Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розділ 3. Видавництво, інвестори і книги як продукт

Розділ 2. Визначення цілей проекту видавництва

Розділ 1. Підготовка і використання бізнес-плану

Бізнес-план може бути підготовлений менеджером або головним редактором. Якщо у менеджера виникла ідея освоїти виготовлення нової книги, здійснити перевидання або просто впровадити новий метод організації і управління виробництвом (тобто може йтися про будь-яку інновацію), він, ретельно все продумавши, пропонує свою ідею керівництву видавництва.

Видавництва, працюючі в стабільній ситуації і виробляючі продукт для досить стійкого ринку при зростанні обсягів виробництва, розробляють бізнес-план, спрямований на вдосконалення виробництва і пошук шляхів зниження його витрат.

Видавництва, що випускають продукцію при постійному ризику, передусім систематично працюють над освоєнням нових її видів. Якщо видавництво, намітивши значне зростання виробництва видань, не має досить власних потужностей для їх випуску, то воно може або притягнути капітальні вкладення шляхом займу, або почати пошук нових авторів і партнерів. Другий шлях, як правило, забезпечує прискорене рішення завдань і вимагає менших засобів. В цьому випадку вже на стадії розробки бізнес-плану визначаються вимоги до майбутнього виробництва.

Окрім авторів концепцій, закладених у бізнес-плані, в його створенні активну участь беруть фінансисти, що знають про особливості кредитного ринку, наявність вільних капіталів, ризику цього бізнесу. Основу групи фахівців з розробки бізнес-плану складають економісти, статистики, фахівці з маркетингу.

Першим кроком в складанні бізнес-плану є визначення цілей проекту. При цьому аналізуються і враховуються перспективи діяльності видавництва (стратегічні напрями), його позиції в конкурентній боротьбі, шляхи втілення цілей проекту, можливості по формуванню авторських колективів і груп редакторів для створення нових, оригінальних видань, які матимуть попит у читачів.

Якщо проект припускає швидкий темп зростання об'єму виробництва, то головні цілі будуть такими:

- збільшення чистого прибутку;

- підвищення якості книжкової продукції;

- зниження собівартості видань;

- зниження витрат на кожну одиницю продукції.

У тому випадку, якщо видавництво задумало випускати абсолютну нову продукцію з тематики, оформлення, адресної спрямованості (певні групи покупців), цілі будуть зведені до зниження термінів освоєння цієї про­дукції, поступовому збільшенню накладів, завоюванню нових ринкових ніш.

У бізнес-плані цей розділ повинен давати загальне уявлення про організацію, щоб потенційні партнери, інвестори, спонсори і зацікавлені організації могли оцінити її внутрішні можливості за усіма параметрами: фі­нансовими, виробничо-збутовими, творчими, кадро­вими, управлінськими. Інформація має бути підкріплена певними кількісними показниками.

Особливо важливо підкреслити ті позитивні сторони організації, які можуть позитивно вплинути на реалі­зацію проекту, тобто розкрити усі потенційні можливості.

Видавництво. Тут дається короткий опис сфери, в якій воно діє або в яку має намір увійти; вка­зується, хто є головними покупцями його книжкової продукції. Відзначається дата реєстрації проекту, а також реквізити організації. Якщо видавництво працює протягом декількох років і йому знадобилося розширення об'єму фінансування, не­обхідно описати його історію, перерахувати найбільші прибуткові угоди і операції. Якщо видавництво терпіло збитки або невдачі останніми роками, слід згадати їх і вказати, що має намір зробити керівництво для подолання труднощів і поліпшення стану.

Книги і підручники. Потенційний інвестор або партнер (спонсор) в найбільшій мірі зацікавлений в тому, щоб зрозуміти, що видавництво збирається випускати і реалізовувати, яка захищеність продукції, її переваги і можливі недоліки. Необхідно детально розглянути пе­релік книг і підручників, їх особливості, що дозволять отримати корисний ефект. Найважливішим питанням є опис корисного ефекту того, заради чого здійснюється видання. Відзначаються нові або навіть унікальні якості пропонованих книг, вказуються причини інтересу до них покупців. Робиться натиск на якнайповніше задоволення запитів споживачів.

Важливо звернути увагу на цільове використання фінан­сів. Слід підкреслити особливості книг, що випускаються і різницю між тим, що вже є на ринку, і тим, з чим видавництво хоче на нього вийти. На продукцію видаються короткі функціональні характеристики, складаються проспекти і анотації, дається короткий зміст.

Опис книг і підручників доцільно вести за схемою:

1. Суть видань.

2. Основні риси видань: яку потребу вони задовольняють, як реалізуються, наскільки мінливий попит на них, якій групі покупців вони доступні, яким чином реалізуються, які постійні витрати, пов'язані з виробництвом, хто повинен освоїти виробництво (відомості про ти­пографію і її поліграфічні можливості)?

3. Аналіз книг і підручників: за якою ціною споживач бу­де купувати видання, в чому їх відмінності від інших, близьких за значенням і що з'явилися на ринку, в чому переваги і які слабкі сторони, які передбачуваний термін життєвого циклу видань, можливості дизайнерського оформлення, передбачувані напрями збуту, перспективи зміни даних видань іншими.

4. Умови виробництва - тут варто показати, що у разі освоєння випуску цих книг (підручників) можуть відбутися певні (залежно від проекту) зміни у видавництві:

- підвищаться вимоги до кваліфікації працівників і з'явиться необхідність заміни людей (слід передбачити можливості щодо найму працівників потрібної кваліфікації);

- потрібно буде переучити і спеціально підготувати наявний персонал;

- зміняться використовувані матеріали і їх постачальники;

- оновиться технологія і знадобляться нове устаткування і персонал.


Читайте також:

  1. Cтаровинні рукописні книги
  2. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  3. II. Ріст репродуктивних бруньок
  4. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  5. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  6. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  7. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  8. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  9. Аналіз продуктивності праці
  10. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  11. Аналіз продуктивності праці.
  12. Аналіз процесу і продуктів діяльності.




Переглядів: 1043

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Автоматичний обмін даними. | Розділ 5. Маркетинг

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.