Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Система господарських судів.

Військові суди.

Військові суди – це судові органи, що входять до системи судів загальної юрисдикції і здійснюють правосуддя у Збройних Силах та інших військових формуваннях, передбачених законодавством України. Вони діють на тих засадах судочинства, що й інші суди.

Судову систему військових судів утворюють: військові суди гарнізонів, військові суди регіонів (Центральний, Південний, Західний), Військово-морських сил і Військова колегія Верховного Суду України.

Військовим судам підсудні всі справи про злочини, скоєні військовослужбовцями Міністерства оборони, Служби безпеки, Національної гвардії, Прикордонних військ, Міністерства внутрішніх справ, Державної охорони, Цивільної оборони та інших військових формувань, а також військовослужбовцями під час проходження ними зборів; усі справи про шпигунство; про злочини проти встановленого порядку проходження служби, скоєні особами начальницького складу виправних установ; про деякі адміністративні правопорушення військовослужбовців; справи за скаргами військовослужбовців на неправомірні дії військових службових осіб і органів військового управління; справи про захист честі й гідності, сторонами в яких є військовослужбовці або військові установи, організації.

При обвинуваченні однієї особи чи групи осіб у скоєнні кількох злочинів, якщо справа хоча б по одному із злочинів підсудна військовому суду, а по іншим – загальному суду, то справа про всі злочини розглядається військовим судом. При обвинуваченні групи осіб у скоєнні одного чи декількох злочинів, якщо стосовно хоча б одного з обвинувачених справа підсудна військовому суду, а стосовно інших – загальному суду, то справа стосовно всіх обвинувачених розглядається військовим судом.

У місцевостях, у яких внаслідок виняткових обставин не діють загальні суди, військові суди розглядають всі цивільні, кримінальні справи і справи про адміністративні правопорушення.

 

 

Згідно Закону України “Про судоустрій” від 7 лютого 2002 р. правосуддя у галузі господарських відносин здійснюється господарським судом, який є незалежним органом у вирішенні всіх господарських спорів, що виникають між юридичними особами, державними й іншими організаціями.

Систему господарських судів в Україні становлять:

Вищий господарський суд України;

апеляційні господарські суди

господарські суди Автономної Республіки Крим, областей міст Києва і Севастополя.

Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.

Господарський суд діє за принципами законності, незалежності, рівності сторін перед законом і господарським судом, гласності, обов’язковості виконання рішень суду.

Діяльність господарських судів організовують їх голови. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.

Вищий господарський суд України складається з Голови, першого заступника, заступників та судів і діє у складі:

- пленуму Вищого господарського суду;

- президії Вищого господарського суду.

Вищий господарський суд України має такі повноваження:

1) вирішує господарські справи, віднесені до його компетенції законодавством України;

2) переглядає в порядку нагляду рішення, ухвали, постанови господарських судів первинної ланки;

3) надає господарським судам роз’яснення з питань практики застосування законодавства, які є обов’язковими для суддів і учасників господарських правовідносин;

4) здійснює організаційне керівництво господарськими судами та ін.

Пленум Вищого господарського суду вирішує найважливіші організаційні питання діяльності господарських судів, заслуховує повідомлення голів апеляційних господарських судів розглядає матеріали вивчення практики та статистики, дає роз’яснення з питань практики застосування законодавства, переглядає постанови президії Вищого господарського суду з господарських спорів.

Президія Вищого господарського суду переглядає у порядку нагляду рішення, ухвали, постанови, прийняті Вищим господарським судом, а також переглядає у зв’язку з певними обставинами справи, постанови за якими були прийняті самою президією Вищого господарського суду. Вона також вирішує питання організації і діяльності суду, підбору кадрів, заслуховує звіти керівників структурних підрозділів Вищого господарського суду, вносить питання для розгляду на пленумі Вищого господарського суду та ін.

Згідно з Господарсько – процесуальним кодексом України, вирішення господарських спорів здійснюється господарським судом у складі головуючого судді і представників сторін. Для вирішення складних справ голова господарського суду чи його заступник може вводити до складу господарського суду додатково двох суддів з призначенням одного з трьох суддів головуючим.

Перевірка рішення, ухвали, постанови господарського суду у порядку нагляду здійснюється за заявою сторони чи протестом прокурора головою або заступником голови обласного (прирівняного до нього) суду та колегією Вищого господарського суду по перегляду рішень, ухвал, постанов.

Самостійною арбітражною установою є Міжнародний комерційний арбітражний суд у складіМіжнародного арбітражного суду і Морської арбітражної комісіїпри Торгово-промисловій палаті України. Ці установи мають статус постійно діючих третейських судів. Їх діяльність регламентується Законом України “Про міжнародний комерційний арбітраж” від 24 квітня 1994 року та відповідними Положеннями (додаток до закону).

Міжнародний арбітражний суд вирішує економічні спори, якщо хоч одна сторона є іноземною, а Морська арбітражна комісія – спори у сфері торгового мореплавства.

До Міжнародного комерційного арбітражу передаються на вирішення спори лише за згодою сторін, які спільно визначають кількісний склад арбітрів із числа запропонованих у списку. Утримання цього суду державою не забезпечується: сторони сплачують арбітражний збір і арбітражний гонорар та інші витрати суду в установленому порядку.

Рішення суду є остаточним. Воно виконується сторонами добровільно у встановлений судом строк або примусово відповідно до чинного законодавства та міжнародних угод.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  10. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  11. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  12. Автоматична система сигналізації




Переглядів: 962

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система судів загальної юрисдикції. | А/. Поняття про судовий процес.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.