Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Способи доступу

Робота з кольором

Окремим об’єктам і шарам малюнка можна присвоювати кольори. Задати колір можна по імені або за допомогою індексу кольорів AutoCAD – цілого числа від 1 до 255. Один і той же колір може бути призначений будь-якій кількості об’єктів і шарів. Кожному кольору, що використовуються в AutoCAD, можна поставити у відповідність перо плоттера; крім того, номери кольорів можуть допомогти при пошуку потрібних об’єктів малюнка на екрані.

Щоб задати колір, треба ввести або його ім’я, або номер. Стандартні імена присвоєні лише кольорам з номерами від 1 до 7: 1 – червоний; 2 – жовтий; 3 – зелений; 4 –блакитний; 5 – синій; 6 – фіолетовий; 7 – чорний/білий.

Кольори з номерами від 8 до 255 задаються або по номеру, або вибором в діалоговому вікні. За замовчуванням використовується колір з номером 7, білий або чорний, залежно від того, на якому фоні проводиться малювання.

Робота з типами ліній

Тип лінії описується повторюваною послідовністю штрихів, точок і пропусків. Лінії складних типів, крім того, можуть включати в себе різні символи. Конкретні послідовності штрихів і точок, відносні довжини штрихів і пропусків, а також характеристики текстових елементів, що включаються і форм визначаються ім’ям типу лінії і його описом.

Користувач має можливість створювати власні типи ліній. Для роботи з яким-небудь типом лінії, його заздалегідь потрібно завантажити в малюнок. Для завантаження необхідно, щоб визначення типу лінії було в бібліотечному LIN-файлі типів ліній.

Властивості об'єктів

Управління властивостями об'єктів.

 

Кнопка

Стрічка: Вкладка "Вид" панель "Палітри" "Властивості"

Контекстне меню: Виберіть об'єкти для перегляду / редагування властивостей, натисніть праву кнопку миші в області малювання і виберіть "Властивості".

Команда ОКНОСВ

Зведена інформація

На палітрі властивостей відображається список властивостей вибраних об'єктів.

Якщо вибрано кілька об'єктів, відображаються тільки властивості, загальні для всіх обраних об'єктів.

Якщо не обраний жоден об'єкт, то відображаються тільки поточні параметри загальних властивостей.

Можна також переглядати або змінювати властивості об'єктів сторонніх додатків, написаних відповідно до вимог стандартного інтерфейсу прикладного програмування (Application Programming Interface, API) AutoCAD.

Існує декілька загальних властивостей, притаманних усім об'єктам. Решта властивості об'єктів визначаються за їх типами.

Список параметрів

Колір

Зміна кольору обраних об'єктів.

Наприклад, щоб змінити колір на червоний, потрібно ввести червоний або 1 . Щоб встановити колір об'єкта рівним кольором його шару, слід ввести Послою. Щоб об'єкт успадкував колір блоку, до якого він входить, слід ввести поблоку.

Шар

Зміна шару обраних об'єктів.

Тип ліній

Зміна типу лінії обраних об'єктів.

Якщо новий тип лінії не завантажено, здійснюється програмна спроба завантажити його з стандартного бібліотечного файлу типів ліній acad.lin. Якщо виконання процедури завершилося невдало, слід завантажити цей тип лінії вручну за допомогою команди ТИПЛИН.

 

Масштабу типу лінії

Зміна масштабу типу лінії обраних об'єктів.

Вага ліній

Зміна ваги лінії обраних об'єктів. Вага ліній повинен мати значення із стандартного ряду. При введенні значення, відсутнього в цьому ряду, воно приводиться до найближчого стандартного.

Висота

Зміна висоти двовимірного об'єкта по осі Z .

Спроба змінити висоту тривимірної полілінії, розміру або видового екрану листа не дає жодних результатів.

 

Прозорість

Зміна рівня прозорості вибраних об'єктів.

Встановіть прозорість "Після" або "ПоБлоку" або введіть значення від 0 до 90.

Матеріал

Змінює матеріал обраних об'єктів, якщо він застосовується.

Текстові стилі

Основні відомості про стилі тексту

У кожного фрагмента тексту на кресленні свій стиль тексту. Коли вводиться текст, програма використовує поточний стиль тексту.

Поточний стиль тексту визначає такі характеристики, як шрифт, розмір шрифту, кут нахилу, орієнтація та інші характеристики тексту. При необхідності виконати напис певним текстовим стилем його слід зробити поточним. Нижче наведено приклад таблиці зі значеннями параметрів текстового стилю СТАНДАРТ.

Параметри стилю тексту
Параметр За замовчуванням Опис
Ім'я стилю СТАНДАРТ Ім'я може містити до 255 символів
Ім'я шрифту txt.shx Файл шрифту, що задає накреслення літер
Великий шрифт / Азіатський набір "Ні" Ім'я файлу, використовуваного для завдання наборів символів, що не входять у формат ASCII (японський алфавіт і т.п.)
Висота Висота символів
Коефіцієнт стиснення Коефіцієнт розтягування або стиснення символів
Кут нахилу Величина нахилу символів
Справа наліво Ні Написання тексту справа наліво
Перевернутий Ні Написання тексту в перевернутому вигляді
Вертикальний Ні Вертикальне чи горизонтальне розташування тексту

Налаштування для поточного текстового стилю відображаються в командних рядках. Є можливість використання і редагування поточного текстового стилю, а також створення або завантаження нового. Створений стиль може бути згодом модифікований, перейменований або видалений.

Створення та редагування текстових стилів

Всі стилі тексту, крім заздалегідь визначеного стилю СТАНДАРТ, користувачеві необхідно створювати самому.

Ім'я стилю тексту може мати довжину до 255 символів. В іменах можна використовувати букви і цифри, а також деякі спеціальні символи: знак долара ($), підкреслення (_) і дефіс (-). Якщо користувач не привласнює імена стилям, то їм автоматично присвоюються імена "Стильn", де n - будь-яке ціле число, починаючи з 1.

Є можливість змінювати параметри існуючих текстових стилів за допомогою діалогового вікна "Текстовий стиль". Можна також виконувати оновлення існуючого тексту для зміненого текстового стилю.

Вплив деяких параметрів стилю на багатостроковий і однорядковий тексти по-різному. Наприклад, параметри "Перевернутий" і "Справа наліво" не роблять ніякого дії на багаторядкові текстові об'єкти. А параметри "Коефіцієнт стиснення" і "Кут нахилу", навпаки, марні для однострочного тексту.

Після перейменування існуючого текстового стилю у всіх текстових об'єктах, що використовують його, ім'я стилю оновлюється.

Невикористані текстові стилі можна видаляти командою ОЧИСТИТИ або безпосередньо зі списку в діалоговому вікні "Текстові стилі". Текстовий стиль СТАНДАРТ видалити не можна.

Зміна текстового стилю

Зміна параметрів текстового стилю для многострочного текстового об'єкта призводить до оновлення всього об'єкта. При цьому деякі раніше задані елементи форматування окремих фрагментів тексту можуть бути втрачені. У наступній таблиці наводяться елементи форматування текстових фрагментів і зазначена можливість їх збереження при оновленні об'єкта після зміни текстового стилю.

Елемент форматування Зберігається?
Напівжирний Ні
Колір Так
Шрифт Ні
Висота Ні
Курсив Ні
Дроби Так
Підкреслення Так

Стилі аннотатівного тексту

Текст, що має властивість аннотатівний, служить для створення приміток і міток на кресленні. Аннотатівний текст створюється на основі аннотатівного стилю тексту, який визначає висоту тексту на аркуші паперу.

