Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вестфальский мир як основа європейського правопорядку 1648-1815 рр.

Політична рівновага – принцип розподілу сил між державами, на основі якого вони досягли б приблизної рівноваги і щоб ні жодна з них ні стала такою могутньою, щоб розв’язати війну із якої вона вийде переможцем.

Таким чином зберігається мир. Одночасно гарантується захист слабких держав, оскільки жодна держава не погодиться із захватом іншої меньшої держави і порушенням внаслідок цього політичного балансу. Принцип рівноваги став принципом незалежності держав. Але історія показує, що зберігая могутність держав, він не зберігає мир, оскільки на нього часто посилаються як для виправдання оборонних війн з метою поновлення рівноваги, так і для його використання як приводу для превентивних війн проти держави, чія могутність поступово збільшується і тим самим може поставити баланс під загрозу.

6) Для урегулювання спільних проблем країни мають спиратися на процедуру договору в основу якого полягає згода держав-учасниць (три складові договору, двосторонній – національною мовою, багатосторонній – французькою, пізніше – англійською). Це робить договір – основним джерелом міжнародного права.

7) інститут міжнародно-правових гарантій (ідея кардинала Ришельє: третя держава забезпечує права будь-якої держави стосовно іншої)

8) Створюється механізм для забезпечення збереження нового європейського порядкусистема колективної безпеки, яка зобов’язувала сторони відстоювати положення миру перед усіма іншими. (Франція отримує можливість втручатися в події Германії та Європі в цілому). Положення Оснабрюцького та Мюнхенського договорів Вестфальської системи послужили моделлю для деяких статей Статуту Ліги Націй, мірний договір між Францією, Іспанією і Великою Британією від 10 лютого 1763 р. підтверджувався державами протягом багатьох десятиріч;

9) формування інституту відповідальності у формі реституції (відновлення колишнього правового становища, що існувало до моменту вчинення збитку та відшкодування державою-порушницею заподіяного матеріального збитку). Основні принципи у ст. ІІІ Оснабрюцького договору (принципи территоріальності та приватної власності).

10) Мирне вирішення спору (загальний захист миру) – спори мали передаватися на мирне урегулювання або судовий розгляд. Якщо протягом трьох років ніякого вирішення спору на цій підставі не було б знайдено, всі інші сторони мали прийти на допомогу потерпілий стороні і їм дозволялося використовувати силу (пар.5 ст. ХУІІ Оснабрюцького і пар.115 Мюнстерського договіру). Але ця система ніколи не була здійснена на практиці.

Одні тільки назви статей говорять про бажання зберегти мир («Мир як конституційний закон Священної Римської імперії») шляхом заборони застосування сили та гарантій миру.

Трансформація інститутів МП.

1) Суб’єкти МП: Визначені чотири групи учасників договору: сторони договорів, імперські стани (кукрфюсти, князі), союзники (король Франції і королева Швеції) та інші залучені сили і держави.

2) Крім того, вдосконалюється інститут посередництва – підписання Вестфальського миру стало можливим завдяки його застосуванню для спілкування між католиками та протестантами. Папство – на нунція Фабіо Хігі, а протестанти – на Венеційського посланника і сенатора Алвізе Контаріні.

3) Міжнародне торгове та економічне право. Важливе значення приділялося і питанням торгівлі, що дозволяє стверджувати про становлення деяких інститутів міжнародного економічного права: скасування обмежень, що завдавали шкоди торгівлі і мореплавству, принцип свободи проїзду, ведення торгівлі і поверненню назад, а також поновлення дії норм права і звичаїв, які існували у сфері міжнародних економічних відносин до початку війни. Все це було направлення на пожвавлення та лібералізацію торгівлі,що відповідало розвитку капіталістичних відносин.

4) А.І. Дмирієв пише, що Вестфальський мир є яскравим прикладом становлення інституту захисту прав людини: право людини на свободу релігії, право індивіда на власність.

З юридичної точки зору Вестфальський мир можна розглядати як відправну подію у розвитку сучасного міжнародного права. За словами М.Таубе „Вестфальський мир знаменує собою остаточне торжество ідеї міжнародного спілкування, яка вийшла переможницею із полторавікового випробування майже неперервних жорстоких релігійних війн”.

 

Дмитрієв А.І. : Правова модель, заснована на правових реаліях того історичного періоду. (С.89)

Пар.2-6 (Оснаб), 112-116 – (Мюнст.) – Мир – як констит. закон., санкції, гарантії миру.

Категорії учасників – суб’єктів МП

Пар.1-2 ст. ХУІІ Осн. ; Пар. 120 Мюн. - про ратифікацію договору

Регулятивний механізм

Поновлення норм у подальших договорах.

 


Читайте також:

  1. Nom. sing. Gen. sing. Основа
  2. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
  3. Б. Основа.
  4. Будова|споруди| |і/або|і принци|основа|п дії.
  5. Валютні відносини, валютні системи як основа міжнародних фінансів
  6. Вибір слова – основа культури мовлення
  7. Визначення потреби організації у персоналі як основа для прогнозування і планування його розвитку
  8. Власність – економічна основа підприємництва
  9. Власність — основа свободи людини і громадянина в громадянському суспільстві
  10. Вчення про вищу нервову діяльність як природно-наукова основа психології праці
  11. Гарантії законності - умови суспільного життя і заходи, що приймаються державою для забезпечення режиму законності і стабільного правопорядку.




Переглядів: 1578

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості розвитку МВ напередодні Вестфальского конгресу 1648 р. | Лекція 5. Психосексуальні розлади

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.