Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВАРІАНТ № 8

1. Дитині 2 місяці. Скарги: зниження апетиту. Дитина від ІІІ вагітності, яка протікала під загрозою переривання. Пологи І (перша і друга вагітність закінчувалась викиднями в терміні 8-10 тижнів), на 32 тижні вагітності, з масою 1800 г, зростом 40 см. Перебуває на грудному вигодовуванні. В аналізі крові гемоглобін – 80 г/л, еритроцитів - 3,0 х 10/12/л, кольоровий показник 0,7. Призначення яких ліків найбільш раціональне?

  1. Вітаміну А
  2. Вітаміну Д
  3. *Препаратів заліза
  4. Полівітамінів
  5. Шлункового соку

 

2.В стаціонар поступила дитина 5 років зі скаргами на велику носову кровотечу, крововилив на шкірі. Хворіє два дні. Захворів гостро. Стан тяжкий. Дитина неспокійна, бліда, температура тіла 37,2С , тахікардія, на шкірі рясний висип у вигляді петехій та екхімозів. Печінка +2 см, селезінка +3,0 см . Які зміни в загальному аналізу крові підтверджують захворювання?

  1. *Тромбоцитопенія
  2. Анемія
  3. Лейкопенія
  4. Нейтрофілія
  5. Наявність бластних клітин

 

3. Дитині 12 років, захворіла гостро. Обєктивно: слабкість, біль у животі та попереку, дизурічні прояви, гіпертермія. Сеча мутна. Два тижні тому перенесла лакунарну ангіну. З якого аналізу доцільніше починати обстеження дитини?

  1. Аналізу сечі на цукор
  2. Аналіз сечі по Нечипоренко
  3. Аналіз сечі по Земницькому
  4. Посіву сечі на стерильність
  5. *Загальний аналіз сечі

 

4.До Вас звернулася мати з дівчинкою 5 років. 3 дні тому була зроблена проба Манту. Після перевірки проби – інфільтрат 5мм. Як Ви оціните результат проби?

  1. *Позитивна
  2. Негативна
  3. Сумнівна
  4. Гіперергічна
  5. Не визначена

 

5. Хлопчик 10 років страждає цукровим діабетом. Через 30 хвилин після введення інсуліну з'явилися такі проблеми: тремор, пітливість, втрата свідомості, судоми. Визначіть, для якого стану характерні такі проблеми.

  1. Гіперглікемічна кома
  2. *Гіпоглікемічна кома
  3. Мозкова кома
  4. Уремічна кома
  5. Гіпоксична кома

 

6. Ви прийшли на патронаж до дівчинки 2 тижнів. Зі слів, матері дівчинка не витримує перерви між годуваннями, неспокійна, рідше мочиться, зцідити молоко після годування не вдається. Ваша найперша рекомендація матері.

  1. *Провести контрольне зважування
  2. Зменшити час між годуваннями
  3. Збільшити кількість годувань
  4. Догодовувати дитину
  5. Збільшити кількість питва

 

7. Дитину, яка народилася з масою 2700 г, довжиною 47см, окружністю голови 34 см, при терміні вагітності 38 тижнів, треба вважати як:

  1. Недоношену ІІІ ст
  2. Переношену
  3. Недоношену І ст.
  4. Недоношену ІІ ст.
  5. *Доношену

 

8. Вас викликали до дитини 4,5 років. Скарги на підвищення температури тіла до 380С, зниження апетиту, появу висипань на тілі. Хворіє 2-й день. При огляді: на шкірі волосяної частини голови, обличчі, тулубі, кінцівках поліморфні висипання у вигляді червоних плям, папул та везикул діаметром 3-5 мм, які розміщені на неінфільтрованій основі. Патологічних змін з боку інших органів і систем не виявлено. Який найбільш ймовірний діагноз?

  1. *Вітряна віспа
  2. Кір
  3. Краснуха
  4. Скарлатина
  5. Менінгококова інфекція

 

9. До Вас звернулася мати з дитиною 10 місяців. Стан дитини важкий: температура тіла 39,50С, неспокійна, часто здригається. Захворювання почалося 4 години тому. При огляді: на шкірі сідниць, задній поверхні гомілок висипання геморагічного характеру. Тони серця ритмічні, приглушені,ЧСС -176 /хв, ЧД-62 /хв. Який найбільш ймовірний діагноз?