Більш детальну інформацію про створення аннотатівного тексту і про роботу з ним див Створення аннотатівного тексту .

Створення аннотатівного тексту

Текст, що має властивість аннотатівний, служить для створення приміток і міток на кресленні. Аннотатівний текст створюється на основі аннотатівного стилю тексту, який визначає висоту тексту на аркуші паперу.

Поточний масштаб анотацій автоматично визначає розмір тексту, відображуваного в просторі моделі і на видових екранах простору листа.

Наприклад, якщо відображається на аркуші текст повинен мати висоту 3/16 дюйма, можна задати значення 3/16 дюйма для висоти на аркуші в текстовому стилі. Якщо для видового екрану заданий масштаб "1/2 дюйма = 1 футу 10 дюймам", при додаванні тексту на цьому видовому екрані поточний масштаб анотацій, для якого задано те ж значення, що і для масштабу видового екрану, забезпечує автоматичне масштабування тексту до висоти приблизно 4,5 дюйма.

Можна також перетворити звичайний текст в аннотатівний, змінивши значення властивості "Аннотатівний" на "Так" ("Вкл.") Стосовно до даного тексту. Це відноситься до будь-якого тексту, створеному на основі стилів тексту або за допомогою команд ТЕКСТ і МТЕКСТ .

Можна задати орієнтацію аннотатівних текстових об'єктів, відповідну орієнтації аркуша паперу. Боле детальну інформацію про завдання орієнтації аннотатівних об'єктів дивЗавдання орієнтації анотацій .

Завдання орієнтації анотацій

Аннотатівние блоки і текст можна налаштувати таким чином, що їх орієнтація буде відповідати орієнтації аркуша. Орієнтація аннотатівной штрихування завжди збігається з орієнтацією листа.

Навіть у тому випадку, якщо вид у видовому екрані листа викривлений або видовий екран не є плоским, орієнтація цих об'єктів у видових екранах аркуша відповідає орієнтації аркуша.

 

Аннотатівние атрибути в блоках відповідають орієнтації аркуша паперу для блоку.

Діалогове вікно "Стилі тексту"

Створення, зміна або визначення стилів тексту.

 

 

Створення та редагування текстових стилів здійснюється у діалогову вікні, яке відкривається із допомогою введення команди СТИЛЬ або ж Стрічка: Аннотации-Текст-

Зведена інформація

Створення і зміна стилів тексту, а також завдання поточного іменованого стилю тексту.

Список параметрів

Поточний текстовий стиль. Відображає поточний стиль тексту.

Стилі

Відображає список стилів тексту даного креслення. Значок перед ім'ям стилю означає, що стиль аннотатівний .

Ім'я стилю може містити до 255 символів. В іменах можна використовувати букви і цифри, а також деякі спеціальні знаки: знак долара ($), підкреслення (_) і дефіс (-).

Фільтр списку стилів

Із списку можна вибрати, чи всі стилі, або тільки використовувані, відображаються в списку.

Перегляд

Відображення пробного тексту, який динамічно змінюється при зміні шрифтів та налаштування ефектів.

Шрифт

Зміна шрифту стилю.

Примітка Якщо користувач змінив орієнтацію або шрифт для існуючого стилю тексту, все що використовують його текстові об'єкти змінюються при наступній регенерації креслення.

Ім'я шрифту

Виведення списку всіх зареєстрованих шрифтів TrueType і SHX-шрифтів, що знаходяться в папці Fonts.

При виборі імені зі списку програма читає файл відповідного шрифту. Завантаження описів символів файлу виконується автоматично (якщо тільки цей файл не використовується іншим текстовим стилем). Один і той же шрифт може використовуватися різними текстовими стилями. Додаткові відомості див Призначення шрифтів .

Накреслення

Накреслення символів шрифту (курсив, напівжирний або звичайний). Якщо встановлено прапорець "Використовувати великий шрифт", дана опція замінюється опцією "Великої шрифт", яка використовується для вибору імені файлу великого шрифту.

Використовувати великий шрифт

Використання файлу великого шрифту (для азіатських мов). Великі шрифти можуть бути створені тільки на базі файлів SHX-шрифтів.

Розмір

Зміна розміру тексту.

Аннотатівний

Вказується, що цей текст є аннотатівний.

Орієнтація тексту збігається з розміткою листа

Визначає, що орієнтація тексту в видових екранах простору листа збігається з орієнтацією в розмітці листа. Цей параметр не активний, якщо знято прапорець аннотатівний.

Висота або Висота тексту листа

Висота символів тексту. Введення значення висоти, більшого 0.0, призводить до автоматичної установки даного значення для стилю тексту. При введенні значення 0.0 висота символів тексту за замовчуванням встановлюється рівною останньому використаному значенням чи значенням, збереженому у файлі шаблону креслення.

При одному і тому ж значенні висоти відображається висота шрифтів TrueType може виявитися менше, ніж висота шрифтів SHX.

При виборі параметра "Аннотатівний" введене значення встановлює висоту символів тексту в просторі листа.

Ефекти

Завдання параметрів зображення шрифту: перевернутий, справа наліво, вертикальний, ступінь розтягування, кут нахилу.

Перевернутий

Відображення символів перевернутими.

Справа наліво

Відображення символів справа наліво.

Вертикальний

Написання тексту зверху вниз. Вертикальне напрямок може бути вибрано, тільки якщо воно підтримується використовуваним шрифтом. Для шрифтів TrueType воно неприпустимо.

Ступінь розтягування

Ступінь стиснення / розтягування символів. Завдання значення, меншого 1.0 , викликає стиснення. Завдання значення, більшого 1.0 , викликає розтяг.

Кут нахилу

Кут нахилу символів тексту. Значення кута нахилу тексту може лежати в діапазоні від -85 до +85 градусів.

Примітка Шрифти TrueType, до яких застосовуються описані в цьому розділі ефекти, можуть виглядати на екрані як напівжирні. Це, однак, виявляється тільки на екрані. При виведенні на плоттер всі стилі в точності відображають заданий для них форматування.

Встановити

Задає обраний стиль в якості поточного.

Новий

Відкриває діалогове вікно "Новий текстовий стиль" і автоматично призначає йому ім'я "стиль n "(де n - порядковий номер нового стилю). Можна або прийняти це ім'я, або ввести замість нього інше; потім необхідно натиснути "OK".

Видалити

Видалення зайвих текстових стилів.

Застосувати

Застосовує зміни стилю, зроблених у вікні діалогу, до поточного стилю і до тексту поточного стилю в кресленні.

Розмірні стилі

Коротко про розмірні стилі

Розмірний стиль - це іменований набір розмірних параметрів, керуючих зовнішнім виглядом розмірів, наприклад стилем стрілок, розташуванням тексту і двосторонніми допусками.

Використання розмірних стилів дозволяє швидко форматувати розміри, забезпечуючи їх відповідність державним стандартам і стандартам підприємства.

При нанесенні розміру використовуються параметри поточного розмірного стилю.

При зміні параметрів розмірного стилю всі розміри на кресленні, що використовують цей стиль, оновлюються автоматично.

Можна створити розмірні підстилі для зазначених типів розмірів, які відрізняються від поточного розмірного стилю.

При необхідності розмірний стиль можна на час перевизначити.

Створення і модифікація розмірних стилів.

Способи доступу

 

Кнопка

Стрічка: Вкладка "Анотації" панель "Розміри" "Розмірний стиль"

Команда РЗМСТИЛЬ

Зведена інформація

Відкривається діалогове вікно "Диспетчер розмірних стилів".

