Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник






Кодування інформації

Щоб передати інформацію, її необхідно певним чином закодувати відповідно до природи каналу передачі. Наприклад, розмова по телефону автоматично кодується в електричні сигнали, щоб вони могли по мережі дійти до співрозмовника і там перетворитися у звукові сигнали.

Джерело Þ Кодування Þ Канал передачі Þ Декодування Þ Приймач

Кодуванняце перетворена інформації без зміни її змісту в інший вигляд за допомогою певного коду.

Кодце набір правил перетворення для кодування.Прикладом учнівського кодування є такий прийом: виписується алфавіт і всі букви нумеруються за порядком. Тепер можна писати зашифровану записку, де букви замінені відповідними числами.

У комп'ютері носіями інформації є електричні або магнітні сигнали, які можуть мати лише два значення: 0 — вимкнуто (нема струму, розмагнічено) або 1 - — ввімкнуто (є струм, намагнічено). За допомогою таких 0 і 1 кодують будь-яку інформацію, яку обробляє комп'ютер.

Якщо застосувати згаданий метод, то цифр 0 і 1 вистачить на позна­чення лише двох символів. Можна застосувати кодування комбінацією із кількох 0 і 1. Якщо взяти по два знаки (00, 01, 10, 11), це дозволить кодувати вже 4 символи. Тризначний код дає 8 комбінацій, чотиризначний — 16. Цього мало для зображення літер різних національних алфавітів, цифр і розділових знаків, спеціальних символів тощо.

Для кодування інформації в комп’ютерах використовується восьмизначний двійковий код.

Такої кількості символів вистачає для відображення літер, цифр, розділових і спеціальних знаків, а також графічних елементів. Малюнки і звуки зображуються тими ж комбінаціями, але перед ними стоїть спеціаль­ний знак, який вказує на характер інформації.

Усі символи, які використовуються в комп'ютері, заносяться в таб­лицю і нумеруються десятковими числами, які перетворюються у двійко­вий код із 8 знаків 0 і 1 — виходить кодова таблиця символів.

Наприклад, в комп'ютерах серед інших застосовується восьмизнач­ний код АSСІІ, розрахований на 256 символів. Для кожного символу - це послідовність з 8-ми цифр 0 і 1, яка визначає певний символ.

У персональні комп'ютери заноситься та обробляється текстова інформація, цілі і дійсні числа, логічні і графічні побудови, малюнки і музика. І всі вони представлені у вигляді комбінацій із восьми “0” і “1” — байтами. Яка б інформація в комп'ютері не була (пауза в голосі диктора або зображення волосинки в локоні героїні “мильної опери”), вона завжди кодується байтами.

Визначимо головну відмінність між книгою і занесеним в комп'ютер текстом. Вона полягає в тому, що коли ми відкриваємо книгу, то бачимо зображення символів, сформованих дрібними крихтами друкарської фарби. А якщо ж “відкриємо” пам'ять комп'ютера, то “побачимо” коди, літер, складених із 0 і 1. Звичайний текст зображується в комп'ютері послідовністю кодів. Тобто замість кожної літери тексту зберігається її номер за кодовою таблицею. І тільки при виведенні літер у зовнішнє середовище (на папір або екран монітора) проводиться формування звичних зорових образів літер.


Читайте також:

 1. Або зі зберігання інформації та забезпечення доступу до неї, за умови, що ця особа не могла знати про незаконність розповсюдження інформації.
 2. Автоматичне кодування.
 3. Алгоритм надання провізором належної інформації про безрецептурний ЛП під час здійснення фармацевтичної опіки при симптоматичному лікуванні уражень шкіри
 4. Алгоритми захисту цифрової просторової інформації
 5. Алфавітне кодування
 6. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
 7. Аналіз зовнішньої інформації
 8. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
 9. Аналіз та інтерпретація інформації
 10. Аналіз та компонування інформації для проекту
 11. Аналіз та узагальнення отриманої інформації.
 12. Аналіз якості виробничої інформації




<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби зберігання та опрацювання інформації | Вимірювання об’єму інформації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.