Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Техніка безпеки при експлуатації засобів та систем автоматизації

Технікою безпеки називається комплекс організаційних і технічних заходів, спрямованих на запобігання працюючих від виробничого травматизму й шкідливих впливів, викликуваних умовами роботи. Кожний робітник зв'язаний за умовами виробництва з роботою на висоті, у діючих електроустановках, у шкідливих цехах повинен мати висновок лікаря про придатність його до роботи в зазначених умовах. Медичний огляд визначає придатність працівника по стані здоров'я до робіт на електроустановках напругою до 1000 В и вище, особи, що надійшли на роботу, допускаються до роботи тільки після проходження вступного інструктажу з техніки безпеки й виробничого інструктажу безпосередньо на робочому місці.

Завданням вступного інструктажу є ознайомлення із загальними правилами техніки безпеки з метою загострити увагу осіб, що надійшли на роботу, на виконанні цих правил щоб уникнути нещасних випадків. Після вступного інструктажу з техніки безпеки робітник проходить виробничий інструктаж безпосередньо на робочому місці. Інструктаж з робочого місця проводить посадова особа, під керівництвом якого працює інструктуючий, в обсязі обов'язкових інструкцій з робочого місця. Інструктаж супроводжується показом правильних і безпечних прийомів і методів роботи, які запобігають нещасні випадки. Проведення інструктажу відзначають у журналі.

Весь персонал служби КВП і А практично повинен освоїти способи надання першої допомоги при нещасних випадках і користування захисними засобами.

При роботі з електричними пристроями та системами автоматизації необхідно перевіряти надійність заземлення корпусів двигунів, панелей, щитів, трансформаторів у захисних труб електричних проводок. Не можна ремонтувати електроустаткування, прилади, що регулюють пристрої й елементи пускорегулюючої апаратури без відключення їх від напруги. Коли не можна зняти напругу, варто користуватися монтерським інструментом про ізольованими ручками, працювати в гумових рукавичках, стоячі на гумовому коврику. Особливі запобіжні заходи необхідно приймати при роботі в сирих приміщеннях з металевими підлогами поблизу металевих конструкцій, щитів, трубних проводок і т.д.

Необхідно мати на увазі, що в таких приміщеннях дозволяється користуватися електричним переносним інструментом на напругу не більше 12 В.

Значна частина датчиків і вимірювальних приладів, з'єднаних з технологічними апаратами й трубопроводами трубними сполучними лініями, може перебувати в контакті з гарячими, отрутними, горючими й токсичними рідинами та газами під надлишковим тиском. Тому при виробництві ремонтних робіт вимірювальна й регулююча апаратура повинна бути відключена від джерела тиску за допомогою запірних арматур. Якщо апаратура перебувала при підвищеній температурі, необхідно виждати якийсь час для того, щоб вона охолола, після чого знизити або зняти тиск у сполучних лініях і приладах.

Особлива увага варто приділяти при провадженні робіт із ртуттю.

Ртуть є сильною отрутою, що шкідливо діє на людський організм, причому ця дія відбувається повільно й непомітно; тому ртуть повинна бути на строгому обліку, зберігатися в спеціальному приміщенні в щільно закритих посудинах. Всі роботи із ртуттю, як правило, повинні вироблятися в спеціально обладнаному приміщенні. Виключенням є заповнення ртуттю приладів, установлених у виробничих приміщеннях, та виливання ртуті з них. У цих випадках заповнення й уливання виробляються тільки в посудини або з посудин з водою. Приміщення, у якому виробляються всі роботи із ртутними приладами, повинне мати витяжну вентиляцію, стіни його офарблюються олійною фарбою.

Обробка приміщення повинна дозволяти обмивання його струменем води. При роботі із ртуттю категорично забороняється торкати ртуть руками, а також створювати штучні перепади тиску повітря ротом. До роботи із ртуттю допускають тільки після попереднього інструктажу. Як захисні засоби при експлуатації приладів і засобів автоматизації використовуються різні прилади, апарати й пристосування, призначені для захисту персоналу від поразки електричним струмом, шкідливої дії дуги, газів і радіоактивних елементів, а також від одержання тілесних ушкоджень.

До захисних засобів ставляться: ізолюючі, переносні покажчики струму й напруги, переносні захисні заземлення, огородження, попереджувальні плакати та інші. Ізолюючі засоби служать для захисту персоналу від дії електричного струму шляхом ізоляції людини від струмоведучих частин або від провідної підстави. До ізолюючих засобів ставляться діелектричні рукавички й боти, коврики, підставки й ін.

Переносні покажчики струму й напруги призначені для виміру струму й перевірки відсутності напруги. Переносні захисні заземлення являють собою самі надійні захисні засоби. Вони запобігають поразці електричним струмом працюючих людей на відключених струмоведучих частинах при помилковій подачі на них напруги.

Для вказівки місця роботи, попередження про небезпеки, заборони служать плакати. Залежно від призначення вони можуть бути застережливі, заборонні, розв'язні та ті що нагадують.

Переносні огородження служать для огородження доступних для дотику частин, що перебувають під напругою й розташованих поблизу місця роботи.

Всі захисні засоби періодично піддають випробуванням та зберігають у спеціально відведених місцях.

 

Лекція №3

Тема 1.2 Ремонт, наладка, повірка та експлуатація термометрів розширення. Рідинні, манометричні та біметалеві термометри.

[2]c. 276 -281
 
[3]c. 130 -133
 

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  3. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  4. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  5. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  6. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  7. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  8. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  9. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  10. III етап. Системний підхід
  11. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  12. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи




Переглядів: 2145

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перевірка засобів вимірів | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.