад, власне мовні й запозичені) в одному тексті ділового стилю вживати не рекомендується.
  3. Автократичний тип керівника.
  4. Виділення ознак канцелярського стилю
  5. Генеза розвитку офіційно-ділового стилю.
  6. Дії по створенню спеціальних комісій з ліквідації НС. Призначення уповноваженого керівника. Створення Штабу з ліквідації НС.
  7. Документ як основний вид ділового стилю.
  8. Документ — основний вид офіційно-ділового стилю
  9. Етико - психологічні риси стилю керівника і службовий етикет.
  10. Зміна організаційної культури і стилю управління відповідно до потреб реалізації стратегії
  11. Зразок публіцистичного стилю




Переглядів: 875

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття і суть стилю управління керівника. | Етико - психологічні риси стилю керівника і службовий етикет.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.