Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Податкове регулювання як складова частина державного податкового менеджменту.

Тема 4. ПОДАТКОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ В УКРАЇНІ

Податкове регулювання як складова частина державного податкового менеджменту.

Методи податкового регулювання.

Способи реалізації податкового регулювання в Україні.

Податкове регулювання як складова частина державного податкового менеджменту.

Державне регулювання економіки – це заснована на законодавстві одна з форм державного впливу на економіку, яка реалізується через встановлення і застосування державними органами правил, націлених на корегування економічної діяльності фізичних і юридичних осіб, яке підтримується можливістю застосування правових санкцій при їх порушенні.

Важливою характеристикою регулювання економіки, на відміну від інших елементів державного впливу на неї, є те, що воно здійснюється за допомогою застосування норм, які підтримуються юридичною відповідальністю.

Хоча державне регулювання підприємницької діяльності базується на законодавстві, але воно не вичерпується ним, оскільки це складний процес, який охоплює у комплексі різноманітні організаційно-правові засоби. Організаційний аспект державного регулювання проявляється у створенні відповідних державних органів і наділенні їх повноваженнями для здійснення цілеспрямованого впливу на економічні відносини і підприємницьку діяльність.

Державне регулювання економіки і підприємницької діяльності повинно застосовуватись тільки у випадку, коли потенційні результати перевищують потенційні витрати. Цілі регулювання і методи їх досягнення необхідно вибирати у залежності від ступеня їх відповідності суспільним інтересам.

Основним принципом регулювання є мінімальне втручання державних органів в економічні процеси (їм делегуються лише ті функції, які не можуть бути забезпечені суб’єктами ринкових відносин).

Державне регулювання обумовлене загальнодержавними та суспільними інтересами і має здійснюватись державними органами на всіх рівнях вертикальної структури управління.

Державне регулювання економічних процесів, яке здійснюється усіма гілками влади, охоплює всі стадії відтворення – виробництво, розподіл, обмін і споживання. Завдання цього регулювання вирішує система регулюючих методів, які поділяються на три групи: адміністративні, правові, економічні.

В умовах існування різних видів і форм власності, вільного підприємництва, економічної самостійності виробників, ринку і ринкових відносин у системі всієї економіки найбільш виправданими, динамічними і ефективними є економічні методи регулювання. До системи економічних методів належать: індикативне планування; державне замовлення; сприяння діловій активності; заохочення конкуренції; регулювання цінами і тарифами; регулювання кредитами; регулювання оплатою праці; регулювання стимулами; бюджетне регулювання; митне регулювання; податкове регулювання.

Податки – найефективніший інструмент непрямого регулювання економічних процесів. Державне регулювання економіки через використання податкових важелів за сучасних умов спрямоване на забезпечення і підтримку збалансованого економічного зростання, ефективного використання ресурсів, стимулювання інвестиційної і підприємницької діяльності.

Податкове регулювання - це один з найбільш мобільних елементів податкового механізму і сфери державного податкового менеджменту. Стержень податкового регулювання складає система економічних засобів оперативного втручання в хід виконання податкових зобов’язань.

Податкове регулювання - це заходи непрямого впливу на економіку та соціальні процеси через зміну податків, податкових ставок, податкових пільг, зниження чи підвищення загального рівня оподаткування, відрахувань до бюджету.

Принципові підходи до регулювання податкових правовідносин у багатьох державах обумовлені основним податковим законом - Податковим кодексом, збірником правил фінансового регулювання, а також законодавством, яке регулює правові відносини суб’єктів господарювання майнового характеру, зовнішньоекономічну діяльність і торгівлю.

Зміст і мета податкового регулювання обумовлені регулюючою функцією системи оподаткування. Відповідно, цей процес є об’єктивно необхідним, і його результат залежить від адекватності методів, які використовуються та стану реальної економіки держави.

 




Переглядів: 2592

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Методи податкового регулювання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.