Розмірний стиль являє собою іменовану колекцію параметрів розміру, керуючу відображенням розмірів. Використання розмірних стилів дозволяє швидко форматувати розміри, забезпечуючи їх відповідність стандартам.

Якщо ввести в командному рядку -рзмстиль, відображаються параметри.

Диспетчер розмірних стилів

Тут створюються нові стилі, встановлюється поточний стиль, модифікуються наявні стилі, задаються перевизначення поточних розмірних стилів і виконується порівняння стилів.

 

Відображаються наступні параметри.

Поточний розмірний стиль

Відображає ім'я поточного розмірного стилю. За замовчуванням застосовується розмірний стиль СТАНДАРТ. Поточний стиль застосовується до наноситься розмірами.

Стилі

Виведення списку розмірних стилів креслення. Поточний стиль виділений. Натисканням правою кнопкою миші у списку викликається контекстне меню, за допомогою якого можна встановлювати поточний стиль, перейменовувати і видаляти стилі. Стиль, який є поточним або використовується в поточному кресленні, неможливо видалити. Значок до імені стилю вказує, що стиль буде відповідати аннотатівний

Якщо не включена опція "Виключити стилі зовнішніх посилань", розмірні стилі відображаються в кресленнях, на які є зовнішні посилання, у форматі, використовуваному для всіх іменованих об'єктів, на які є зовнішні посилання. Хоча такі стилі не можна змінювати, перейменовувати і робити поточними, на їх основі можна створювати нові стилі.

Наявні в кресленні розмірні стилі визначають зовнішній вигляд розмірів.

Вивести в список

Управління відображенням стилів у списку "Стилі". Якщо необхідно, щоб на кресленні відображалися всі розмірні стилі, слід вибрати "Всі стилі". Якщо необхідно, щоб на кресленні відображалися розмірні стилі тільки нанесених розмірів, слід вибрати "Задіяні стилі".

Виключити стилі зовнішніх посилань

Якщо ця опція включена, у кресленнях, на які є зовнішні посилання, не використовуються стилі зі списку "Стилі".

Зразок

Графічне представлення стилю, обраного в списку "Стилі".

Опис

Опис стилю, обраного в списку "Стилі", по відношенню до поточного стилю. Якщо опис не поміщається у вікні, необхідно натиснути на панелі і за допомогою клавіш зі стрілкою прокрутити текст вниз.

Встановити

Установка поточним розмірного стилю, виділеного у списку "Стилі". Поточний стиль застосовується до наноситься розмірами.

Новий

Відображає діалогове вікно "Створення нового розмірного стилю" , в якому можна задати параметри нового розмірного стилю.

Редагування

Відображає діалогове вікно "Редагування розмірного стилю" , в якому проводиться модифікація параметрів стилю. Опції цього вікна аналогічні опціях діалогового вікна "Новий розмірний стиль".

Перевизначити

Відображає діалогове вікно "Перевизначення поточного стилю", в якому можна тимчасово перевизначити параметри стилю. Опції цього вікна аналогічні опціях діалогового вікна "Новий розмірний стиль". Перевизначення відображаються в списку "Стилі" як стилі з незбереження змінами.

Порівняти

Відображає діалогове вікно "Порівняння розмірних стилів" , в якому можна порівняти два розмірні стилю або вивести список всіх властивостей одного розмірного стилю.

Діалогове вікно "Створення нового розмірного стилю"

Тут вказується ім'я нового розмірного стилю, базовий стиль для його створення і типи розмірів, до яких він повинен застосовуватися.

 

Відображаються наступні параметри.

Ім'я нового стилю

Присвоєння розмірного стилю нового імені.

На основі

Стиль, на основі якого створюється новий стиль. Використання існуючого стилю в якості основи дозволяє створити новий стиль з мінімумом зусиль, тому що на практиці більшість стилів відрізняється один від одного лише кількома установками змінних.

Аннотатівний

Вказує, що розмірним стилем буде аннотатівний . Клацніть на інформаційному значку, щоб дізнатися більше про аннотатівних об'єктах.

Розміри

Створення розмірного субстіля, застосовного тільки до окремих типів розмірів. Наприклад, можна створити модифікацію розмірного стилю СТАНДАРТ, використовувану тільки для розмірів діаметру.

Далі

Відображає діалогове вікно "Новий розмірний стиль", в якому можна задати властивості нового розмірного стилю.

Діалогові вікна роботи з розмірними стилями

Тут задаються властивості розмірних стилів.

Зведена інформація

Після того як користувач натиснув кнопку "Далі", у вікні "Створення нового розмірного стилю" відкривається діалогове вікно "Новий розмірний стиль". У ньому повністю описується створюваний стиль. При відкритті поля цього вікна заповнені значеннями, діючими для стилю, який був обраний в якості основи.

При натисканні в Диспетчері розмірних стилів кнопок "Редагування" або "Перевизначити" відкривається відповідно діалогове вікно "Редагування розмірного стилю" або "Перевизначення поточного стилю". За змістом вони ідентичні вікну "Новий розмірний стиль"; відмінність полягає лише в тому, що тут виконується не створення нового стилю, а зміна існуючих.

Зображення моделі на кожній вкладці показує результат застосування опцій.

Список вкладок

Діалогові вікна роботи з розмірними стилями містять наступні вкладки:

· Лінії

· Позначення і стрілки

· Текст

· Вписати

· Основні одиниці

· Альтернативні одиниці

· Допуски

Вкладка "Лінії"

На вкладці задаються формат і властивості розмірних ліній, внесених ліній, стрілок і маркерів центру.

 

Зведена інформація

Властивості розмірних ліній.

Відображаються наступні параметри.

Розмірні лінії

Колір

Відображає і встановлює колір розмірних ліній. При виборі значення "Вибір кольору" (воно знаходиться в кінці списку "Колір") відкривається діалогове вікно "Вибір кольору". Можна також ввести назву кольору або його номер. (Системна змінна DIMCLRD )

Колір можна вибрати за його номером з існуючих 255 індексів кольору AutoCAD (ІЦА), з усієї палітри кольорів або з допомогою альбомів кольорів.

Тип ліній

Установка типу розмірних ліній. (Системна змінна DIMLTYPE )

Вага ліній

Установка ваги для розмірних ліній. (Системна змінна DIMLWD )

Подовження за виносні

Якщо як розмірних стрілок використовуються зарубки, за допомогою даної опції можна вказати, на яку відстань розмірна лінія повинна продовжуватися за межами виносних ліній. (Системна змінна DIMDLE )

 

Крок у базових розмірах

Задає відстань між розмірними лініями в розмірах від загальної бази. Відстань вводиться в текстовому полі. Подробиці про базові розмірах наведені в описі команди РЗМБАЗОВИЙ. (Системна змінна DIMDLI)

 

Придушити

Пригнічує висновок розмірних ліній, якщо вони виходять за межі виносних ліній. Опція "Разм лінія 1" діє на перший розмірну лінію; опція "Разм лінія 2" - на другому.(Системні змінні DIMSD1 і DIMSD2 )

 

Виносні лінії

Властивості виносних ліній.

Колір

Встановлює колір виносних ліній. При виборі значення "Вибір кольору" (воно знаходиться в кінці списку) відкривається діалогове вікно "Вибір кольору". Можна також ввести назву кольору або його номер. (Системна змінна DIMCLRE ).

Колір можна вибрати за його номером з існуючих 255 індексів кольору AutoCAD (ІЦА), з усієї палітри кольорів або з допомогою альбомів кольорів.