  1. Скарлатина
  2. Кір
  3. *Менінгококцемія
  4. Краснуха
  5. Вітряна віспа

 

10. Ви прийшли на патронаж до дитини 8 днів. Мама скаржиться, що дитина стала неспокійна, погано бере груди. При огляді: на язику та слизовій оболонці щік білі нальоти у вигляді сгустків молока. Який найбільш ймовірний діагноз?

  1. *Кандидозний стоматит
  2. Катаральний стоматит
  3. Афтозний стоматит
  4. Виразковий стоматит
  5. Медикаментозний стоматит

 

11. Дівчинка 5 років скаржиться на свербіж навколо анального отвору, який підсилюється вночі. Дитина дратівлива, погано спить. Апетит знижений. З боку внутрішніх органів відхилень не виявлено. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?

  1. Аналіз крові на цукор
  2. *Зіскоб на ентеробіоз
  3. Аналіз сечі на цукор
  4. Загальний аналіз сечі
  5. Загальний аналіз крові

 

12. При проведенні першого патронажу до новонародженої дитини на 2-й день після виписки з пологового будинку Ви відмітили серозно-кров’янисті виділення з пупкової ранки, шкіра навколо пупка не змінена. Загальний стан дитини не порушений, температура тіла 36,60С. Який найбільш ймовірний діагноз?

  1. *Катаральний омфаліт
  2. Флегмонозний омфаліт
  3. Сепсис
  4. Пупкова грижа
  5. Попрілості

13. При огляді голови новонародженої дівчинки Ви відмітили вип’ячування в ділянці тім’яної кістки, величиною в куряче яйце. Колір шкіри над ним не змінений. При пальпації відмічається наявність рідини, навколо вип’ячування щільний валик. Дівчинка від першої вагітності, стрімких пологів. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика в даному випадку?

  1. Застосувати грілку
  2. Подати кисень
  3. Провести ШВЛ
  4. Провести туалет верхніх дихальних шляхів
  5. *Застосувати міхур з льодом

 

14. Дитині 15 днів. Мати скарг не пред'являє. При огляді: дитина активна. Шкіра блідо-рожевого кольору, в ділянці шиї та передньої поверхні грудної клітки на фоні гіперемії дрібнокрапкові висипання, деякі з них заповнені білим вмістом. температура тіла 36,60С. В кімнаті температура повітря 280С. Який найбільш ймовірний діагноз?

  1. Везикулопустульоз
  2. *Пітниця
  3. Пухирчатка
  4. Псевдофурункульоз
  5. Попрілості

 

15. Хлопчик 9 років скаржиться на частий сечопуск, болі в животі, нудоту, одноразове блювання, підвищення температури тіла до 37,70С. Хворіє 3 дні. При огляді шкірні покриви бліді, АТ- 105/60 мм.рт.ст. Тони серця звучні, діяльність ритмічна, ЧСС -100/хв, ЧД-26/хв. Симптом Пастернацького позитивний зліва. Загальний аналіз сечі: питома вага 1012, білок -0,16г/л,

лейкоцитів 30 -50 в полі зору, еритроцитів. 3-4 в полі зору, бактерії -велика кількість. Який найбільш ймовірний діагноз ?

  1. *Пієлонефрит
  2. Цистит
  3. Сечо-кам’яна хвороба
  4. Гломерулонефрит
  5. Сечокислий інфаркт нирок

 

16. Мати 3-місячного немовляти скаржиться на неспокій дитини, підвищену пітливість, особливо голови, дратівливість, здригається при різких звуках. При огляді: асиметрія голови, плоска потилиця, велике тім'ячко 4х5 см. Який найбільш ймовірний діагноз?

  1. Діатез
  2. Гіпервітаміноз D
  3. Спазмофілія
  4. *Рахіт
  5. Кропив'янка

 

17. Немовляті 5 місяців введено прикорм -100 г овочевого пюре. Через 30 хвилин дитина стала млявою, з'явилося блювання, випорожнення рідкі з великою кількістю води. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. *Проста диспепсія
  2. Гіпотрофія
  3. Рахіт
  4. Пілороспазм
  5. Пілоростеноз

 

18. Немовля 5,5 місяців. Перебуває на нераціональному штучному вигодовуванні- отримує коров'яче молоко. При введенні жовтка у дитини з'явився плямисто-папульозний висип по всьому тілі. На щоках яскрава гіперемія, злущування шкіри, мокнучі ділянки, ескоріація. Надайте рекомендації матері.

