Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






РЕЛЕ ЧАСУ З МЕХАНІЧНИМ СПОВІЛЬНЕННЯМ

а) Реле з пневматичним сповільненням і анкерним механізмом. У таких реле електромагніт постійного чи змінного струму впливає на контактну систему через уповільнювальний пристрій у вигляді пневматичного чи демпфера годинникового (анкерного) механізму. Витримка часу змінюється при регулюванні цього пристрою. Перевагою такого реле є можливість живлення як змінним, так і постійним струмом і незалежність від напруги і частоти живлення, температури.

Пневматичне реле РВП, застосовуване в схемах електропривода, металорізальних верстатів і інших механізмів, показане на рис. 10.5. При спрацюванні електромагніта 1 колодка 2 під дією пружини опускається і діє на мікроперемикач 4. Колодка 2 зв'язана з гумовою діафрагмою 5 пневматичного сповільнювача. Швидкість руху колодки визначається перетином отвору, через яке засмоктується повітря у верхню порожнину сповільнювача. Витримка часу регулюється голкою 6, що змінює перетин цього отвору. Контактна система 7 спрацьовує без витримки часу.

Рис. 10.5. Реле часу з пневматичним сповільненням

Реле з пневматичним сповільненням дозволяє регулювати витримку часу в діапазоні від 0,4 до 180 із з точністю ±10%. Контактна система мікроперемикача допускає тривалий струм 3 А, струм відключення 0,21 А при змінній напрузі 380 В.

У сповільнювачах у вигляді анкерного механізму його пружина заводиться під дією електромагніта. Контакти реле починають рухатися лише після того, як зв'язаний з ними анкерний механізм відрахує визначений час уставки.

Витримка часу в цих реле регулюється в межах від 7 до 17 с із точністю ±10% уставки. У реле є і нерегульовані контакти, що зв'язані з якорем електромагніта і використовуються в колах, які не потребують витримки часу. Реле надійно працюють при напрузі живлення до 0,85Uном. Оскільки зносостійкість анкерного механізму складає всього 15000 спрацьовувань, такі реле не застосовуються при частих включеннях.

б) Моторні реле. Для створення витримки часу 20 - 30 хв використовуються так звані моторні реле часу, до складу яких входить електродвигун із заданою частотою обертання. Промисловістю випускаються великі серії цих реле на витримки часу від 1 з до 26 хв і з різним виконанням контактів. На рис. 10.6 показана будова моторного реле. Для пуску реле подається напруга на електромагніт 1 і двигун 2. За допомогою важеля 12 електромагніт без витримки часу включає муфту 3, 4 і замикає вихідний контакт 5. Через муфту і зубчасту передачу 6 двигун починає обертати диски 7 з кулачками 8 і 9, що впливають на проміжні кулачки 10 і 11 і вихідні контакти 16 і 13. При зіткненні кулачків 8 і 10 останній повертається проти годинникової стрілки і дає можливість контактній пластині 14 опуститися вниз під дією сили пружності. При цьому контакт 16 розмикається. При зіткненні кулачків 9 і 11 останній повертається і звільняє пластину 15, що викликає замикання контакту 13. Витримка часу роботи контактів 16 і 13 регулюється шляхом зміни початкового положення дисків 7. При знятті напруги з реле диски 7 повертаються в початкове положення за допомогою спіральної поворотної пружини 17.

Рис. 10.6. Моторне реле часу

Точність роботи реле ±5 с. Реле дозволяє встановлювати різну витримку часу в п'ятьох незалежних колах. Вихідні контакти реле допускають тривалий струм 10 А і при змінному струмі можуть відключити навантаження потужністю 800 ВА при напрузі 220 В і 100 Вт при тій же напрузі й індуктивному навантаженні постійного струму. Допустимі коливання напруги складають (0,9 - 1,12)Uном, зносостійкість не менша 1000 циклів. Час повернення не більший 1 с.

 

Чунихин А. А. Электрические аппараты: Общий курс. – М.: Энергоатомиздат, 1988. – 720 с. (с. 369 – 377).

 


Читайте також:

  1. Навантажувальні машини з механічним водінням грейфера
  2. Проектування ділянок механічним способом
  3. РЕЛЕ ЧАСУ З ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ СПОВІЛЬНЕННЯМ




Переглядів: 759

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.