Тип виносної лінії 1

Установка типу першої виносної лінії. (Системна змінна DIMLTEX1 )

Тип виносної лінії 2

Установка типу другої виносної лінії. (Системна змінна DIMLTEX2 )

Вага ліній

Установка ваги для виносних ліній. (Системна змінна DIMLWE )

Придушити

Пригнічує висновок виносних ліній. Опція "Вин лінія 1" діє на першу виносну лінію; опція "Вин лінія 2" - на другому. (Системні змінні DIMSE1 і DIMSE2 )

 

Подовження за розмірні

Вказує відстань, на яку виносні лінії повинні виступати за розмірну. (Системна змінна DIMEXE )

 

Відступ від об'єкта

Вказує відстань, на яку виносні лінії відступають від точок об'єкта. (Системна змінна DIMEXO )

 

Виносні лінії фіксованої довжини

Активізує функцію виносних ліній фіксованої довжини. (Системна змінна DIMFXLON )

Лінійні

Установка повної довжини виносних ліній від розмірної лінії до вихідної точки розміру. (Системна змінна DIMFXL )

 

Зразок

Виведення на екран зразків розмірних зображень, що відображають результат зміни параметрів розмірного стилю.

Вкладка "Позначення і стрілки"

На вкладці задаються формат і положення стрілок, міток центру, символів довжини дуги і ламаних ліній розміру радіусу.

 

Зведена інформація

Управляє виглядом розмірних стрілок.

Відображаються наступні параметри.

Стрілки

Перша

Стрілка для першої розмірної лінії. При зміні типу першої стрілки автоматично змінюється і тип другого. (Системна змінна DIMBLK1 )

Для завдання користувальницької стрілки слід вибрати "Користувацька". Відкривається діалогове вікно "Вибір блоку користувальницької стрілки". У ньому вибирається один з наявних у кресленні блоків. Блок повинен існувати в кресленні.

Друга

Стрілка для другої розмірної лінії. (Системна змінна DIMBLK2 )

Для завдання користувальницької стрілки слід вибрати "Користувацька". Відкривається діалогове вікно "Вибір блоку користувальницької стрілки". У ньому вибирається один з наявних у кресленні блоків. Блок повинен існувати в кресленні.

Виноска

Завдання формату стрілки для виноски. (Системна змінна DIMLDRBLK )

Для завдання користувальницької стрілки слід вибрати "Користувацька". Відкривається діалогове вікно "Вибір блоку користувальницької стрілки". У ньому вибирається один з наявних у кресленні блоків. Блок повинен існувати в кресленні.

Величина

Відображає і задає розмір стрілок. (Системна змінна DIMASZ )

Примітка Аннотатівние блоки не можуть використовуватися в якості стрілки для розмірів або виносок.

Маркери центру

Управляє простановкой маркерів центру та центрових ліній при нанесенні діаметрів і радіусів. У командах РЗМЦЕНТР , РЗМДІАМЕТР і РЗМРАДІУС використовуються маркери центру і осьові лінії. У командах РЗМДІАМЕТР і РЗМРАДІУС можна намалювати маркери центру тільки в тому випадку, якщо розмірна лінія розміщується за межами кола або дуги.

Тип

Завдання типу маркера центру або центральної лінії для використання.

"Ні"

Не створює ні маркера центру, ні центрових ліній. У системної змінної DIMCEN дане значення зберігається рівним 0.

Маркер центру

Створює маркер центру. Величина маркера центру запам'ятовується у змінній DIMCEN у вигляді позитивного числа.

Лінія

Створює центрові лінії. Розмір центрових ліній запам'ятовується у змінній DIMCEN у вигляді негативного числа.

Розмір

Відображає і задає розмір маркера центру або центровий лінії. (Системна змінна DIMCEN)

Розрив розміру

Управляє шириною зазору розривів розміру.

Розірвати розмір

Відображає і встановлює розмір зазору, використовуваного для розривів розмірів.

Позначення довжини дуги

Управління відображенням позначення дуги в розмірі довжини дуги. (Системна змінна DIMARCSYM )

Перед текстом розміру

Вставка позначення довжини дуги перед текстом розміру. (Системна змінна DIMARCSYM )

Над текстом розміру

Вставка позначення довжини дуги над текстом розміру. (Системна змінна DIMARCSYM )

"Ні"

Заборона відображення позначення довжини дуги. (Системна змінна DIMARCSYM )

Ламана розміру радіуса

Управління відображенням ламаних ліній (зигзагів) розмірів радіуса.

Ламані лінії розмірів радіуса будуються у випадках, коли центр кола або дуги розташований за межами сторінки.

 

Кут зламу

Визначає кут пересічного сегмента розмірної лінії, що представляє собою ламану лінію розміру радіусу. (Системна змінна DIMJOGANG )

Лінійний розмір із зламом

Управляє відображенням зламу для лінійних розмірів.

Лінії зламу часто додаються до лінійним розмірам, коли фактичне вимір є не точно представляється розміром. У звичайному випадку дійсне вимір буде менше, ніж необхідне значення.

 

Коефіцієнт висоти зламу

Визначає висоту зламу, яка визначається відстанню між двома вершинами кутів, складових злам.

Зразок

Виведення на екран зразків розмірних зображень, що відображають результат зміни параметрів розмірного стилю.

Вкладка "Текст"

Тут задають формат, розміщення і вирівнювання розмірних текстів.

 

Відображаються наступні параметри.

Властивості тексту

Управління форматом і висотою розмірних текстів.

Текстовий стиль

Список доступних текстових стилів.

Текстовий стиль (кнопка)

Виклик Діалогове вікно "Стилі тексту" , в якому можна створювати або змінювати текстові стилі. (Системна змінна DIMTXSTY)

Колір тексту

Встановлює колір розмірного тексту. При виборі значення "Вибір кольору" (воно знаходиться в кінці списку "Колір") відкривається діалогове вікно "Вибір кольору" . Також можна ввести назву кольору або його номер. (Системна змінна DIMCLRT )

Колір можна вибрати за його номером з існуючих 255 індексів кольору AutoCAD (ІЦА), з усієї палітри кольорів або з допомогою альбомів кольорів.

Колір заливки

Завдання кольору фону тексту в розмірах. При виборі значення "Вибір кольору" (воно знаходиться в кінці списку "Колір") відкривається діалогове вікно "Вибір кольору" .Також можна ввести назву кольору або його номер. (Системні змінні DIMTFILL і DIMTFILLCLR )

Колір можна вибрати за його номером з існуючих 255 індексів кольору AutoCAD (ІЦА), з усієї палітри кольорів або з допомогою альбомів кольорів.

Висота тексту

Встановлює поточну висоту розмірного тексту. Ввести значення в текстовому полі. Якщо в текстовому стилі задана фіксована висота (тобто значення висоти в стилі не дорівнює 0), то введена тут висота ігнорується. Тому, щоб користувач мав можливість змінювати висоту за допомогою вкладки "Текст", висота в описі використовуваного текстового стилю має дорівнювати 0. (Системна змінна DIMTXT )

Масштаб дробів

Задає масштаб дрібних значень щодо решти тексту. Ця опція доступна, тільки якщо для параметра "Формат одиниць" вкладки "Основні одиниці" задане значення "Дробові". Висота дрібних текстів визначається шляхом множення висоти звичайного тексту на даний коефіцієнт. (Системна змінна DIMTFAC )

Текст в рамці

Коли цей параметр вибрано, розмірний текст полягає в рамку. При включенні даної опції знак змінної DIMGAP змінюється на негативний.

