Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Як працює зброя масового руйнування

Аналіз досвіду застосування інформаційної зброї дає можливість виділити три основних методи її впливу на супротивника.

Втрата цінної для супротивника інформації. Цей метод впливу підвищує ефективність власної діяльності або знижує ефективність діяльності супротивника. Якщо об'єктом впливу є розум людини, то йдеться про формування у неї викривленого уявлення про явища чи об'єкти через відсутність повної інформації. Якщо супротивник отримує доступ до закритої для нього інформації, то він може приймати управлінські рішення з упередженням. На початку третього тисячоріччя величезне значення має забезпечення збереження електронної інформації, оскільки навіть часткова втрата її спричинить дезорганізацію роботи багатьох систем життєзабезпечення держави. Характерний приклад викривлення хронологічної інформації.

Впровадження негативної інформації. Цей метод інформаційного впливу може не тільки призвести до небезпечних рішень, а й змусити діяти собі на шкоду. При цьому часто для утаємничення самого джерела інформації чи надання інформації більшої значимості застосовується спосіб "її відмивання ", коли вона таємно передається певній особі чи інформаційному органу, а потім уже, посилаючись на ці джерела, інформація максимально тиражується. Згадаємо "змову маршалів", коли німецькій розвідці вдалося піддати дискредитації багатьох талановитих військових начальників Червоної Армії і залишити її без керівників.

Прямий вплив на психіку людини. Цей метод дає змогу керувати поведінкою людини. Способів досягнення результатів є багато ― шантаж, погрози, підкуп тощо. Це прості методи, які постійно удосконалюються. Складнішими є методи пригнічення психіки людей за допомогою різних технічних засобів.

Існують й інші методи впливу інформаційної зброї, але всі вони базуються, головним чином, на трьох названих методах, що реалізуються за допомогою спеціальних технічних засобів і ЗМІ. Зараз багато людей в Україні не сумнівається, що якийсь невидимий агресор застосував якісь нові технології, що відрізняються від звичайної зброї. Але майже ніхто не здогадується, як же ця зброя "працює".

Щоб зрозуміти дію зброї масового руйнування слід, насамперед, розглянути як людина опрацьовує інформацію. Найпростіший і напримітивніший спосіб опрацювання інформації й прийняття на її основі управлінського рішення, коли інформація відразу надходить у блок прийняття рішень, де зберігається досить обмежений набір відповідей ― управлінських рішень. Це характерно для примітивних тварин, душевнохворих або людей із тваринним ладом психіки. У біологічної системи з таким виробленням управлінських рішень дуже низький рівень адаптації до навколишніх умов, невисока життєздатність; біологічна система, що має досконалішу щодо організації опрацювання схему, легко керує нею.

Досконаліший спосіб прийняття рішень характерний тим, що блок прийняття рішень взаємодіє із блоком архівної пам'яті, в якій зберігається певний обсяг інформації (історія країни, аналогічні ситуації у своїй та інших країнах), який дає можливість приймати рішення на основі нагромаджених знань, що значно підвищує адаптаційні можливості суспільної чи біологічної системи, її живучість і правильність прийняття рішень.

Найбільш досконалий і властивий тільки високорозвиненій людині спосіб опрацювання інформації й вироблення найоб'єктивніших правильних управлінських рішень, характеризується наявністю потужної системи, що має назву ― свідомість, завдяки якій людина відслідковує й контролює всі процеси. Свідомість, тісно пов'язана зі світоглядною доктриною, на основі якої будується ідеологія окремої людини і суспільної системи, часткою якої є ця людини. Свідомість ― стан, властивий тільки людині, що дозволяє їй глянути з свого уявлення про світобудову на інформацію, що надходить до неї і, особливо, на свої вчинки, тобто управлінські рішення.

Розглянемо докладніше процес проходження інформації і прийняття на її основі управлінського рішення людиною. Якщо інформація негативна й становить загрозу конкретній людині чи суспільній системі, то під контролем свідомості вона не проходить у блок прийняття рішень.

Якщо ж до людини надходить інформація, яка усвідомлюється людиною як позитивна, тоді вона безперешкодно використовують у виробленні відповідних управлінських рішень.

Отже, головним елементом аналізу інформації в людині є свідомість, що формує знання на основі певної світоглядної доктрини (світогляду) й, аналізуючи інформацію, сприймає визначає її, як позитивну чи негативну для себе чи суспільної системи, і на її основі приймає управлінські рішення.