  1. Зменшити дозу жовтка
  2. *Відмінити жовток
  3. Збільшити дозу жовтка
  4. Не змінювати режим харчування
  5. Ввести овочевий прикорм

 

19. Хвороба почалась на четвертому році життя дитини. Після пошкодження дрібних кровоносних судин були масивні кровотечі тривалого характеру. В стаціонар дитина госпіталізована з гемартрозом колінного суглоба. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. *Гемофілія
  2. Лейкоз
  3. Анемія
  4. Тромбоцитопенічна пурпура
  5. Геморагічний васкуліт

 

20. Дитині 1,5 років, хворіє другий день, температури тіла 38,40С. Слизова оболонка ротової порожнини гіперемована з білими бляшками з червоним обідком. Під час споживання їжі дитина відчуває біль. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Пліснявка
  2. Катаральний стоматит
  3. *Афтозний стоматит
  4. Катаральна ангіна
  5. Прорізування зубів

 

21. У дитини 9 років через 3 тижні після ангіни розвиваються гіперкінез, м’язова гіпотонія, порушення координації рухів. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. *Мала хорея
  2. Ревмокардит
  3. Скарлатина
  4. Анемія
  5. Рахіт

 

22. Новонароджена дитина віком 10 днів. При огляді: набухання молочних залоз, виділення секрету, набряк мошонки. Дитина активна. Яка Ваша тактика?

  1. Призначити гормональні препарати
  2. Направити до хірурга
  3. Призначити антибіотики
  4. *Сухе тепло на грудні залози
  5. Не звертати увагу на даний стан

 

23. Дитина 5 місяців хворіє на гіпотрофію. Знаходиться на грудному вигодовуванні. Який у дитини повинен бути перший прикорм?

  1. *5% молочна каша
  2. Фруктове пюре
  3. Овочеве пюре
  4. Не збиране молоко
  5. Не збираний кефір

 

24. На консультативному прийомі мати з дитиною 9-ти місяців. Мати стурбована, що у дитини тільки 2 зуба. Яка кількість зубів повинна бути у дитини в цьому віці?

  1. 4
  2. *5
  3. 6
  4. 3
  5. 1

 

25. Під час консультативного прийому в кабінеті “Здорова дитина” Вас запитали батьки: “Коли дитина повинна самостійно сидіти?”. Якою буде Ваша відповідь?

  1. В 8 міс
  2. В 4 міс
  3. *В 6 міс
  4. В 7 міс
  5. В 5 міс

 

26. Ви працюєте на дільниці. В якому віці потрібно запросити маму із здоровою дитиною на перше щеплення проти кашлюку?

  1. *3 місяці
  2. 4 місяці
  3. 5 місяців
  4. 12 місяців
  5. 18 місяців

 

27. Визначити скільки місяців дитині, якщо вона починає сидіти, вимовляти окремі склади, вільно брати іграшки і довго ними гратися:

  1. 9 місяців
  2. 5 місяців
  3. 8 місяців
  4. 7 місяців
  5. *6 місяців

 

28. Через 2 тижні після перенесеної ангіни у хлопчика 10 років підвищилася температура тіла до 380С, з’явився головний біль, набряки в області повік, гематурія. Яке захворювання у дитини?

  1. *Гломерулонефрит
  2. Ревматизм
  3. Пієлонефрит
  4. Пневмонія
  5. Холецистит

29. У дитини 3-х років спостерігається зникнення калових мас у випорожненнях, вони містять мутний слиз та прожилки крові. Яке захворювання у дитини?

  1. Вірусний гепатит
  2. Сальмонельоз
  3. Коліінфекція
  4. *Дизентерія
  5. Поліомієліт

 

30. Загальний стан дитини 2-х років дуже тяжкий, температура тіла 39,80С, повторні блювання, не пов’язані з прийомом їжі, на шкірі з’явились елементи геморагічного висипу "зірчастої" форми. Яке захворювання у дитини?

  1. *Менінгококцемія
  2. Геморагічний васкуліт
  3. Нейротоксикоз
  4. Внутрішньочерепна травма
  5. Гострий панкреатит

 

31. Під час патронажу новонародженого при огляді Ви виявили гіперемію в ділянці пахових складок. Ваші рекомендації щодо догляду:

  1. Обробка 1 % розчином калію перманганату
  2. Обробка 1 % розчином діамантового зеленого
  3. *Обробка стерильною соняшниковою олією
  4. Обробка 3 % розчином перекису водню
  5. Обробка розчином фурациліну 1:5000

 

32. У новонародженої дитини 3-х днів на шкірі тулуба з’явилися міхурці з серозним та гнійним вмістом; загальний стан не порушений. Яке захворювання у дитини?