Розміщення тексту

Завдання розміщення і вирівнювання розмірних текстів.

Вертикальний

Керує положенням розмірного тексту по вертикалі щодо розмірної лінії. (Системна змінна DIMTAD )

Варіанти вирівнювання по вертикалі:

По центру : Розташування розмірного тексту по центру між виносними лініями.

Над лінією: Розташування розмірного тексту над розмірною лінією. Відстань від розмірної лінії до базової лінії нижньої межі тексту одно поточному значенню зазору тексту. Див параметр "Відступ від розмірної лінії".

Зовні: Розташування розмірного тексту поруч з розмірною лінією з боку, найбільш віддаленої від першого визначальною точки.

JIS: Розміщення розмірного тексту згідно з вимогами промислових стандартів Японії JIS (Japanese Industrial Standards).

Під лінією: Розташування розмірного тексту під розмірною лінією. Відстань від розмірної лінії до базової лінії нижньої межі тексту одно поточному значенню зазору тексту. Див параметр "Відступ від розмірної лінії".

 

Горизонтальний

Управління становищем розмірного тексту по горизонталі уздовж розмірної лінії щодо внесених ліній. (Системна змінна DIMJUST )

Варіанти вирівнювання по горизонталі:

По центру : Розташування розмірного тексту по центру між виносними лініями уздовж розмірної лінії.

У першої виносної: Розташування тексту зліва у першому виносної лінії. Відстань від виносної лінії до тексту дорівнює сумі подвоєною величини розмірної стрілки і текстового зазору. Див розділи "Стрілки" і "Відступ від розмірної лінії".

У другої виносної: Розташування тексту праворуч у другої виносної лінії. Відстань від виносної лінії до тексту дорівнює сумі подвоєною величини розмірної стрілки і текстового зазору. Див розділи "Стрілки" і "Відступ від розмірної лінії".

 

Над першим внесений : Розташування тексту над або уздовж першої виносної лінії.

Над другої виносної: Розташування тексту над або уздовж другої виносної лінії.

 

Напрям погляду

Управління напрямком погляду для розмірного тексту. (Системна змінна DIMTXTDIRECTION )

Напрям погляду включає наступні параметри:

Зліва направо: Розміщення тексту, що читається зліва направо.

Справа наліво: Розміщення тексту, що читається справа наліво.

Відступ від розмірної лінії

Встановлює поточний зазор тексту ширину порожнього простору навколо тексту, розташованого в розриві розмірної лінії.

Також це значення використовується як мінімальна довжина фрагментів розірваної розмірної лінії.

Текст розташовується між виносними лініями тільки за умови, що довжини цих фрагментів НЕ будуть менше величини зазору тексту. Якщо текст розташований над розмірною лінією або під нею, він поміщається між виносними лініями, тільки якщо там достатньо місця для розмірних стрілок і розмірного тексту, віддалених один від одного на величину зазору тексту. (Системна змінна DIMGAP )

 

Орієнтація тексту

Управляє орієнтацією розмірного тексту між розмірними лініями і поза ними. (Системні змінні DIMTIH і DIMTOH )

Горизонтальний

Розміщує текст горизонтально.

 

Уздовж розмірної лінії

Текст розміщується вздовж розмірної лінії.

Згідно ISO

Розмірний текст розташовується уздовж розмірної лінії, якщо знаходиться всередині виносних ліній, або горизонтально, якщо знаходиться зовні.

 

Зразок

Виведення на екран зразків розмірних зображень, що відображають результат зміни параметрів розмірного стилю.

Вкладка "Розміщення"

Управління становищем розмірного тексту, стрілок, виносок і розмірної лінії.

 

Відображаються наступні параметри.

Опції розміщення

Управляє розміщенням тексту і розмірних стрілок між виносними лініями або поза їх, залежно від відстані між виносними лініями.

 

Якщо місця достатньо, текст і стрілки розташовуються між виносними лініями. В іншому випадку підбирається оптимальний варіант розміщення. (Системні змінні DIMATFIT ,DIMTIX і DIMSOXD )

Або текст, або стрілки (оптимально)

Переміщує або текст, або стрілки за межі виносних ліній залежно від того, яке розташування є найбільш оптимальним (системна змінна DIMATFIT ).

Якщо є достатньо місця, то текст і стрілки розміщуються між виносними лініями. В іншому разі або текст, або стрілки переміщуються в залежності від того, яке розташування найбільш оптимально.

Якщо місця достатньо тільки для тексту, то розмірна напис наноситься між виносними лініями, а стрілки розташовуються зовні.

Якщо місця достатньо тільки для стрілок, то між виносними лініями розташовуються тільки стрілки, а текст виноситься назовні.

Якщо ні для стрілок, ні для тексту місця недостатньо, то і текст, і стрілки розміщуються поза виносних ліній.

Стрілки

Спочатку переміщує стрілки за межі виносних ліній, потім текст (системна змінна DIMATFIT ).

Якщо є достатньо місця, то текст і стрілки розміщуються між виносними лініями.

Якщо місця достатньо тільки для стрілок, то між виносними лініями розташовуються тільки стрілки, а текст виноситься назовні.

Якщо для стрілок місця недостатньо, то і текст, і стрілки розміщуються поза виносних ліній.

Текст

Спочатку переміщує текст за межі виносних ліній, потім стрілки (системна змінна DIMATFIT ).

Якщо є достатньо місця, текст і стрілки розміщуються між виносними лініями.

Якщо місця достатньо тільки для тексту, то розмірна напис наноситься між виносними лініями, а стрілки розпорядженні зовні.

Якщо для тексту місця недостатньо, то і текст, і стрілки розміщуються поза виносних ліній.

Текст і стрілки

Якщо для тексту і стрілок місця недостатньо, то і текст, і стрілки розташовуються поза виносних ліній (системна змінна DIMATFIT ).

 

Текст завжди між виносними

Текст завжди розміщується між виносними лініями. (Системна змінна DIMTIX )

 

Придушити стрілки, якщо вони не вміщуються між виносними лініями

Якщо для стрілок недостатньо місця між виносними лініями, вони придушуються. (Системна змінна DIMSOXD )

Розміщення тексту

Описує поведінку програми при переміщенні розмірного тексту з позиції за замовчуванням (заданої розмірним стилем). (Системна змінна DIMTMOVE )

 

Переміщати розмірну лінію

Якщо вибрана ця опція, розмірна лінія переміщається при переміщенні розмірного тексту. (Системна змінна DIMTMOVE )

 

Будувати виноску

Якщо вибрана ця опція, розмірні лінії не переміщаються при переміщенні розмірного тексту. Якщо текст віддалений від розмірної лінії, будується виноска, що з'єднує їх.Виноска не будується, якщо текст знаходиться дуже близько до розмірної лінії. (Системна змінна DIMTMOVE )

 

Не будувати виноску

Якщо вибрана ця опція, розмірні лінії не переміщаються при переміщенні розмірного тексту. Ніяких сполук тексту і розмірної лінії не проводиться. (Системна зміннаDIMTMOVE )

 

Масштаб розмірних елементів

Задає глобальний масштабний коефіцієнт або масштабування щодо простору листа.

Аннотатівний

Вказує, що розмір буде дорівнює аннотатівний . Клацніть на інформаційному значку, щоб дізнатися більше про аннотатівних об'єктах.

Масштаб розмірів по листу

Задає масштабний коефіцієнт, заснований на відношенні одиниць вимірювання на поточному видовому екрані простору моделі і в просторі листа. (Системна змінна DIMSCALE)

При роботі в просторі листа, але поза видового екрану простору моделі або при значенні змінної TILEMODE рівному 1 використовується значення масштабного коефіцієнта, за замовчуванням рівне 1,0, або значення системної змінної DIMSCALE.

