Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Флотація

Реагентний метод

Одним з найбільш ефективних хімічних методів є застосування реагентів. Використання реагентного методу очищення виробничих стічних вод не залежить від токсичності присутніх домішок, що в порівнянні із способом біохімічного очищення має істотне значення. Ширше впровадження цього методу як у поєднанні з біохімічним очищенням, так і окремо, може певною мірою вирішити ряд завдань, пов’язаних з очищенням виробничих стічних вод.

Реагентна обробка застосовується для очищення вод від ціанідів, роданідів, іонів важких металів та ряду інших домішок. Вид застосовуваного реагенту визначається складом домішок, котрі підлягають видаленню з води. Так, розкладання ціанідів досягається обробкою води рідким хлором чи речовинами, що виділяють активний хлор, — хлорним вапном, гіпохлоридом кальцію чи натрію.

Окислюванням вдається досягти деструкції таких сполук, як альдегіди, феноли, анілінові барвники, сіркоутримуючі органічні речовини та ін. Як окислювачі застосовують кисень, озон, пероксид водню. У процесі окислювання відбувається розкладання шкідливих домішок до простих оксидів чи утворення сполук, що піддаються біохімічному розпаду.

Хімічний метод полягає в тому, що в стічні води додають різні хімічні реагенти, які вступаючи в реакцію із забруднювачами, випадають у вигляді нерозчинних осадів. Нейтралізація застосовується для обробки виробничих стічних вод багатьох галузей промисловості, що містять луги і кислоти. Нейтралізація стічних вод здійснюється з метою попередження корозії матеріалів водовідвідних мереж і очисних споруд, порушення біохімічних процесів в біологічних окислювачах та водоймищах.

Хімічним очищенням досягається зменшення нерозчинних домішок до 95% і розчинних до 25%.

Широке поширення отримали, окрім реагентного способу, відстоювання агрегованих колоїдних частинок, коагуляція і флотація.

 

Флотаційне очищення застосовується для видалення з води поверхнево-активних речовин, нафтопродуктів, жирів, смол тощо. Процес флотації (флотаційного розділення суспензії, насиченням рідини бульбашками газів (повітря), що є одним з методів фізико-хімічного очищення стічних вод, полягає в молекулярній взаємодії домішок води з бульбашками тонко диспергованого повітря і спливанні утворених комплексів “частинка-бульбашка-повітря” на поверхню у вигляді піни, тобто в сорбуванні домішок, що містяться у воді, поверхнею пухирців повітря, які нагнітаються в рідину, котра очищається. У практиці очищення вод використовуються напірні, безнапірні, вакуумні і електрофлотаційні установки. Найбільш поширеними є напірні установки. Проте для очищення стічних вод найбільший інтерес викликає спосіб напірної флотації з утворенням бульбашок газу в рідині при зниженні тиску, електронний спосіб аерування стічних вод, спосіб подачі стиснутого повітря через фільтри (пневматичний), електролітичний спосіб.

Сумісне використання коагулянтів і флокулянтів дозволяє розширити використання цих реагентів для очищення стічних вод. Великі резерви інтенсифікації методу коагуляції і флокуляції пов'язані як з глибшим дослідженням механізмів явищ, супроводжуючих ці процеси, так і з ефективнішим використанням різних фізичних процедур.

Підвищенню ефективності очищення вод при флотації сприяє наявність синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР). Утворена ними густа стійка піна підвищує ступінь вилучення з води емульгованих і диспергованих домішок. При флотації одночасно досягається дегазація вод, що очищаються, і насичення їх киснем.

 

Діюча схема очищення води

       
   
 


Споживання

 

 

Альтернативна схема очищення води

Постхлорування (екологічночисте)

 

Озонування
 

 

Фільтрація

 

Флотація

 

Альтернативне озонування

 

 


При електрофлотації утворення пухирців газу відбувається внаслідок електролізу води. На аноді виділяється кисень, на катоді — водень. Однак цей метод очищення через великі витрати електроенергії і росту її вартості практично не використовують.

 




Переглядів: 862

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хімічні і фізико-хімічні методи очищення | Типи коагулянтів та флокулянтів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.