Студопедия
Контакти
 


Тлумачний словник

Реклама: Настойка восковой моли
Функції господарської відповідальністі

Функції господарської відповідальністі – це сукупність дій щодо застосування до правопорушника у сфері господарювання передбачених законом чи договором санкцій, а також правових наслідків такого застосування.

Функції:

  1. Стимулююча – передбачає спонукання, тобто негативне стимулювання правопорушника до припинення правопорушення і до реального виконання зобов’язання. Негативне стимулювання означає, що особа, яка вчинила господарське правопорушення несе певні майнові витрати внаслідок застосування до неї економічних санкцій. Ця функція має на меті задовольнити економічний інтерес потерпілого суб’єкта шляхом економічного і майнового стимулювання правопорушника до правомірних дій, а також суспільний інтерес у забезпеченні потреб у продукції, роботах і послугах.
  2. Штрафна – господарська відповідальність є ретроспективною реакцією на вчинені протиправні діяння у вигляді покарання такими санкціями, як неустойка, штраф, пеня.
  3. Попередження (превентивна) – внаслідок відповідальності застосовуються правові заходи, спрямовані на усунення причин та умов правопорушення.
  4. Компенсаційна (відновлювальна) – ця функція господарсько-правової відповідальності полягає у відновленні порушеного майнового стану потерпілого шляхом застосування на його користь компенсаційних майнових санкцій, що стягуються з правопорушника.
  5. .Інформаційна (сигналізаційна) – вона свідчить про неблагополучний стан, хиби і вади у господарській діяльності. Це інформація про необхідність вжиття відповідних заходів щодо поліпшення справ і наведення порядку на підприємстві та організації.

Переглядів: 1706

Повернутися до змісту: Господарське право

Загрузка...


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.