Глобальний масштаб

Коефіцієнт масштабу для всіх параметрів розмірного стилю, які задають розміри, відстані і відступи, включаючи висоту тексту і величину стрілок. На виміряні значення розмірів цей параметр не впливає. (Системна змінна DIMSCALE )

Підгонка елементів

Додаткові опції для розміщення розмірного тексту.

"Розміщення тексту вручну"

Якщо дана опція включена, ігноруються всі режими розміщення по горизонталі і розмір поміщається в точку, зазначену у відповідь на запит "Положення розмірної лінії".(Системна змінна DIMUPT )

Розмірна лінія між виносними

Розмірна лінія малюється між образмереннимі точками, навіть якщо розмірні стрілки розміщуються поза цих точок. (Системна змінна DIMTOFL )

Зразок

Виведення на екран зразків розмірних зображень, що відображають результат зміни параметрів розмірного стилю.

Вкладка "Основні одиниці"

Установка формату і точності основних одиниць, а також префіксів і суфіксів розмірного тексту.

 

Відображаються наступні параметри.

Лінійні розміри

Формат і точність для лінійних розмірів.

Формат одиниць

Встановлює формат одиниць для всіх типів розмірів, крім кутових. (Системна змінна DIMLUNIT )

Відносні розміри чисел в дрібних написах грунтуються на значенні змінної DIMTFAC (так само, як і для розмірних допусків).

Точність

Відображає і визначає число десяткових знаків в розмірному тексті. (Системна змінна DIMDEC )

Формат дробів

Задає формат для дрібних текстів. (Системна змінна DIMFRAC )

Десятковий роздільник

Задає роздільник для розмірів, виражених в десяткових одиницях. (Системна змінна DIMDSEP )

Округлення

Встановлює правила округлення значень для всіх типів розмірів, крім кутових. Якщо задати точність 0.25 , все виміряні відстані округлюються до найближчого значення, кратного 0.25. При введенні значення 1.0 все виміряні відстані округлюються до найближчого цілого значення. Число цифр у дрібних частинах відстаней залежить від точності, заданої в полі "Точність". (Системна змінна DIMRND)

Префікс

Визначення префікса розмірного тексту. Для відображення спеціальних символів можна ввести текст вручну або використовувати коди управління. Наприклад, код управління %% c використовується для відображення позначення діаметру. Префікс, заданий явно, має пріоритет перед префіксами за замовчуванням, наприклад використовуваними в діаметрах і радіусах. (Системна змінна DIMPOST )

 

При завданні допусків префікс додається як до основного розміру, так і до допускам.

Для отримання додаткових відомостей див. розділ Керуючі коди та спеціальні символи .

Суфікс

Визначення префікса розмірного тексту. Для відображення спеціальних символів можна ввести текст вручну або використовувати коди управління. Наприклад, введення тексту "мм" призводить до відображення розмірного тексту, представленого на малюнку. Введений тут суфікс має пріоритет перед суфіксами за замовчуванням. (Системна змінна DIMPOST )

 

При завданні допусків суфікс додається як до основного розміру, так і до допускам.

Для отримання додаткових відомостей див. розділ Керуючі коди та спеціальні символи .

Масштаб вимірів

Завдання лінійних параметрів масштабу. Застосовується в першу чергу до креслень, створеним в попередніх версіях програми.

Масштаб

Задає масштабний коефіцієнт для значень лінійних розмірів. Рекомендується не змінювати значення за замовчуванням 1.00. Наприклад, при введенні значення 2 для розміру в 1 мм проставляється значення 2 мм. Коефіцієнт не робить впливу на кутові розміри, точність округлення, позитивний і негативний допуски. (Системна зміннаDIMLFAC )

Тільки для розмірів на аркуші

Застосування масштабного коефіцієнта вимірювання тільки до розмірів, створеним на видових екранах аркуша. Дана установка повинна залишатися невідзначеними, крім випадків використання неассоціатівное розмірів. (Системна змінна DIMLFAC )

Придушення нулів

Управління придушенням ведучих і замикаючих нулів, а також нульових значень футів і дюймів. (Системна змінна DIMZIN )

Режим придушення нулів впливає і на результати перетворення дійсних чисел в рядки, виконуваного функціями AutoLISP ® RTOS і angtos .

Провідні

Придушення провідних нулів у всіх десяткових розмірах. Наприклад, 0,5000 перетвориться в .5000. Виберіть "Ведучі" для відображення значень відстані менших однієї одиниці в допоміжних одиницях.

Коефіцієнт для допоміжних одиниць

Завдання кількості допоміжних одиниць в основній одиниці. Використовується для обчислення величини відстані в допоміжних одиницях, якщо відстанню менше однієї основної одиниці. Наприклад, введіть 100 , якщо використовується суфікс м і допоміжний суфікс для відображення значень в см .

Суфікс для допоміжних одиниць

Включає суфікс для допоміжної одиниці значення розміру. Для відображення спеціальних символів можна ввести текст вручну або використовувати коди управління.Наприклад, введіть см для відображення "0,96 м" як "96 см".

Прикінцеві

Пригнічує замикають нулі у всіх десяткових розмірах. Наприклад, 12,5000 представляється як 12,5, а 30,0000 - як 30.

0 футів

Пригнічує висновок значення футів в розмірі формату фути-дюйми, якщо відстань менше одного фута. Наприклад, 0'-6 1/2 "представляється як 6 1/2".

0 дюймів

Пригнічує висновок значення дюймів у розмірі формату фути-дюйми, якщо відстань дорівнює цілому числу футів. Наприклад, 1'-0 "представляється як 1 '.

Кутові розміри

Відображає і встановлює поточний формат кутів для кутових розмірів.

Формат одиниць

Одиниці виміру для кутових розмірів. (Системна змінна DIMAUNIT )

Точність

Встановлює число десяткових знаків в кутових розмірах. DIMADEC системна змінна)

Придушення нулів

Управління придушенням ведучих і замикаючих нулів. (Системна змінна DIMAZIN )

Провідні

Придушення провідних нулів в кутових десяткових розмірах. Наприклад, 0,5000 записується як, 5000.

Розміри відстаней, менші однієї одиниці, можна представляти у допоміжних одиницях.

Прикінцеві

Придушення замикаючих нулів в кутових десяткових розмірах. Наприклад, 12,5000 представляється як 12,5, а 30,0000 - як 30.

Зразок

Виведення на екран зразків розмірних зображень, що відображають результат зміни параметрів розмірного стилю.

Вкладка "Альтернативні одиниці"

Завдання формату і точності для альтернативних розмірних одиниць.

 

Відображаються наступні параметри.

Дозволити альтернативні одиниці

Дозволяє використання альтернативних розмірних одиниць. Присвоєння системній змінній DIMALT значення 1.

Альтернативні одиниці

Відображає і визначає формат одиниць для всіх типів розмірів, крім кутових.

Формат одиниць

Визначення формату альтернативних одиниць. (Системна змінна DIMALTU )

Відносні розміри чисел в дрібних написах грунтуються на значенні змінної DIMTFAC (так само, як і для розмірних допусків).