  1. *Везикулопустульоз
  2. Пухирчатка
  3. Ексфоліативний дерматит
  4. Попрілості
  5. Гемолітична хвороба

 

33. Дитині 3,5 місяці. Вигодовування штучне: коров'ячим молоком. Дефіцит маси тіла 23 %.

Яке захворювання у дитини?

  1. Гіпотрофія ІІІ ст.
  2. Гіпотрофія І ст.
  3. *Гіпотрофія ІІ ст.
  4. Гіпостатура
  5. Еутрофія

 

34. Кількість дихань за 1 хв. у дитини віком 12 місяців?

  1. *30-35 за 1 хв
  2. 40-35 за 1 хв
  3. 20-30 за 1 хв
  4. 40-60 за 1 хв
  5. 25-20 за 1 хв

 

35. Дитині віком 5 місяців вперше був введений прикорм – 100г овочевого пюре. Через 30 хв дитина стала неспокійною, з’явилися зригування, рідкі випорожнення. Коли спостерігається такий стан?

  1. При токсичному гастроентериті
  2. При гіпотрофії ІІ ступеня
  3. При рахіті
  4. *При функціональному розладі травлення
  5. При дизентерії

 

36. Ви складаєте план введення щеплення проти дифтерії, кашлюку і правцю. Вкажіть, який контингент дітей за віком Ви внесете в свій план?

  1. *3 – 4 місяці
  2. 15 – 18 місяців
  3. 11 – 12 місяців
  4. 5 – 7 день
  5. 8 – 10 місяців

37. У дитини, яка лікується в відділенні з діагнозом тромбоцитопенія, раптово розпочалась носова кровотеча. Яка допомога буде найбільш доцільна?

  1. *Посадити дитину, голову опустити вниз, на перенісся покласти серветку змочену холодною водою
  2. Дати таблетку вікасолу
  3. Покласти дитину суворо горизонтально і викликати лікаря
  4. Почати вводити в/венно крапельно розчин гемодезу
  5. Покласти дитину на бік, до ніг прикласти грілку

 

38. Ви працюєте табору відпочинку дітей дошкільного віку, який розташований в лісі. Під час прогулянки дитину 5-ти років вкусила оса в ділянку обличчя. Через півгодини дитина почала скаржитись на головний біль, головокружіння, з’явилась задишка. Яку невідкладну допомогу Ви повинні надати дитині?

  1. Напоїти дитину солодким чаєм
  2. Викликати швидку допомогу і госпіталізувати дитину в лікарню.
  3. *Покласти холод на місце укусу і розпочати обколювати розчином адреналіну 0,1% розведеним розчином хлориду натрію
  4. Ввести в/м сульфат магнію 25 %
  5. Ввести в/м 50% розчин анальгіну

 

39. У новонародженого на 3-ю добу пожовтіла шкіра, стан задовільний. У дитини прояви:

  1. Статевого кризу
  2. *Фізіологічної жовтяниці
  3. Токсичної ерітеми
  4. Гемолітичної хвороби
  5. Транзторної гарячки

 

40. У дитини захворювання почалося гостро з появленням пухлини у ділянці привушної слинної залози. Яке захворювання у дитини?

  1. *Паротитна інфекція
  2. Краснуха
  3. Скарлатина
  4. Дифтерія
  5. Кір

 

41. У дівчинки 4 років при обстеженні виявлені плямисто-папульозний висип на шкірі тулуба та кінцівок, енантема, плями Бєльського-Філатова-Копліка. Яке захворювання у дитини?

  1. Краснуха
  2. Скарлатина
  3. *Кір
  4. Вітряна віспа
  5. Діатез

 

42. Недоношена дитина народилася з масою 1500 г і відсутністю ковтального і ссального рефлексу.

Як треба годувати цю дитину?

  1. *Через поліетиленовий зонд
  2. Через ніс піпеткою
  3. Через соску з пляшкою
  4. Груди матері
  5. Парантеральне годування

 

43. У новонародженої дитини виявили крововилив на голові, який не виходить за межі однієї кістки, не пульсує, не болить. Чому відповідає такий стан?