Таким чином, будь-якому "інформаційному агресорові", наприклад західному управлінському центру, необхідно досягти при агресії головної умови: відключити свідомість людини. Тоді будь-яку інформацію, нехай навіть найнебезпечнішу, використовують, виробляючи управлінські рішення. Особливість такої "роботи" над людиною полягає в тому, що в момент агресії видимих негативних результатів вона може не усвідомлювати, а з часом вкладена інформація починає свою негативну "дію". Причому "працює" вона так, що людина, яка стала об'єктом агресії, вважає її своїми власними думками й навіть гадки не має, що це просто марення. Спроби ж оточуючих людей указати на девіантність (пізньолатинське deviatio ― збочення, відхилення) поведінки потерпілого найчастіше натикаються на брутальність і ворожість. Якщо ж подібні інформаційні операції проводяться відносно суспільства загалом, то тоді найнеадекватніші форми поведінки сприймаються як нормальні, бо всі так роблять. Так, сьогодні у більшості населення вже не викликає осуду демонстрація сцен насильства по телевізору, порнографічних сцен, які розігруються в сучасних театрах, оскільки у підсвідомість мільйонів наших співгромадян "дбайливою рукою" західних управлінських центрів уже закладена інформація про те, що сцени насильства, які показують на телеекрані з ранку до вечора, не несуть нічого поганого. Оголені жінки, що бігають театральним підмосткам під час примітивних вистав, ― це нормально. І що НАТО ― це зовсім не агресивний військовий блок, а добропорядна мирна організація. І навіть, якщо раптом війська НАТО вдеруться на територію нашої країни (як це вони зробили в Югославії і як цього хочуть представники деяких демократичних партій, президент й окремі міністри), то винятково для того, щоб саджати дерева й роздавати дітям цукерки.

Тепер про головне. Яким же чином можна відключити чи хоча б ослабити контроль свідомості окремої людини, а тим більше мільйонів людей? Механізми, як це не дивно, дуже прості й тому дуже небезпечні. Почнемо розглядати механізми масового задурення людей. Ось що з цього приводу пише лікар-психофізіолог Михайло Торопов: "На сьогодні уже десятки різних друкованих видань опублікували матеріали про те, що переважна більшість косметичних фірм додають у свою продукцію психотропні засоби в дуже незначних дозах, щоб викликати в осіб, що їх застосовують, легку ейфорію. Таким чином, особи, що використовують цю косметику, попадають у постійну залежність від неї, приносячи фірмам-виготівникам стабільний прибуток. Але що ж відбувається зі свідомістю людини, що систематично піддається впливу психотропних препаратів, нехай навіть у малих дозах? Не потрібно бути медиком, щоб зрозуміти, що вона руйнується.

Подібним же чином, щоправда, набагато слабкіше, працюють звичайний чорний чай і особливо чорна кава. Напевно, багато хто, прочитавши ці рядки, можуть із обуренням вигукнути: "Ну, як же так! Увесь світ це п'є вже багато століть і нічого!" І будуть не зовсім праві. Бо глобальним управлінським центрам необхідно здійснювати величезні за розмахом плани, куди втягуються сотні мільйонів людей. А чим більше затуманена свідомість людини, тим нею легше керувати.

Приблизно такий самий механізм впливу на психіку людини мають багато харчових добавок. А вже про шкоду тютюну, наркотиків і алкоголю відомо навіть дітям. Правда, окремо потрібно сказати про вплив на свідомість людини (особливо чоловіків) звичайного пива. Справа в тому, що, крім алкоголю й харчових добавок, пиво містить велику кількість фітоестрогенів, або рослинних аналогів жіночих гормонів. У чоловіків, які тривалий час вживають пиво, з'являються не тільки серйозні порушення у статевій сфері, а й жіночий тип мислення. Грамотно проведені інформаційні операції роблять свою справу, і сьогодні вже нікого не дивують школярі, котрі розпивають пиво на ґанку рідної школи.

 


Читайте також:

  1. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
  2. Багатоканальні системи масового обслуговування
  3. Бактеріологічна зброя
  4. Білогічна зброя
  5. В Україні це не спрацює!
  6. Генератор постійного струму, що працює в ненавантаженому режимі
  7. Генератор постійного струму, що працює на активне навантаження
  8. Деформування і руйнування гірських порід
  9. ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ГРУП РОЗРОБЛЮВАЧІВ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ, ШТОРМ, НОРМУВАННЯ, ФУНКЦІОНУВАННЯ, РУЙНУВАННЯ.
  10. Енергетичні закони руйнування (диспергування) крихких тіл
  11. Захист від зброї масового ураження
  12. Зброя масового ураження




Переглядів: 645

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інформаційна зброя | Інформаційна колонізація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.