Точність

Установка числа знаків після коми для альтернативних одиниць. (Системна змінна DIMALTD )

Коефіцієнт перерахунку

Визначення коефіцієнта перерахунку з основних одиниць в альтернативні. Наприклад, для перетворення дюймів у міліметри ввести 25,4 . Значення не робить впливу на кутові розміри і не застосовується для точності округлення або позитивних і негативних допусків. (Системна змінна DIMALTF )

Округлення

Встановлює правила округлення значень для всіх типів розмірів, крім кутових. Якщо задати точність 0,25 , всі виміряні відстані округлюються до найближчого значення, кратного 0,25. При введенні значення 1,0 все виміряні відстані округлюються до найближчого цілого значення. Число цифр у дрібних частинах відстаней залежить від точності, заданої в полі "Точність". (Системна змінна DIMALTRND )

Префікс

Визначення префікса альтернативного розмірного тексту. Для відображення спеціальних символів можна ввести текст вручну або використовувати коди управління.Наприклад, код управління %% c використовується для відображення позначення діаметру. (Системна змінна DIMAPOST )

Для отримання додаткових відомостей див. розділ Керуючі коди та спеціальні символи .

 

Суфікс

Визначення суфікса альтернативного розмірного тексту. Для відображення спеціальних символів можна ввести текст вручну або використовувати коди управління.Наприклад, введення тексту "см" призводить до відображення розмірного тексту, представленого на малюнку. Введений тут суфікс має пріоритет перед суфіксами за замовчуванням. (Системна змінна DIMAPOST )

Для отримання додаткових відомостей див. розділ Керуючі коди та спеціальні символи .

 

Придушення нулів

Управління придушенням ведучих і замикаючих нулів, а також нульових значень футів і дюймів. (Системна змінна DIMALTZ )

Провідні

Придушення провідних нулів у всіх десяткових розмірах. Наприклад, 0,5000 записується як, 5000.

Коефіцієнт для допоміжних одиниць

Завдання кількості допоміжних одиниць в основній одиниці. Використовується для обчислення величини відстані в допоміжних одиницях, якщо відстанню менше однієї основної одиниці. Наприклад, введіть 100, якщо використовується суфікс м і допоміжний суфікс для відображення значень в см .

Суфікс для допоміжних одиниць

Включає суфікс для допоміжної одиниці значення розміру. Для відображення спеціальних символів можна ввести текст вручну або використовувати коди управління.Наприклад, введіть см для відображення "0,96 м" як "96 см".

Прикінцеві

Пригнічує замикають нулі у всіх десяткових розмірах. Наприклад, 12,5000 представляється як 12,5, а 30,0000 - як 30.

0 футів

Пригнічує висновок значення футів в розмірі формату фути-дюйми, якщо відстань менше 1 фута. Наприклад, 0'-6 1/2 "представляється як 6 1/2".

0 дюймів

Пригнічує висновок значення дюймів у розмірі формату фути-дюйми, якщо відстань дорівнює цілому числу футів. Наприклад, 1'-0 "представляється як 1 '.

Розміщення

Управління становищем альтернативних одиниць в розмірному тексті.

За основним значенням

Значення в альтернативних одиницях записується в розмірному тексті відразу ж за значенням в основних.

Під основним значенням

Значення в альтернативних одиницях записується в розмірному тексті під значенням в основних.

Зразок

Виведення на екран зразків розмірних зображень, що відображають результат зміни параметрів розмірного стилю.

Вкладка "Допуски"

Завдання параметрів відображення та формату допусків розмірного тексту.

 

Відображаються наступні параметри.

Формат допусків

Управління форматом допусків.

Метод

Спосіб визначення допусків. (Системна змінна DIMTOL )

Ні: Відключення показу допусків. Системної змінної DIMTOL присвоюється значення 0.

Симетрично: Наносяться два граничних відхилення, за допомогою яких виводиться розмірний текст з однаковими верхнім і нижнім граничними відхиленнями. Допуск відділяється від розміру символом "±". Значення вводиться в поле "Максимальне значення". Системної змінної DIMTOL присвоюється значення 1. Системної змінноїDIMLIM присвоюється значення 0.

 

Відхилення: Нанесення двох граничних відхилень. Розмірний текст виводиться з різними верхнім і нижнім граничними відхиленнями. Знак "плюс" (+) ставиться перед значенням допустимої відхилення, що вводиться в поле "Максимальне значення", а знак "мінус" (-) - перед значенням допустимої відхилення, яке вводиться в поле "Мінімальне значення". Системної змінної DIMTOL присвоюється значення 1. Системної змінної DIMLIM присвоюється значення 0.

 

Граничні розміри: Висновок розмірного тексту у вигляді граничних розмірів. Максимальний граничний розмір розташовується над мінімальним. Найбільший граничний розмір виходить додатком до номінального розміру верхнього граничного відхилення; найменший - вирахуванням з номінального розміру нижнього граничного відхилення. Системної змінної DIMTOL присвоюється значення 0. Системної змінної DIMLIM присвоюється значення 1.

 

Номінальний: висновок розмірного тексту у вигляді номінального розміру, укладеного в рамку. Величина зазору між розмірним текстом і рамкою зберігається у зміннійDIMGAP у вигляді негативного числа.

 

Точність

Установлює число десяткових знаків. (Системна змінна DIMTDEC )

Максимальне значення

Встановлює значення верхньої граничного відхилення. При включенні опції "Симетрично" обом відхилень присвоюється це значення. (Системна змінна DIMTP )

Мінімальне значення

Встановлює значення нижнього граничного відхилення. (Системна змінна DIMTM )

Масштаб висоти

Встановлює поточну висоту тексту для відхилень. Обчислене відношення висоти тексту відхилення до висоти номінального розміру зберігається у змінній DIMTFAC .

Вирівнювання

Управляє вирівнюванням текстів відхилень.

Вгору: вирівнювання відхилення і номінального розміру по верху. При виборі цієї опції системної змінної DIMTOLJ присвоюється значення 2.

 

Посередині: вирівнювання відхилення і номінального розміру по середині розмірного тексту. При виборі цієї опції системної змінної DIMTOLJ присвоюється значення 1.

 

Вниз: вирівнювання відхилення і номінального розміру по низу. При виборі цієї опції системної змінної DIMTOLJ присвоюється значення 0.

 

Вирівнювання допусків

Управляє вирівнюванням значень верхнього і нижнього допуску при приміщенні їх один над одним

Вирівняти по десятковим розділювачам

Значення розділяються по їх десятковим розділювачам.

Вирівняти робочі позначення

Значення розділяються по їх робочим позначенням

Придушення нулів

Управління придушенням ведучих і замикаючих нулів, а також нульових значень футів і дюймів. (Системна змінна DIMTZIN )

Режим придушення нулів впливає і на результати перетворення дійсних чисел в рядки, виконуваного функціями AutoLISP ® RTOS і angtos .

Провідні

Придушення провідних нулів у всіх десяткових розмірах. Наприклад, 0,5000 записується як, 5000.

Хвостові

Пригнічує замикають нулі у всіх десяткових розмірах. Наприклад, 12,5000 представляється як 12,5, а 30,0000 - як 30.

0 футів

Пригнічує висновок значення футів в розмірі формату фути-дюйми, якщо відстань менше 1 фута. Наприклад, 0'-6 1/2 "представляється як 6 1/2".

0 дюймів

Пригнічує висновок значення дюймів у розмірі формату фути-дюйми, якщо відстань дорівнює цілому числу футів. Наприклад, 1'-0 "представляється як 1 '.

Допуски для альтернативних одиниць

Форматування допусків альтернативних одиниць.

Точність

Відображає і визначає число десяткових знаків після коми. (Системна змінна DIMALTTD )

Придушення нулів

Управління придушенням ведучих і замикаючих нулів, а також нульових значень футів і дюймів. (Системна змінна DIMALTTZ )

Провідні

Придушення провідних нулів у всіх десяткових розмірах. Наприклад, 0,5000 записується як, 5000.