  1. Внутрішньочерепна травма
  2. Пологова пухлина
  3. *Кефалогематома
  4. Гідроцефалія
  5. Ліпома

 

44. У дитини 8 років скарги на болі в животі. Об’єктивно:температура тіла 37,80С, в загальному аналізі сечі визначається білок, лейкоцитів 60-80 в полі зору. Яке захворювання у дитини?

  1. *Пієлонефрит
  2. Гломерулонефрит
  3. Ниркова недостатність
  4. Гострий апендицит
  5. Сечокам’яна хвороба

 

45. У дитини 3-х років об’єктивно виявили: гіпертермію, "зірчастий" геморагічний висип на тілі, блювання, ригідність потиличних м’язів. Яке захворювання у дитини?

  1. Тромбоцитопенічна пурпура
  2. Геморагічний васкуліт
  3. Лейкоз
  4. Менінгіальний енцефаліт
  5. *Менінгококцемія

 

46. У 5 річного хлопчика рожева папульозна висипка по всьому тілу, збільшені задньошийні потиличні лімфатичні вузли, які при пальпації рухомі, дещо болючі. Зі сторони інших органів патології не виявлено. Яке захворювання у дитини?

  1. *Краснуха
  2. Кір
  3. Алергічний дерматит
  4. Скарлатина
  5. Лімфатико-гіпопластичний діатез

 

47. Дитині 4 роки, стан важкий. При огляді: шкіра бліда, системне ураження лімфатичних вузлів. Збільшена печінка і селезінка, біль у кістках і суглобах. В загальному аналізі крові незрілі клітини.

Яке захворювання у дитини?

  1. Лімфогрануломатоз
  2. Ревматоїдний артрит
  3. Гемофілія
  4. *Лейкоз
  5. Геморагічний васкуліт

 

48. Дівчинка 14 років скаржиться на біль в животі, нудоту, блювання. Об’єктивно: жовтушність шкірних покривів, збільшення печінки, ахолічні випорожнення, сеча кольору "пива". Яке захворювання у дитини?

  1. *Вірусний гепатит
  2. Гострий холецистит
  3. Інфекційний мононуклеоз
  4. Панкреатит
  5. Гострий гастрит

 

49. У дівчинки 8 років світобоязнь, сльозотеча, на слизовій оболонці щік проти малих корінних зубів білі точкові плями, на м’якому і твердому піднебінні червоні плями. Який висип з’являється при подальшому розвитку хвороби?

  1. Одномоментний плямисто-папульозний
  2. *Поетапнний плямисто-папульозний
  3. Геморагічний
  4. Поліморфний
  5. Пустульозний

 

50. У дитини 2-х місяців, хворої на ГРВІ, з’явився неспокій, відмовляється від смоктання груді, вскрикує. Температура тіла 390С. Яке захворювання у дитини?

  1. *Отит
  2. Ангіна
  3. Бронхіт
  4. Ларингит
  5. Пневмонія

 

51. Дитині 3 роки, вона хворіє на ГРВІ, скаржиться на сухий частий кашель. Підберіть препарати відхаркувальної дії:

  1. Парацетамол
  2. Глюконат кальцію
  3. Ампіокс
  4. Тавегіл
  5. *Мукалтин

 

52. У дитини 5 років температура тіла 39,50С. Що з лікарських засобів використовуємо:

  1. 2,5 % розчин піпольфену
  2. Пеніцилін
  3. 10 % розчин кальцію хлориду
  4. *50% розчин анальгіну
  5. Солутан

 

53. У дитини захворювання почалося гостро, з підвищення температури тіла та появи набряку в ділянці привушної слинної залози з одного боку. Яке захворювання у дитини?

  1. *Паротитна інфекція
  2. Менінгококова інфекція
  3. Скарлатина
  4. Дифтерія
  5. Лімфаденіт

 

54. Дитина 5 місяців хворіє на гіпотрофію І ступеня. Знаходиться на грудному вигодовуванні. Який у дитини повинен бути перший прикорм?

  1. Незбираний кефір
  2. Фруктове пюре
  3. Незбиране молоко
  4. Овочеве пюре
  5. *5% молочна каша

55. Після проведення вакцинації Ви повинні спостерігати за дитиною протягом:

  1. *30 хвилин
  2. 1 години
  3. 2-х годин
  4. 3-х годин
  5. 4-х годин

 

56. Маса тіла доношеної дитини на 3-й день після народження становить 3100 г. Яка її потреба в добовій кількості молока за формулою Зайцева?

