Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Збільшення частки ринку

Підвищення інтенсивності використання товару

Пошук нових можливостей використання товару

Залучення нових споживачів

Кожен вид товару може привернути увагу групи споживачів , яка ще не підозрює про його існування , або противиться його придбання за високої ціни або відсутності у нього деяких властивостей . Наприклад , компанія L'Oreal могла б знайти нових споживачів її парфумерії в межах своїх ринків , переконуючи жінок , які не користуються дорогими парфумами , змінити своїм звичкам. Вона могла б знайти споживачів в нових демографічних сегментах : наприклад ринок чоловічої парфумерії являє собою все ще досить слабкий , але зате швидко зростаючий ринок . Вона могла б також проникнути в нові географічні сегменти , продаючи свої парфумерні вироби новоявленим багатим у країнах Східної Європи або Південно -Східної Азії.

Маркетолог може розширити ринки , відкриваючи і стимулюючи нові можливості використання товару. Нейлон - дітище компанії DuPont , демонструє класичний приклад розширення сфери застосування товару . Всякий раз , коли нейлон ставав зрілим товаром , він виявляв нові можливості свого застосування. Вперше з'явився на ринку в якості парашутних ниток , згодом він знайшов своє застосування в панчішної індустрії , а потім став основним матеріалом для виготовлення сорочок і блуз . Пізніше його використовували для автомобільних шин , меблевої оббивки і килимових покриттів.

Третя стратегія розширення ринку - переконання людей використовувати товар чаші й інтенсивніше . Компанія Campbell закликає людей частіше їсти супи , рекламуючи їх як одного з інгредієнтів , входячи ¬ їх у страви , рецепти яких вона поміщає в журналах для жінок. Procter & Gamble рекомендує покупцям свій шампунь Head and Shoulders з двома функціями (миття голови і усунення лупи ) як більш ефективний товар , в порівнянні з шампунем , виконуючим тільки одну з функцій .

Компанії , які є лідерами ринку , також можуть рости , збільшуючи свої частки ринку. Для багатьох ринків невелике збільшення частки означає досить значний приріст продажів. Наприклад , на ринку кави збільшення частки ринку на 1% приносить 48 мільйонів доларів доходу , а на ринку безалкогольних напоїв - 440 мільйонів доларів! Тому немає нічого дивного в тому , що на подібних ринках звичайна конкуренція перетворюється на справжню маркетингову війну. Результати багатьох досліджень підтвердили , що із збільшенням частки ринку прибутковість також підвищується. Тому підприємства, які володіють дуже великою відносною часткою ринку , отримують в середньому значно більш високий дохід на вкладені кошти. Перебуваючи під впливом цього факту , багато компаній намагаються збільшити свої ринкові частки для підвищення власної прибутковості . General Electric , наприклад , оголосила , що хоче зайняти перше або , принаймні , друге місце на кожному зі своїх ринків або , якщо їй це не вдасться , піти з них . General Electric позбулася своїх підприємств з виробництва комп'ютерів , кондиціонерів повітря , малогабаритних електроприладів і телевізорів , оскільки не змогла зайняти провідну позицію в цих галузях. Nestle має намір утримати свою позицію провідної світової компанії з виробництва продуктів харчування , хоча французька компанія Danone також мітить на це місце. З цією метою обидві компанії зайнялися придбанням підприємств своєї галузі.

 

Існують три способи , за допомогою яких ці ​​компанії можуть ще більше зміцнити свою лідируючу позицію.

Завоювання споживачів конкурентів. Завоювати споживачів конкурентів - справа нелегка Стимулювання збуту і зниження цін дозволяють швидко збільшити частку ринку , але такий приріст може бути отриманий тільки за рахунок зниження прибутковості , крім того , він втрачається , як тільки припиняється стимулювання . Винятком є ​​лише цінові війни , які стимулюються лідерами ринку , що володіють великими ресурсами , ніж їх конкуренти . Значно частіше завоювання частки ринку досягається довготривалими вкладеннями в підвищення якості , нововведення або у створення торгової марки. Т

Завоювання конкурентів. Зрілі провідні компанії радше воліють купити конкурентів , ніж завойовувати їх споживачів . Іноді це може відкрити компанії доступ в нові ринкові сегменти , як це сталося , коли BMW купила компанію Rover Group з її малолітражними автомобілями та усюдиходами . Значно частіше для компаній завоювання конкурентів - це свого роду кидок , який дозволяє їм збільшити масштаби своєї діяльності за рахунок придбання подібних підприємств .

Завоювання відданості споживачів . У наш час схеми завоювання відданості споживача неймовірно розрослися. Кращим з того, що є, можна назвати спроби встановлення взаємовідносин зі споживачем на основі задоволення їх потреб протягом тривалого часу.

