Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Шрапнель і картеч .

Кульова шрапнель є осколковим снарядом з готовими осколками у вигляді сферичних куль. Для думки про якість шрапнелі може служити коефіцієнт

100%,

де n – число куль;

p – вага однієї кулі.

Значення коефіцієнта не перевищує 43%.

Дія шрапнелі залежить від:

А) додатковій швидкості, що повідомляється кулям вышибным зарядом

Б) пробивній здатності куль на різних дистанціях стрілянини і при різних інтервалах розривів

В) кута розльоту куль при розриві

Г) розподіли куль за площею, що вражається

Осколкові гранати володіють безперечними достоїнствами перед шрапнеллю.

Картеччю є різновид осколкових снарядів з готовими осколками і призначалася раніше для ураження живих відкритих цілей на дистанціях не більше 400 м для 76-мм калібру. Конструктивно це снаряд простого пристрою, що складається з сферичних куль, увязнених в циліндрову оболонку з листового заліза, закриту з обох кінців піддоном і кришкою. При пострілі оболонка картечі розгортається під тиском куль в каналі стовбура, внаслідок чого кулі вилітають снопом з кутом розльоту 6-9 градусів. В даний час не застосовується.

 

3.4. Бронебійні снарядипризначаються для стрілянини по броньованих морських і берегових цілях, забезпечують пробиття броні товщиною не менше калібру снаряда. Ураження цілі досягається в основному ударною дією, ефект якої залежить від ряду причин. У морській артилерії бронебійні снаряди, виникнувши практично одночасно з появою нарізних знарядь, до теперішнього часу складають основу боєкомплекту.

Призначення бронебійного снаряда – пробити броню і вибухнути усередині. Це призначення і визначає вимоги до снарядів і їх детонаторів, які полягають в наступному:

- могутня дія з мети, визначувана в першу чергу живою силою снаряда при ударі в перешкоду і в другу чергу осколковою дією;

- висока купчастість бою;

- міцність при ударі в броню.

Щоб уникнути передчасної дії снарядів при ударі в бронеплиту унаслідок величезних інерційних зусиль, що виникають при цьому в розривному заряді, на спорядження бронебійних снарядів йде флегматизированный тротил із зниженою чутливістю до удару.

Дія бронебійного снаряда може дати необхідний бойовий ефект лише за умови, що вибух відбудеться тільки після пробиття броні. Це може бути забезпечено тільки детонаторами з підібраним уповільненням дії або детонаторами з авторегульованим уповільненням.

Дія бронебійних снарядів складається з бронебійного і уламкового. Для великокаліберних снарядів велике значення має і фугасну дію. Оскільки бронебійна дія є окремим випадком розглянутого нами в першому питанні ударної дії снарядів, то тут ми зупинимося лише на особливостях, залежних від специфічних якостей броні, як перешкоди.

 

3.5. Бетонобойні снаряди були створені для руйнування бетонованих споруд. Їх конструктивні особливості дозволяють віднести їх до снарядів проміжним між бронебійними і фугасними. Основні характеристики цих снарядів:

- товщина стінок 1/6 – 1/8 калібру;

- KG = 12 – 14;

- Kw = 1,5-2,0.

Вимоги пред'являються до бетонобойным снарядів:

- могутня ударна і фугасна дія;

- висока купчастість бою;

- достатня міцність для проникнення в залізобетон.

Спорядження бетонобойных снарядів аналогічно фугасним. Для приведення їх в дію застосовуються тільки донні детонатори з одной-тремя установками на уповільнення або ж детонатори з авторегульованим уповільненням, що викликають розрив снаряда після пробиття перешкоди або після зупинки в перешкоді.

3.6. Підкаліберні бронебійніснаряди принципово відрізняються від раніше розглянутих. Вони складаються з корпусу котушкової форми, в який вставлений важкий і міцний сердечник, прикритий зверху балістичним наконечником. Діаметр сердечника значно менше калібру знаряддя. Тому такий снаряд і називають підкаліберним. Корпус, званий піддоном, виконаний з м'якої сталі або з алюмінієвого сплаву, балістичний наконечник з пластмаси або з алюмінію. Зовні піддон має центруюче потовщення і провідний поясочок.

При ударі такого снаряда об броню його корпус повністю руйнується, а сердечник, большуюмассу, що має, за інерцією просувається вперед і, вийшовши з осколків корпусу снаряда, пробиває броню завтовшки в 2-3 рази більше калібру знаряддя. Така дія пояснюється тим, що, маючи меншу, ніж звичайний снаряд масу, він набуває великої швидкості, а значить, і кінетичну енергію, яка пропорційна квадрату швидкості. Велика кінетична енергія, сконцентрована на порівняно невеликій площі перетину сердечника, що володіє підвищеною твердістю, забезпечує високу бронебійність.

До снарядів основного призначення відносяться також запальні снаряди. Конструктивно і по дії такий снаряд схожий з шрапнеллю. Замість куль вільний об'єм оболонки між діафрагмою і головкою заповнений укладеними в декілька рядів запальними елементами. Кожен елемент є оболонкою з листового заліза із запресованою в неї запальною речовиною, як яка застосовується термітний склад (50% терміта і 50% пального). Для полегшення займання в оболонки елементів запресований легко займистий склад разом із стопином. Прохід для променя вогню від дистанційної трубки до вишибному заряду утворюється жолобками елементів. Кінці стопинов укладаються в ці жолобки. При передачі вогню з дистанційної трубки пороховому сповільнювачу запалали стопины і запальний склад елементів. Після вигорання порохового сповільнювача вогонь передається вишибному заряду, гази котрого відривають головку від стакана і виштовхують елементи у напрямі осі снаряда. При цьому елементи набувають кінетичної енергії, достатньої для того, щоб врізатися в дерево на глибину до 10 див.

Дія дистанційного запального снаряда залежить від температури і часу горіння запального складу. Як основного компонента запальних складів найчастіше застосовується терміт і рідше електрон і білий фосфор. Застосування запальних снарядів доцільне лише в знаряддях малих і середніх калібрів.

Завдання на самостійну підготовку, вивчити:

питання , яки були розглянути.




Переглядів: 581

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція № 2 | Лекція № 3

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.