Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Насоси інших типів.

1. Мембранний насос;

2. Погружний (занурений) насос;

3. Гвинтовий насос;

4. Пластинчастий насос;

5. Шестерний насос;

6. Газ-ліфтний насос;

7. Струйний насос;

8. Монтеню.

 

Мембранні (діафрагмові) насоси.

 
 


Ці насоси відносяться до поршневих насосів простої дії і застосовуються для перекачування суспензій і хімічно агресивних рідин.

Циліндр 1 і плунжер 2 насоса відокремлені від перекачуваної рідини еластичною перегородкою 3 - діафрагмою (мембраною) із м’якої гуми або спеціальної сталі, внаслідок чого плунжер не стискається з перекачуваною рідиною і не піддається дії хімічно активних середовищ і ерозії. При русі плунжера вверх діафрагма під дією різниці тисків по обидві її сторони прогинається вправо і рідина всмоктується в насос через шаровий клапан 4. При русі плунжера вниз діафрагма прогинається вліво і рідина через нагнітаючий клапан 5 витісняється в напірний трубопровід.

 

Монтежю.

Це горизонтальний або вертикальний резервуар 1, в якому для перекачування рідини використовують енергію стиснутого повітря або інертного повітря. монтєжю працює періодично. Рідина поступає в монтежю по трубі наповнення через відкритий кран 2, для чого відкривають кран 3 (якщо

наповнення відбувається під атмосферним тиском) або кран 4, що сполучає монтежю з вакуум-лінією (якщо наповнення відбувається під вакуумом). При перетиснені рідини закривають крани 2,3 і 4 і відкривають кран 6 на нагнітаючій трубі7 і кран 5 подачі стискуючого газу, тиск якого контролюється манометром. Після спорожнення монтежю закривають кран 5 і 6 і відкривають кран 3 для з’єднання монтежю з атмосферою. Переваги монтежю в тому, що в ньому відсутні рухомі частини, які найбільш швидше руйнуються із-за корозії і стирання. Тому його використовують для перекачування забруднених, хімічно агресивних і радіоактивних рідин.

Рис. Монтежю: 1- корпус; 2-6- крани; 7- труба для перетискання.

 

Газ-ліфтний насос.

Підйомник складається із труби 1 для подачі стиснутого повітря і змішувача 2, де утворюється газорідинна суміш, яка внаслідок меншої питомої ваги піднімається по трубі 3. На виході з неї газорідинна суміш огинає відбійник 4. При цьому із суміші виділяється повітря, а рідина поступає в збірник 5.

Рис. Повітряний підйомник : 1- труба для подачі стисненого повітря; 2- змішувач; 3- підйомна труба; 4- відбійник; 5- збірник.

 

Пластинчатий насос.

Такий насос представляє собою масивний циліндр 1 з прорізами постійної ширини(ротор), який розміщений ексцентрично в корпусі 2. Вал ротора через сальник в торцевій кришці виводиться із корпуса для сполучення з валом електродвигуна. В процесі циліндра вставляються прямокутні пластини 3, які при обертання ротора під дією доцентрової сили міцно прилягають до внутрішньої поверхні циліндра, розділяючи серповидний робочий проміжок 4 між ротором і корпусом на камери. Об’єм кожної камери збільшується при русі пластини від всмоктую чого патрубка 5 до вертикальної осі насосу, в результаті чого в камері утворюється розрідження і відбувається всмоктування рідини через патрубок 5. При русі пластини від вертикальної осі в напрямку обертання об’єм камери зменшується і рідина витісняється з насосу в напірний трубопровід 6.

Рис. Схема пластинчатого ротаційного насосу: 1- ротор; 2- корпус; 3- пластини; 4- робочий простір; 5- всмоктуючий патрубок; 6- нагнітальний патрубок.

 

Гвинтові насоси.

Робочим органом гвинтового насоса являється ведучий гвинт 1 і декілька ведених гвинтів 2, які знаходяться в обоймі 3, яка розміщена всередині корпуса 4.

Найбільш ширшого поширення в промисловості набули насоси, що мають три гвинта – один ведучий і два однакових ведених гвинта меншого зовнішнього діаметра. Гвинти знаходяться в зачепленні.

При обертанні гвинтів рідина, що заповнює впадини в нарізках, переміщується за один оберт вздовж осі насоса на відстань, яка рівна кроку гвинта. Ведучі гвинти при цьому грають роль герметизованих обкладок, які перешкоджають протіканню рідини із камери нагнітання в камеру всмоктування. Із камери нагнітання рідина витісняється в напірний трубопровід. Як видно із опису принципу дії гвинтових насосів, вони повинні бути віднесені до об’ємних насосів.

Тиск, що розвивається гвинтовими насосами, залежить від нарізки і збільшується із ростом відношення довжини гвинта до його діаметра.

 

 

Рис. Схема одно гвинтового (героторного) насосу: 1- корпус; 2- циліндр; 3- гвинт; 4- всмоктуючи порожнина; 5- напірний трубопровід

 

 


Читайте також:

  1. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  2. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  3. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  4. Арматура та вимірювальні прилади, якими обладнуються відцентрові насоси
  5. Аудит основних та інших необоротних активів
  6. Валентність — це здатність атомів одного елемента сполу­чатися з певним числом атомів інших елементів під час утворення хімічних сполук.
  7. Вертикальні відцентрові насоси для води.
  8. Взаємозв’язок з освітніми системами інших країн, відповідність вищої освіти України світовому рівню.
  9. Видача працівникам спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту
  10. Види злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина та їх загальна характеристика.
  11. Види і структура внутрішніх правовідносин у приватних аграрних підприємствах кооперативного і корпоративного типів.
  12. Види податків та інших обов’язкових платежів




Переглядів: 794

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні параметри насосів. | ПРЕДМЕТ ТА ОСНОВНІ КАТЕГОРІЇ ПЕДАГОГІКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.