Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Internet- торгівля , бізнес- портали, аукціон, Internet-банкінг

 

Глобальна мережа широко використовується в банківській діяльності. Internet застосовується для публікування реклами, кожен солідний банк має свою сторінку в Internet. Через Internet надаються клієнтам доступ до фінансовій інформації клієнтам банку. Окремі банки надають можливість своїм клієнтам працювати з так званими “віртуальними банками” або Internet - банками (проводити фінансові розрахунки, вносити корективи). Ще один момент банки отримують через Internet оперативну фінансову, законодавчу і комерційну інформацію (компаніях, біржах, брокерських конторах, урядові і комерційні структури), новини, інформаційні архіви. У сучасному світі банківські послуги вдома через Internet через так звані приватні мережі, які мають високий рівень захисту, але обмежені можливості взаємодії з іншими службами.

Таким чином, існує 4 моделі електронного банківського обслуговування в Internet:

o Інтегрований підхід – коли Internet-послуги пропонуються як додаткові до традиційних;

o Автономні Internet-банкки – створюються, як правило дрібними і середніми банками з метою залучення нових клієнтів;

o Віртуальні банки – відрізняються від автономних тим, що їх засновниками є не банківські установи, а комп’ютерні, торгові або страхові компанії. Такі банки концентруються на обслуговуванні вузького кола банківських продуктів і ведуть жорстку боротьбу за допомогою низьких цін;

o Віртуальні фінансові супермаркети - пропонують свої власні продукти в режимі реального часу і продають ці продукти іншим кредитно-фінансовим установам.

Суть Internet-банкінг. Звичайно під Internet-банкінгом розуміють надання послуг банками по дистанційному управлінню рахунками через Internet (перевірка стану рахунка, оплата різноманітних рахунків, переведення коштів з одного рахунку на інші, та інші послуги). Такий on-line сервіс є невід’ємною частиною Internet-бізнеса. Підприємці, що мають рахунки в Internet-банках мають нові можливості, щодо розширення бізнесу, проведення міжнародних операцій, вихід на нові ринки Internet-банкі заманюють свої клієнтів біль високими відсотковими ставками на депозити і низькими ставками на послуги банка. Однак найголовніша проблема ціх банків поки що залишається безпека. Клієнт Internet-банку ризикує не тільки своїми грошима, але й конфедиційністю щодо інформації про свої рахунки і рух грошових коштів на рахунку. Таку інформацію можуть використати для шахрайства і створення незаконних рахунків.

Взагалі в банківській термінології існує поняття „домашнього банкінгу” або віддаленого банкінгу, це – телебанкінг (через телефон, SMS-банкінг), Internet-банкінг (через ПК і Internet), відео – банкінгу (телевізійний зв’язок). SMS-банкінг – найбільш популярний вид на заході. Окремі банки надають такий вид послуг як e-mail- розсилання. Ще одна нова послуга – обслуговування Internet-комерції (співпраця Internet-крамниць з банками). Internet-банкінг надає більше можливостей ніж інші, тобто крім статистичної інформації клієнт може готувати і відправляти платежі, за допомогою цифрового підпису розмежовувати повноваження різних виконавців, працювати з фінансовими і бухгалтерськими документами. Робота через сервер і робочу станцію клієнта називають технологією „тонкого клієнта”.

Найближчі 2-3 роки число банків, що пропонують проведення платежів через Internet досягне кілька сотень, а це значить що послуги Internet- банків почнуть дешевшати. До кінці 2011 року обсяг віртуальних платежів складе 60%, хоча зараз 14%. Окремі банки пропонують новий вид послуг – віртуальні картки (Приватбанк). Картку не можна побачити, вона дійсно віртуальна – це певний цифровий пароль, відомий лише клієнту і обслуговується системою „електронного банкінгу”. Також новий послуг – Internet-кредитування (Приватбанк).

Але разом з тим Internet приносить багато клопоту, по-перше це проблема захисту (була і напевно завжди буде), по-друге це перевантаженість банківської системи і підвищення вимог до продуктивності серверів і пропускної здатності каналів зв’язку, та ще дна проблема - не існує стандартизації в цьому напрямку роботи.

Серед основних можливостей наданих Internet банкам, це застосування Web- серверів банками для одержання клієнтами інформації про банк і власні банківські рахунки (система “Банк-клієнт”), щодо проведення грошових переказів розрахунків в нашій країні поки що ця задача не реалізована. В сучасному світі банківські послуги вдома через Internet спираються на так звані віртуальні приватні мережі(ВПМ), які мають високу ступень захищеності. За допомогою ВПМ використовуються трансакцій, але це закриті мережі і обмежені можливості їх взаємодії.

Не так давно розроблені стандарти SKIT I SET для шифрування платіжних операцій у Internet і таким чином підготовлюється база для надійного і безпечного здійснення платежів за допомогою протоколу SSL.

