Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №1.

Івано-Франківський національний технічний

Університет нафти і газу

 

Г.Н. Г.Н. Азроян

 

 

СТРУКТУРНА ГЕОЛОГІЯ, ГЕОКАРТУВАННЯ

ТА ДИСТАНЦІЙНІ МЕТОДИ

 

ЛАБОРАТОРНИЙ ПРАКТИКУМ

 

 
 


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Івано-Франківський національний технічний

Університет нафти і газу

 

Кафедра теоретичних основ геології

Г.Н. Г.Н. Азроян

СТРУКТУРНА ГЕОЛОГІЯ, ГЕОКАРТУВАННЯ

ДИСТАНЦІЙНІ МЕТОДИ

 

ЛАБОРАТОРНИЙ ПРАКТИКУМ

Для студентів напряму підготовки

6.040103 - "Геологія"

Рекомендовано методичною радою

Університету

Івано-Франківськ

2010

МВ 02070855-3093-2010

 

Азроян Г.Н. Структурна геологія, геокартування та дистанційні методи.: Лабораторний практикум: - Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2010,. - 116 с.

Лабораторний практикум складений у відповідності до робочої програми дисципліни "Структурна геологія, геокартування та дистанційні методи", щота призначений для вивчається студентамиів напряму підготовки 6.040103 -спеціальності "Геологія" стаціонарної і заочної форми навчання у 4 семестрі.

Наведені варіанти завдань з побудови геологічних карт і розрізів з горизонтальним і нахиленим заляганням шарів і методики їх побудови. Крім того наводяться варіанти маркшейдерських задач, виконання яких вимагає від студентів засвоєння теоретичного матеріалу. Лабораторні роботи, присвячені складчастому заляганню шарів і розривним порушенням передбачають набуття навичок роботи з геологічною графікою, "читання" карт, вміння після аналізу графіки уявити об'"ємну модель будови території, історію її розвитку. Лабораторні роботи сплановані таким чином, щоб підготувати студентів до вивчення на старших курсах дисциплін, пов'"язаних з геологією нафтових і газових родовищ.

Рецензент: кандидат геолого-мінералогічних наукГоптарьова Н.В.

 

Рекомендовано методичною радою університету

(протокол № ____від "____"______________20___р.)

 

©Азроян Г.Н., 2010

©ІФНДТУНГ, 2010

МВ

Азроян Г.Н. Структурна геологія, геокартування та дистанційні методи. Лабораторний практикум: - Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2010. - 116 с.

Лабораторний практикум складений у відповідності до робочої програми дисципліни "Структурна геологія, геокартування та дистанційні методи", та призначений для студентів напряму підготовки 6.040103 - "Геологія".

Наведені варіанти завдань з побудови геологічних карт і розрізів з горизонтальним і нахиленим заляганням шарів і методики їх побудови. Крім того наводяться варіанти маркшейдерських задач, виконання яких вимагає від студентів засвоєння теоретичного матеріалу. Лабораторні роботи, присвячені складчастому заляганню шарів і розривним порушенням передбачають набуття навичок роботи з геологічною графікою, "читання" карт, вміння після аналізу графіки уявити об'ємну модель будови території, історію її розвитку. Лабораторні роботи сплановані таким чином, щоб підготувати студентів до вивчення на старших курсах дисциплін, пов'язаних з геологією нафтових і газових родовищ.

 

Рецензент: кандидат геолого-

мінералогічних наук, доцент Н.В. Гоптарьова

 

Голова навчально-методичного

об"єднання спеціальності "Геологія" Б.Й. Маєвський

Завідувач кафедри теоретичних

основ геології О.Р. Стельмах

 

Член експертно-рецензійної

комісії університету В.А. Старостін

 

НормоконтролерГ.Я. Онуфрик

 

КоректорН.Ф. Будуйкевич

 

Інженер I категоріїН.В. Мирка

 

©Азроян Г.Н., 2010

©ІФНТУНГ, 2010

Рекомендовано методичною радою університету

(протокол № ____від "____"______________20___р.)