Хвостові

Пригнічує замикають нулі у всіх десяткових розмірах. Наприклад, 12,5000 представляється як 12,5, а 30,0000 - як 30.

0 футів

Пригнічує висновок значення футів в розмірі формату фути-дюйми, якщо відстань менше 1 фута. Наприклад, 0'-6 1/2 "представляється як 6 1/2".

0 дюймів

Пригнічує висновок значення дюймів у розмірі формату фути-дюйми, якщо відстань дорівнює цілому числу футів. Наприклад, 1'-0 "представляється як 1 '.

Зразок

Виведення на екран зразків розмірних зображень, що відображають результат зміни параметрів розмірного стилю.

Діалогове вікно "Порівняння розмірних стилів"

Вікно використовується для порівняння двох розмірних стилів або перегляду переліку всіх властивостей стилю.

 

Зведена інформація

Результати порівняння можна скопіювати в буфер обміну, а потім вставити в будь-яке інше додаток.

Відображаються наступні параметри.

Порівняти

Вибір першого розмірного стилю для порівняння.

Зі стилем

Вибір другого розмірного стилю для порівняння. Якщо в якості другого стилю вибрати <немає> або той же стиль, що і перший, відобразяться всі властивості цього розмірного стилю.

Після порівняння виводяться такі дані про незбіжних властивостях:

Опис властивості

Розмірна змінна, що задає це властивість

Значення системних змінних для властивостей, що розрізняються для порівнюваних розмірних стилів

Результат

Відображає результат порівняння розмірних стилів. При порівнянні двох стилів відображаються розрізняються властивості. Якщо в якості другого стилю вибрати <немає> або той же стиль, що і перший, відобразяться всі властивості цього розмірного стилю.

Кнопка "Копіювати в буфер обміну"

Копіювання результатів порівняння в буфер обміну. Потім можна вставити результати в інші програми, такі як текстові редактори і електронні таблиці.

Команда -РЗМСТИЛЬ

Створення і модифікація розмірних стилів.

Зведена інформація

Для обраного розмірного стилю можна зберегти або відновити системні розмірні змінні.

Наявні наступні запити.

Поточний розмірний стиль: < поточний > Аннотатівний: < поточний>

Опція для розмірного стилю

[Аннотативный / Сохранить / Восстановить / СТатус / Переменные / Применить / ? ] <Відновити>: введіть параметр або натисніть клавішу Enter

Аннотатівний

Створює аннотатівний розмірний стиль.

Зберегти

Зберігає в розмірному стилі поточні значення розмірних змінних.

Ім'я

Зберігає поточні значення розмірних змінних в розмірному стилі із заданим ім'ям. Новий розмірний стиль стає поточним.

Якщо ввести ім'я існуючого розмірного стилю, будуть видані наступні запити:

Це ім'я вже використовується; перевизначити його? <Н>: введіть д або натисніть клавішу Enter

Якщо ввести y , асоціативні розміри, нанесені із застосуванням даного стилю, регенеруються.

Якщо ввести ~ імя_стіля, будуть показані результати порівняння поточних розмірних установок і стилю із заданим ім'ям. Відображаються тільки розрізняються параметри.Значення поточного параметра виводиться в першому стовпці, значення порівнюваного параметра - у другому.

?-Виведення списку розмірних стилів

Виводить список іменованих розмірних стилів поточного креслення.

Відновити

Встановлює значення розмірних змінних згідно вказаного розмірного стилю.

Ім'я

Встановлює зазначений стиль поточним.

Якщо у відповідь на підказку ввести тильду (~) і вказати після неї ім'я стилю, що необхідно зберегти, будуть показані результати порівняння поточних розмірних установок і стилю із заданим ім'ям. Відображаються тільки розрізняються параметри. Значення поточного параметра виводиться в першому стовпці, значення порівнюваного параметра - у другому. Після виведення списку відмінностей видається попередній запит.

?-Виведення списку розмірних стилів

Виводить список іменованих розмірних стилів поточного креслення.

Вибрати розмір

Обраним розмірами призначається поточний розмірний стиль.

Стан

Виводить список поточних значень всіх розмірних змінних.

Змінні

Виводить список значень розмірних змінних зазначеного стилю, але не змінює поточні установки.

Ім'я

Виведення списку значень розмірних змінних для зазначеного стилю.

Якщо у відповідь на підказку ввести тильду (~) і вказати після неї ім'я стилю, будуть показані результати порівняння поточних розмірних установок і стилю із заданим ім'ям.Відображаються тільки розрізняються параметри. Значення поточного параметра виводиться в першому стовпці, значення порівнюваного параметра - у другому.

?-Виведення списку розмірних стилів

Виводить список іменованих розмірних стилів поточного креслення.

Вибрати розмір

Виводить ім'я розмірного стилю і список всіх перевизначень розмірних установок для обраного розмірного об'єкта.

Застосувати

Оновлює вибрані розмірні об'єкти відповідно з поточним розмірним стилем і діючими перевизначення.

Інтервал між розмірними лініями існуючих базових розмірів не оновлюється (див. опис системної змінної DIMDLI ); параметри розмірного тексту не оновлюються.

?-Виведення списку розмірних стилів

Виводить список іменованих розмірних стилів поточного креслення.

Порівняння розмірних стилів і змінних

Є можливість перегляду всіх властивостей розмірного стилю. Розмірні стилі, описані в кресленнях, вставлених як зовнішні посилання, обробляються окремо від розмірних стилів поточного креслення.

Існує можливість отримати список розмірних стилів креслення. Можна також переглянути список значень всіх розмірних системних змінних або тільки тих змінних, які визначаються розмірним стилем.

При перегляді поточного стану всіх розмірних системних змінних відображається список значень з урахуванням перевизначень, застосовуваних для поточного розмірного стилю. Крім того, є можливість отримання списку відмінностей параметрів між зазначеним іменованих і поточним розмірними стилями.

Управління геометрією розмірів

Є можливість управління відображенням розмірних ліній, внесених ліній, стрілок і маркерів центру.

Управління розмірними лініями

Можна змінювати властивості розмірних ліній, включаючи колір, товщину і інтервал.

Є можливість зміни різних властивостей розмірних ліній. Існує можливість:

Вказувати колір і товщину лінії для візуального ефекту і друку.

Відключати відображення розмірної лінії або, якщо вона розділена текстом, одну або обидві її половини.

 

Задавати інтервал між сусідніми розмірними лініями в базових розмірах.

 

Вказувати відстань, на яку розмірна лінія виходить за виносні лінії, для закінчень розмірних ліній на будівельних кресленнях (з похилими зарубками).

 

Управління виносними лініями

Можна змінювати властивості внесених ліній, включаючи колір, товщину, перевищення і довжину зсуву.

Існує можливість:

Вказувати колір і товщину лінії для візуального ефек


Читайте також:

  1. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  2. Біологічні способи лікування ран.
  3. Валютний курс і способи його визначення
  4. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  5. Види і способи вибіркового спостереження.
  6. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  7. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  8. Види середніх і способи їх обчислення
  9. Види та способи гартування.
  10. Види та способи здійснення посягань на територіальну цілісність.
  11. Види цивільно-правових договорів в “Руській Правді”, способи їх укладення.
  12. Види, форми і способи спостереження.




Переглядів: 906

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота з шарами, налаштуванням, редагуванням | Установка видового екрану поточним

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.119 сек.