 

Оборона лідируючої ринкової позиції

Намагаючись розширити загальний обсяг ринку , компанія- лідер також повинна постійно захищати свою поточну позицію від атак конкурентів

Що може зробити лідер ринку для оборони своєї позиції ? Компанія - лідер повинна запобігти появі або негайно усунути свої слабкі сторони, виникнення яких надає сприятливі можливості для конкурентів. Їй необхідно підтримувати свої витрати на низькому рівні , а ціни - у відповідності з тим рівнем цінності , який асоціюється у споживачів з даною торговою маркою . Але найкращий захист - напад , тому компанія - лідер повинна виступати на ринку як компанія -новатор , а постійний потік нововведень - найкраща відповідь на наміри конкурентів. Компанія- лідер не повинна зупинятися на досягнутому.

Вона повинна бути ініціатором впровадження в галузі нових товарів і споживчих послуг , створення більш ефективних систем розподілу і зниження витрат . Її конкурентна ефективність повинна постійно зростати, а в очах споживачів компанія має набувати все більшого значення. Вона повинна переходити в наступ , задавати темп всієї галузі і грати на слабких сторонах конкурентів.

 

Позиційна оборона.

Основний вид оборони - оборона позиції , при якій компанія утримує зайняту позицію. Але захист поточної позиції або товару сама по собі спрацьовує в рідкісних випадках.

Навіть такі мають міцну репутацію торгові марки , як Coca- Cola і Nescafe , не можуть забезпечити безперервне зростання і прибутковість своїх компаній. Ці марки мають постійно вдосконалюватися , адаптуватися до мінливих умов і новим маркам , які з'являтимуться на ринку. Наприклад, Coca - Cola , незважаючи на свою позицію світового лідера з виробництва безалкогольних напоїв , і сьогодні продовжує наполегливо розширювати асортимент своїх напоїв і зайнялася виробництвом опріснювальних установок і пластмас.

 

Флангова оборона.

Прагнучи утримати займану позицію в цілому , компанія- лідер ринку повинна стежити за уразливістю своїх флангів, які можуть являти собою слабкі місця в обороні. Досвідчені конкуренти зазвичай наносять удари саме в ці слабкі місця компанії - лідера.

Так , успішним проникненням на американський ринок малолітражних автомобілів японці зобов'язані тому , що американські виробники автомобілів залишили в цій частині ринку зяючу діру. Використовуючи флангову оборону , компанія ретельно стежить за своїми флангами і захищає ослаблені . Саме таким способом Nestle забезпечує « флангове прикриття » своїх основних марок Nescafe і Gold Blend за допомогою таких марок , як Blend 37 , Alta Rica і Cap Colombie .

 

Оборона з нанесенням превентивних ударів.

Лідер може проявити більшу активність і завдати попереджуючого удару , вражаючи конкурентів до того, як вони почнуть дії проти компанії.

Сенс попереджувального удару можна пояснити за допомогою відомого висловлювання: « хворобу легше попередити , ніж вилікувати ». Так , коли в середині 80- х років над американським ринком нависла загроза вторгнення японських виробників , Cummins Engine знизила ціни на свої товари майже на третину , щоб зберегти перше місце на двохмільярдна ринку двигунів для вантажних автомобілів великої потужності. Сьогодні компанія Cummins Engine заявляє права на значну частку північноамериканського ринку , складову 50 % , і ні один випущений в Америці трейлер для перевезення тракторів не обладнано японським двигуном.

Оборона з нанесенням контрударів.

 

Незважаючи на зусилля, зроблені по захисту своїх флангів або попереджувальні удари , лідер ринку , будучи все ж атакований конкурентами , повинен реагувати дуже швидко і негайно вжити контратакуючі дії.

Мобільна оборона .

Мобільна оборона означає для компанії прийняття активних заходів щодо захисту своєї поточної ринкової позиції. При цьому лідер тягнеться у бік нових ринків, які можуть у майбутньому послужити базисом для оборони і нападу. Шляхом розширення ринку центр уваги компанії переміщається з поточної продукції в бік більш фундаментальних потреб споживача .

 

 


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  3. Аналіз частки прибутку на покриття постійних витрат
  4. Банки як учасники ринку цінних паперів
  5. Банківські установи на кредитному ринку
  6. Важелі впливу на процеси розвитку ринку капіталу.
  7. Валютний ринок. Види операцій на валютному ринку
  8. Валютний ринок. Види операцій на валютному ринку
  9. Взаємозалежність еластичності попиту від доходу, частки витрат на певний товар у загальних витратах Домогосподарств і обсягу попиту
  10. Вибір фірмою обсягу виробництва і рівновага конкурентного ринку у довгостроковій перспективі
  11. Вивчення ринку сировини й матеріалів
  12. Вивчення товару і комплексне дослідження ринку.




Переглядів: 5799

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розширення загального обсягу ринку | Вибір наступальної стратегії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.