 
 


ЗМІСТ сстор.
Вступ 1 1 Лабораторна робота №1. Види геологічної графіки, правила її оформлення згідно вимог стандартів. 2 2 Лабораторна робота №2. Геологічні карти та їх зміст. Основні правила читання карт. 3 3 Лабораторна робота №3. Горизонтальне залягання гірських порід. Побудова карти, розрізу, стратиграфічної колонки. 4 4 Лабораторна робота №4. Нахилене залягання гірських порід. Елементи залягання шару. Гірський компас.с 5 5 Лабораторна робота №5. Визначення елементів залягання шару за трьома точками і двома видимими нахилами. 6 6 Лабораторна робота №6. Визначення дійсної товщини шару в різних умовах. 7 7 Лабораторна робота №7. Визначення товщини світи шарів моноклінально залягаючих верств методом ламаного ходу 8 8 Лабораторна робота №8. Визначення елементів залягання шарів по геологічній карті. Побудова розрізу шарів, що залягають нахилено, по лінії вхрест простягання порід і в діагональному напрямку. 9 Лабораторна робота №9. Побудова виходу шару, що залягає нахилено, на денну поверхню. 10 10 Лабораторна робота №10. Побудова розрізу горизонтально і нахилено залягаючих шарів із стратиграфічними горизонтами, що виклинюються. 11 11 Лабораторна робота № 11. Побудова геологічної карти з нахиленим заляганням шарів.   12 12 Лабораторна робота № 12. Складчасті форми залягання, читання карт. Побудова осей і шарнірів складок. 13 Лабораторна робота №13. Побудова гео- логічного розрізу по карті із простою складчастою будовою. 14 Лабораторна робота № 14. Побудова геологічного розрізу через складчасті структури з перекинутими складками . 15 15 Лабораторна робота №15.Побудова геологічного розрізу по карті з різновіковими складчастими комплексами і колонки в одній із заданих точок на розрізі . 16 16 Лабораторна робота №16. Побудова структурної карти. 17 17 Лабораторна робота №17. Побудова геологічного розрізу по карті зі складною складчастою будовою і розривними порушеннями. 18 18 Лабораторна робота №18. Побудова геологічного розрізу по карті з інтрузивними масивами. 19 19 Лабораторна робота №19. Побудова тектонічної схеми з визначенням структурних поверхів і аналізом розривних порушень. 20 20 Лабораторна робота №20. Аналіз і описання геологічної карти. 21 21 Лабораторна робота №21. Геологічне дешифрування аерофотознімків із зображенням геологічних структур. Перелік використаних джерел                                                                      

 

В

ВСТУП

Структурна геологія є складовою частиною геотектоніки - науки про будову, рухи та розвиток земної кори. Велике значення структурної геології та геологічного картування полягає в тому, що перед здійсненням пошуків, розвідки та розробки будь-якого родовища необхідно попередньо вивчити його будову.

Геологічні дослідження форм залягання гірських порід разом з геофізичними дослідженнями дозволяють встановити глибинні структури Землі і передбачити подальші процеси їх розвитку.

Структурна геологія разом з іншими дисциплінами є науковою основою для проведення геологічної зйомки. Методи і прийоми структурної геології - це способи спостереження і інтерпретації; заміри і графічні зображення різних за віком і генезисом структурних форм в залежності від їх морфологічних типів становлять головний зміст і методи геологічного картування.

Кінцевим результатом геологічної зйомки є геологічно карта певного району в тому чи іншому масштабі, яка дозволяє отримати відомості про будову певної частини земної кори .

 

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №1.




Переглядів: 698

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Додаток 1 | ВИДИ ГЕОЛОГІЧНОЇ ГРАФІКИ, ПРАВИЛА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.