  1. 312 мл
  2. 234 мл
  3. *186 мл
  4. 128 мл
  5. 200 мл

 

57. Хлопчик 10 місяців млявий, апатичний. Підшкірної основи немає на тулубі, кінцівках , обличчі. Дефіцит маси тіла 32 % . Шкіра бліда, суха, зморшкувата. Обличчя старече . Слизові оболонки сухі. Спостерігається зригування, рідкі випорожнення, 2 –3 рази на добу. Яке захворювання у дитини?

  1. *Гіпотрофія ІІІ ст.
  2. Проста диспепсія
  3. Гіпотрофія І ст.
  4. Гіпотрофія ІІ ст.
  5. Токсична диспепсія

 

58. У дитини 3 місяців асиметрія голови, плоска потилиця, велике тім’ячко - 4,5 - 5 см. Симптоми вказують на:

  1. Підгострий перебіг рахіту
  2. *Гострий перебіг рахіту
  3. Гіпервітаміноз Д
  4. Спазмофілію
  5. Алергічний діатез

 

59 У дитини 8 місяців збільшені лобні і тім’яні горби, на грудній клітці є "чотки", дитина не сидить. Такий стан вказує на:

  1. *Підгострий пеоебіг рахіту
  2. Гострий перебіг рахіту
  3. Гіпервітаміноз Д
  4. Спазмофілію
  5. Гіпотрофію

 

60. У дитини 6 місяців на шкірі тулуба виникла висипка у вигляді червонуватих плям з пухирцями в центрі, які підсихають з утворенням шкірочки. Яке захворювання у дитини?

  1. Вітряна віспа
  2. Екзема
  3. *Ексудативно-катаральний діатез
  4. Попрілості
  5. Пітниця

 

61. Назвіть вхідні ворота, через які потрапляють мікроорганізми в організм новонародженої дитини, що спричиняють сепсис:

  1. *Пупкова ранка
  2. Непошкоджена шкіра
  3. Травний тракт
  4. Верхні дихальні шляхи
  5. Піднебінні мигдалики

62 У 7-и річної дитини через 2 тижня після ангіни з’явився біль у серці, блідість шкіри, втомлюваність, тахікардія, тони серця послаблені. Яке захворювання у дитини?

  1. Вогнищева пневмонія
  2. Вроджена вада серця
  3. Анемія
  4. Вегетосудинна дистонія
  5. *Ревмокардит

 

 

63. Для запобігання кишковому токсикозу дитині, у якої було блювання і рідкі випорожнення без патологічних домішок, призначають:

  1. *Оральну регідратацію на 6 годин
  2. Внутрішньовенне введення глюкози
  3. Внутрішньовенне введення фізрозчину
  4. Антибіотикотерапію
  5. Гормонотерапію

 

64. Визначте добову дозу відеїну в ОД для лікування рахіту І ступеню:

  1. 8 000
  2. 1 000
  3. 6 000
  4. *2 000
  5. 10 000

 

65. Для профілактики пневмонії вірусної етіології дитині 1 року, яка хворіє на грип призначають:

  1. *Інтерферон

B. інтерферон

  1. Ампіокс
  2. Реополіглюкін
  3. Еуфілін
  4. Ремантадин

 

66. Диспансерне обстеження дитини, яка хворіла на гостру вогнищеву пневмонію становить:

  1. 1 місяць
  2. *6 місяців
  3. 3 місяці
  4. 1 рік
  5. 3 роки

 

67. У дини віком 2 роки спостерігається "гавкаючий кашель", голос захрип, загальний стан порушений, інспіраторна задишка. Такий стан вказує на:

  1. *Гострий стенозуючий ларингіт
  2. Обструктивний бронхіт
  3. Гострий назофарингіт
  4. Пневмонію
  5. Ангіну

 

68. Клінічна картина гострого пієлонефриту характеризується у дітей наявністю

  1. Глюкозурії
  2. Макрогематурії
  3. Циліндрурії
  4. Ацетонурії
  5. *Піурії

 

69. Дитина віком 5 років захворіла гостро після грипу. При огляді: на шкірі нижніх кінцівок симетрично розташована геморагічно-папульозний висипка. Яке захворювання у дитини?

