Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Пам'ять на оптичних дисках

Рис.8.11

Рис.8.10

 

Доріжкою називається кільцева послідовність бітів, записаних на диск за його повний оберт Рис.8.118.

 

 

 

 

 

. Кожна доріжка ділиться на сектори фіксованої довжини, зазвичай 512 байт даних. Перед даними розташовується преамбула, яка дозволяє головці синхронізуватися перед читанням або записом. Після даних йде код виправлення помилок (Error Correcting Code, ECC), наприклад код Хеммінга, що дозволяє виправляти багатократні помилки.

 

 

Блок магнітних головок переміщується по радіусу, вибирає потрібну доріжку, потім сектор, потім адресу масиву і записує або читає інформацію. Кількість секторів 17-150, кількість доріжок – декілька тисяч. Розмір зазору між головкою і диском дорівнює 0,1 – 0,05 мікрона (!), тобто в 5-10 разів менше людського волосся. Тому „вінчестер” боїться будь-якої пилинки і механічних струсів при роботі

 

Основні характеристики сучасних накопичувачів на жорстких магнітних дисках:

- ємність – 40, 60, 80, 100... ГВ, до кількох ТВ

- середній час доступу – 7-10 мсек

- швидкість передачі даних – 150-300 Мбайт/сек.

- надійність (годин безвідказної роботи) – 500∙103

- КЕШ-пам'ять – 512КВ-8МВ, до 16МВ

 

 

Слід звернути увагу на рекордні як для електромеханічних пристроїв технічні досягнення в конструкціях « вінчесторів». На сьогоднішний день диски мають від 5000 до 10000 доріжок на один см., тобто ширина однієї доріжки складає 1-2мкм. Це означає, що з такою точністю повинні позицинюватися блоки магнітних голівок. Щильність запису сягає 50 000 – 100 000 біт/см.

 

Зв’язок HDD з комп’ютером здійснюється через стандартизовані інтерфейси, які обумовлюють алгоритми передачі інформації з системи в накопичувач і назад. Від типу інтерфейсу залежить як ємність диску, який може бути підключений до комп’ютера, так і швидкість операцій передачі даних. А це, в решті решт, обумовлює загальну продуктивність комп’ютера. Найбільш розповсюдженими стандартами в теперішній час є стандарт IDE(Integrated Drive Electronics – пристрій з вбудованим контролером) та стандарт SCSI(Small Computer System Interface – інтерфейс малих обчислювальних систем, читається як «сказі»).

Обидва ці стандарти безперервно розвиваються і мають декілька модифікацій.

 

Стандарт IDE більш простий, більш розповсюджений і в своїй вищій модифікації (ATARI-5) забезпечує роботу з дисками ємністю до 128 Гбайт і швидкістю передачі даних до 66 Мбайт/сек.. Він підтримується операційними системами, починаючи з Windows – 95

.

 

SCSI – це не просто інтерфейс жорсткого диска. Це шина до якої можуть бути підключені SCSI – контролери і до семи додаткових пристроїв, в тому числі декілька SCSI – дисків, накопичувачів на магнітній стрічці, сканерів, компакт-дисків та інших периферійних пристроїв. Ці пристрої підключаються послідовно: кабелі зв’язують вихідні розмикачі одного пристрою з вхідним розмикачами наступного пристрою.

 

 

Інтерфейс SCSI в теперішні часи стає все більш популярним в світі персональних комп’ютерів завдяки широким можливостям для розширення системи, розробці великої кількості різноманітних пристроїв з вмонтованим інтерфейсом SCSI, а також завдяки значно більшій швидкості передачі даних ніж в IDE. В таблиці 8.1 показані швидкісні параметри різних модифікацій SCSI.,

 

 

Таблиця 8.1

 

Історична довідка: перший накопичувач на жорсткому магнітному диску був зроблений в 1979р. американцями Ф.Коннером і А.Шугартом. Його ємність була 10 Мбайт (!).

Основними і найнадійнішими компаніями, які випускають вінчестери є такі компанії: HITACHI (поглинула виробництво вінчестерів ІВМ), WD (Western Digital), Seagate, Maxtor, Quantum (була куплена компанією Maxtor), Samsung. Вартість вінчестерів близько 90$ за 1-Тбайтовий пристрій. Звичайно, ціна залежить від ємкості диску, швидкості обертання, кеш-пам’яті і виробника.

 

 

Оптичні диски CD-ROM (Compact Disk Read Only Memory) за своєю конструкцією нагадує „вінчестер”. Але запис інформації відбувається на тонкий алюмінієвий шар, який нанесено на прозору основу. Запис здійснюється лазерним променем. В найпростішому випадку, якщо промінь пропалює покриття, то ця точка становиться прозорою („1”), якщо не пропалює, то непрозорою („0”). В цьому випадку можливий тільки одноразовий запис інформації. При більш розвинутих технологіях запис інформації проводиться не на прозорість, а на відбив (отражение луча), тоді можливий багатократний перезапис інформації.

CD- накопичувачі мають деякі переваги порівняно з „вінчестерами”: не бояться магнітних наводок, температури, механічних струсів, краще відношення ємність-ціна, вважається що вірогідність втрати інформації з часом менша. В той же час вони мають меншу ємність і меншу швидкодію.

 

 

Зараз відомі декілька стандартів компакт дисків.

CD-ROM – тільки читання інформації

CD-R – одноразовий запис

CD-RW – багаторазовій перезапис

Характеристики:

– ємність – 500-700 МВ

– час доступу – 100-200 мсек

– швидкість передачі даних – 600-3600 КВ/сек.

 

DVD (Digital Versatile Disk) – універсальний диск з використанням червоного лазера може забезпечувати як відеозапис, так і зберігання даних. Ємність – 4,7; 9,4; 16 ГВ. Подальшим розвитком технології DVD-дисків стали диски Dlu-Ray з використанням блакітного лазера. Ємність таких дисків біля 25 ГВ.

 

Найвідоміші компанії (NEC, Sony, Hitashi, Plextor, PHILIPS, Samsung, LG, TEAC, Creative, Hewlet-Packard).

 

 

Накопичувачі на мікросхемах флеш-пам’яті

 

На сьогоднішній день величезної популярності набули накопичувачі, в основі яких лежать енергонезалежна пам’ять на мікросхемах Flesh-пам’яті. Такі пристрої мають назву Flesh-накопичувачів. В основі такого накопичувача лежить мікросхема енергонезалежного типу, тобто вона зберігає інформацію після відключення джерела живлення. Користувач може багато разів записувати і перезаписувати дані у цю мікросхему. Flesh-накопичувачів розраховані мінімум на 1 млн. циклів запису-перезапису.

Слід зазначити, що пам’ять такого типу набуває все більшої популярності, зокрема у мобільних телефонах, МР3-плеєрах, годинниках та інших цифрових пристроях.

Flesh-накопичувачі представляють користувачу зручний інтерфейс користування (наприклад через звичайний «Проводник Windows»). Вони легко підключаються до ПК (через USB або MiniUSB порти) та характеризуються високою надійністю через відсутність рухливих механізмів у своїй конструкції.

Характеристики:

- ємність;

- швидкість обміну даними.

 




Переглядів: 1193

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зовнішня пам’ять | Віртуальна пам'ять

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.