Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Джерела, масштаби і наслідки забруднення атмосфери. Охорона атмосфери від забруднення.

Застосування меліоративних заходів.

Меліорація- це сукупність організаційно-господарських, техніч­них та біологічних заходів, спрямованих на тривале й докорінне поліпшення природних властивостей земель з метою отриман­ня стійких високих врожаїв всіх сільськогосподарських та лі­сових культур.

За дією на грунт і рослини меліорації поділяються на кілька видів:

Агротехнічні меліорації(агромеліорації) передбачають суттєве поліпшення агрономічних властивостей ґрунту шляхом оптималь­ного обробітку із застосуванням спеціальних прийомів, таких як переривчасте борознування, щілинування, лункування та ряду інших заходів для затримання снігу і стічних вод.

Лісотехнічні меліорації(лісомеліорації) здійснюються для поліп­шення водного режиму та мікроклімату, захисту ґрунтів від ерозії шляхом лісонасаджень на схилах, у балках і ярах, на вододілах і рухомих пісках, розведення лісів загального агрономічного приз­начення. При формуванні оптимальної мережі лісонасаджень захисного призначення Україна буде щороку отримувати мільйони тонн зер­на та іншої сільськогосподарської продукції без величезних капі­таловкладень.

Хімічні меліораціїполіпшують агрохімічні та агрофізичні власти­вості ґрунтів шляхом використання вапна, гіпсу, дефекату, торфу, сапропелів, компостів, гною та інших матеріалів, зба­гачують грунт на органіку.

Гідротехнічні меліорації (гідромеліорації) мають на меті поліп­шення водного режиму шляхом обводнення або осушення, тобто регулюванняводного режиму ґрунту.

З розвитком промисловості, енергетики, транс­порту, сільського господарства й інших форм людської діяльності швидкими темпами зростають кількісно і якісно антропогенні ви­киди в атмосферу різних газів і аерозолів. Ще років п'ятдесят тому масштаби цих викидів майже по всіх видах газів і аерозолів були і на кілька порядків меншими від їхніх природних надходжень в ат­мосферу. Тому існуючі в природі механізми утримання рівноваги і стабільності характеристик атмосфери істотно не порушувались.

Однак за останні десятиріччя масштаби все нових і нових видів антропогенних викидів наблизились до їхніх природних надход­жень або навіть перевищують їх. Крім того, відбуваються якісні зміни: в атмосферу викидається все більша кількість речовин, яких там раніше не було або було дуже мало, отже, в природі можуть бути відсутніми механізми очищення від них атмосфери. При цьо­му найбільші порушення природної рівноваги можуть викликати забрудники каталітичної дії, які лише прискорюють деякі природні аерономічні реакції, а самі після завершення циклу з кількох хі­мічних або фотохімічних реакцій відновлюються і можуть послідов­но брати участь у величезній кількості таких циклів.

Але антропогенні впливи на атмосферу не обмежуються вики­дами речовини. Слід враховувати також зростаючі потоки тепла, електромагнітного випромінювання, іонізуючої радіації. Ще сильніші опосередковані впливи: вирубування лісів, розорювання сте­пів, зміни оптичних характеристик підстилаючої поверхні, вкриття океану майже суцільною плівкою нафтопродуктів тощо.

Таким чином, вплив на атмосферу людської діяльностіпризводить: 1) до забруднення атмосферного повітря (хімічного, фізичного тощо); 2) до зміни хімічного складу атмосферного повітря (наприклад, вмісту змінних компонентів).

Несприятливі зміни атмосфери за своїми масштабами можуть бути місцевими (на території підприємства, селища тощо), регіо­нальними (на території адміністративно-територіальної одиниці, наприклад, області, країни тощо) і глобальними, які охоплюють усю земну кулю або великі її частини: континенти, океани, кліматичні або широтні зони. Це по­в'язано з тим, що продукти великомасштабних викидів в атмос­феру вже протягом кількох тижнів поширюються принаймні в певній широтній зоні, яка охоплює по географічній довготі земну кулю.

Останнім часом одержано незаперечні дані про істотні глобаль­ні антропогенні зміни складу атмосфери в масштабах земної кулі, а також навколоземного космічного середовища.

До глобальних наслідків забруд­нення атмосфери належать:

І. смог; ІІ. кислотні опади; ІІІ. проблема стратосферного озону або «озонові діри»; IV. проблема антропогенних змін клімату або «парниковий ефект»; V. антропогенне забруднення навколоземного простору.

Розглянемо глобальні наслідки забруд­нення атмосфери більш докладно.


Читайте також:

  1. F) Наслідки демографічного вибуху.
  2. V. Антропогенне забруднення навколоземного простору.
  3. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  4. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ
  5. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  6. Адміністративний арешт активів та його наслідки
  7. Активність особистості та її джерела, спрямованість особистості
  8. Альтернативні шляхи охорони атмосфери
  9. Альтернативні шляхи охорони атмосфери
  10. Альтернативні шляхи охорони атмосфери
  11. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
  12. Антична колонізація Північного Причорноморья та її наслідки.




Переглядів: 951

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вплив господарської діяльності на ґрунт. Заходи по його покращенню. | ІІ. Кислотні опади.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.