На сьогодні закордоном тільки крупні банківські установи можуть дозволити собі віртуальні послуги через Internet, як правило для клієнтів, рахунок яких більше 5000 доларів.

По суті на фондовому ринку зараз проходить технічна революція, швидкий розвиток ІТ та перехід до Internet – технологій.

Internet – аукціони, Internet – біржа на сьогодні вже не шокують українців. Але на Internet – аукціонах нас не бажано зустрічають і не хочуть обслуговувати по причині великої кількості електронних злочинів з боку наших співвітчизників. Але в Росії функціонує Internet – біржа, яка спеціально створена для пострадянських країн – INDX. (з 1999 року). Торговий оборот біржі складає 5 мл.$. Будь-хто може стати її учасником і проводити торги навіть на невеликі суми (кілька $). Короткострокова робота на віртуальній біржі здійснюється через стандартні браузери типу Internet Explorer. Проміжним пунктом на віртуальній біржі є Internet-брокери або інвестиційні компанії. Але є можливість виключення брокерів, ця задача зараз реалізується через системи прямого доступу (спеціальний програмний інтерфейс), що дозволяє працювати в режимі реального часу. З усуненням посередника виконання операцій проходить моментально, підтвердження угоди теж.

У 1999 році на фондовому ринку України розпочався розвиток Internet-трейдінга. Internet-трейдінга – це діяльність по управлінню інвестиціями через Internet, покупка і продаж цінних паперів через Internet. З його розповсюдженням випереджуючими темпами росте активність клієнтів на фондовому ринку. Цікаво визначити, що лідерами у впровадженні і просуванні Internet-трейдінгана українському фондовому ринку опинились не крупні, а динамічні брокерські компанії, які тепер стійко входять в першу десятку учасників ринку по оборотах. В той же час крупні брокерські компанії і банки почали освоювати нову послугу пізніше. Сьогодні реалії такі, що перемагає не «велика» компанія, а «швидка»,та яка найшвидше впроваджує новітні інформаційні технології. Internet-трейдінг упевнено розвивається в даний час в інших секторах фінансового ринку: державних цінних паперів, валютний ринок, термінований. Розширюється спектр використання Internet-трейдінга, ми бачимо тісний зв’язок Internet-системи функцій банківських систем, Internet-трейдінга, систем депозитарного і бек-офісного обслуговування. З появою Internet-технологій виникла реальна необхідність з’єднати розрізнені технологічні ланки процесу обслуговування клієнтів в єдиний ланцюжок. Інвестори тепер можуть за допомогою автоматизованих систем стежити за усім процесом інвестування і управляти своїми активами в режимі реального часу. Internet-трейдінг може бути двох видів: посередницький і самостійний (більш прогресивний і перспективний, але поки менш розвинений).

Під час торгівлі акціями необхідно проведення фундаментального аналізу ринку, що включає три рівні:

1. аналіз поточного стану економіки в цілому, визначення загальних тенденцій;

2. галузевий аналіз;

3. аналіз конкретної компанії на ринку.

Інформацію першого і другого рівня можна знайти на сайтах урядових організацій і крупних міжнародних організацій:

- www.imf.org – Міжнародний Валютний Фонд –МВФ;

- www.usitc.gov – Комісія по міжнародній торгівлі;

- www.worldbank.org – Світовий банк;

- http://europa.eu.int – статистика по Європі.

Дослідження по окремим секторам економіки проводять брокери, а також аналітичні і консалтингові компанії, крупні комерційні та інвестиційні банки. Добрим інструментом для аналітики можуть бути аналітичні, економічні, фінансові та інші інформаційні Internet-видання. Різноманітну інформацію можна отримати на сайтах бірж, а також сайти міжнародних рейтингових агентств, де можна знайти не тільки рейтинг країн регіонів, компаній-емітентів а навіть конкретних інструментів (наприклад, державних боргів).

Віртуальні товарні біржі підтримуються галузевими групами виробників конкретних товарів (оптимальний варіант оптової торгівлі) але є і незалежні вузли оптової торгівлі (конкуруючі біржові сервери). ІС товарної біржі – підсистема формування заявок і звітів (подаються і аналізуються замовлення і в кінці торгівельної сесії формуються звіти), торгівельна підсистема (безпосередній контакт покупця з продавцем, торги, закладення угод), розрахунково-клірінгова підсистема (розрахунки за угоди через депозитарну систему), інформаційна підсистема _накопичення інформації, що супроводжує біржовий процес), адміністративно-контрольна підсистема.

В даний час є багато розрізнених рішень по біржовій торгівлі в Internet. Функціонують такі молельні ігри, як наприклад „Біржовий інвестор”. Це навчальні програми, внески тут умовні, і виграші теж, але дають змогу моделювати торгівлю цінними паперами

Що стосується закордонних фондових бірж, то для їх роботи також створені автоматизовані системи. Найвідоміша у світі система електронних торгів – американська система NASDAQ, яка має три рівня доступу до інформації. На першому рівні система доступна для усіх користувачів для отримання інформації по котировкам ЦП і обслуговуванні угод. На другому рівні, який призначений для дилерів, надходить інформація про купівлю та продаж ЦП. На третьому рівні інформація доступна лише членам біржі. Тут інформація про максимальні і мінімальні ціни протягом дня по видам ЦП, деталі угод, зведена інформація.. У системі проведення торгів можна виконувати різними способами: з клавіатури, з сенсорних екранів, синтезаторами голосу, з паперових носіїв. В Росії була впроваджена частина системи NASDAQ – ПОРТАЛ, яка застосовувалась для організації торгів на позабіржовому ринку.

Комплекс інфраструктури ринку цінних паперів включає системи укладання угод (фондові біржі та торгово-інформаційні системи), системи обліку прав власності (реєстратори та зберігачі), системи виконання угод (депозитарії, банки), системи перерозподілу грошових ресурсів і фінансового посередництва (брокери і дилери). Підвищення якості управління у цих структурах, забезпечення швидкості виконання операцій з цінними паперами потребують застосування нових ІТ, сучасних підходів до створення ІС у цій сфері. Гра на фінансовому ринку – це гра з інформацією, а застосування ІТ уможливлює обробку більших обсягів інформації, що сприяє підтримці рішень інвестора відносно дій на ринку. Застосування комп’ютерних технічних засобів дозволить проводити більш об’єктивніший аналіз, ніж звичайними засобами. Користувач може створювати тижневі і денні графіки цін, графіки руху курсу каналів, стохастику, використовувати спеціальні формули

НБУ розроблено автоматизовану систему комплексного обслуговування учасників фондового ринку, щоб забезпечити інформаційну прозорість фондового ринку. Ця система об’єднує НБУ, комерційні банки, біржові та позабіржові торгівельні майданчики. Від руху інформаційних потоків на фондовому ринку залежить рух фінансових потоків. В НБУ функціонує електронний депозитарій, призначенням якого є збереження ЦП акціонерів і проведення пов’язаних з цім операцій. На сьогодні впроваджується депозитарна система, яка буде складатись з централізованої БД, розподілених депозитарних БД (регіональних) для проведення міжрегіональних трансакцій. До складу системи входять такі програмні комплекси: “Ліга”, “Депо-облік”, “Вторин”, “Депо-запит”.

Депозитарний облік на рівні НБУ здійснюється в електронному депозитарії програмним комплексом “Депо-облік”. АРМ комерційного банку не є локальним комплексом комерційного банку. Він є інтерфейсним засобом для взаємодії з депозитарієм НБУ і забезпечує отримання КБ інформації про стан депо-розрахунків НБУ та роботу банку на біржовому та позабіржовому ринках з відображенням кожної операції. Програма “Депо-облік” надсилає розпорядження та повідомлення в депозитарій НБУ, а після обробки на АРМ КБ направляється необхідна інформація. (Н-д, НБУ передає банку виписки про стан особових депозитарних рахунків власників ЦП). За допомогою АРМ “Депо-облік” виконується купівля і продаж ЦП через депозитарій НБУ, де перевіряється можливість проведення такої операції. Депозитарій НБУ виконує блокування/розблокування ЦП для формування фонду страхування.

Програмний комплекс “Ліга” функціонує на двох рівнях в аукціонному комітеті НБУ та КБ. Призначення цього комплексу – організація аукціонів з первинного розміщення ЦП. “Ліга” НБУ надсилає електронні повідомлення в банки про проведення аукціонів та ціни на ЦП, а також інформує депозитарій. В КБ на АРМ “Ліга” приймаються повідомлення про проведення аукціону, з АРМ “Ліга“ відправляються заявки на участь в аукціоні.

Програмний комплекс “Вторин” встановлюється в КБ та на торгівельних майданчика. Він забезпечує проведення торгів на вторинному ринку. Він виконує формування заявок купівлі та продажу по видам ЦП і забезпечує прийом інформації з торгівельних майданчиків про хід та результати торгів.

Програмний комплекс “Депо-запит” працює в емісійно-кредитному депозитарії НБУ і дає змогу оперативно контролювати стан депозитарного обліку у розрізі регіонів, комерційних банків, видів ЦП.


 


Читайте також:

  1. Internet- сайти
  2. Бізнес-логістика в режимі INTERNET
  3. Бізнес-моделювання в системі управління розвитком підприємства. Поняття та етапи формування бізнес-моделі
  4. Бізнес-план
  5. БІЗНЕС-ПЛАН ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУ
  6. Бізнес-план підприємства: сутність та складові
  7. Бізнес-план реструктури­зації підприємства
  8. Бізнес-план як інструмент виробничої діяльності
  9. Бізнес-план як один із головних інструментів редакційного планування
  10. Бізнес-планування
  11. Бізнес-планування інвестиційного проекту. Розробка планів фінансового проекту




Переглядів: 1185

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методи захисту | АгротехнІЧНИЙ метод

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.