  1. *Геморагічний васкуліт, шкірна форма
  2. Геморагічний васкуліт, абдомінальна форма
  3. Анемію
  4. Хворобу Верльгофа
  5. Гемофілію

 

70. На 5-й день захворювання у дитини посилився кашель, нежить, явища кон’юнктивіту, за вухами з’явився плямисто–папульозний висип. Яке захворювання у дитини?

  1. *Кір
  2. Вітряна віспа
  3. Епідпаротит
  4. Скарлатина
  5. Менінгококцемія

 

71. Ревакцинацію БЦЖ треба проводити, якщо проба Манту:

  1. Папула 10мм
  2. Папула 3 мм
  3. Папула 5мм
  4. *Негативна
  5. Папула 12 мм

 

72. У дитини інспіраторна задишка, кашель поступово втрачає звучність, афонія голосу. Яке захворювання у дитини?

  1. Дифтерія зіву
  2. *Дифтерія гортані
  3. Стенозуючий ларинготрахеіт
  4. Ларингоспазм
  5. Бронхіальна астма

 

73. У дитини віком 6 місяців спостерігається загальна слабкість, субфебрильна температура тіла, блідість шкіри, втрата маси тіла, пастозність повік. У загальному аналізі сечі лейкоцитів 60 – 80 у полі зору, бактеріурія. Яке захворювання у дитини?

  1. *Гострий пієлонефрит
  2. Гострий гломеролонефрит
  3. Цистит
  4. Анемія
  5. Ексудативно-катаральний діатез

 

74. Проба Манту проводиться:

  1. Тубазидом
  2. Ізоніазидом
  3. *Туберкуліном
  4. Вакциною БЦЖ
  5. Фтивазидом

 

75. При цукровому діабеті в сечі:

  1. *Глюкозурія
  2. Протеїнурія
  3. Лейкоцитурія
  4. Гематурія
  5. Циліндрурія

 

76. На прийомі мати з дитиною віком 5 місяців.Дефіцит маси тіла становить 15%, жирова клітковина збережена на обличчі і кінцівках. Товщина підшкірної основи 0,8 см, тургор, еластичність знижені. Це свідчить про:

  1. Паратрофію
  2. Гіпотрофію ІІ ступеня
  3. Гіпотрофію ІІІ ступеня
  4. *Гіпотрофію І ступеня
  5. Гіпостатуру

 

77. Які фактори сприяють розвитку гострого гломерулонефриту?

  1. *Часті ангіни в анамнезі
  2. Аномалії розвитку сечовивідної системи
  3. Гельмінтози
  4. Не раціональне харчування
  5. Спадковість

 

78. Який симптом є характерним для дитини, яка страждає на просту диспепсію?

  1. Зневоднення
  2. Западання великого тім’ячка
  3. Адинамія
  4. *Рідкі випорожнення до 5 разів на добу
  5. Гіпертермія

 

79. У дитини, яка страждає на рахіт, з’явилися явища ларингоспазму. Який препарат необхідно використовувати для лікування?

  1. *10% розчин хлориду кальцію
  2. 25% розчин сульфату магнію
  3. 0,1% розчин адреналіну
  4. 1% розчин димедролу
  5. 50% розчин анальгіну

 

80. Термін карантину у разі епідпаротиту становить:

  1. Не проводиться
  2. 14 днів
  3. 7 днів
  4. *21 день
  5. 17 днів

 

81. Для надання невідкладної допомоги під час нападу бронхіальної астми використовують:

  1. *2,0% розчин еуфіліну
  2. 50% розчин анальгіну
  3. 4% розчин гентаміцину
  4. 2,5% розчин аміназину
  5. 1% розчин вікасолу

 

82. Стан новонародженої дитини оцінили за шкалою Апгар 3 бали. Самостійне дихання нерегулярне, рідкі вдихи, ЧСС-100 за хв. При народженні голівки проведено відсмоктування слизу з роту та носу. Першим етапом подальшої реанімації повинно бути:

  1. Введення гідрокарбонату натрію
  2. Введення адреналіну в/серцево
  3. Непрямий масаж серця
  4. *Інтубація трахеї, ШВЛ
  5. ШВЛ масочним способом

 

83. До Вас звернулась мати з дитиною 6 років зі скаргами на непостійний біль у животі, навколо пупка, нудоту, зниження апетиту, висип на шкірі у вигляді кропив’янки. Яке обов’язкове обстеження Ви порекомендуєте?

  1. Кал на стеркобілін
  2. Кал на копрологію
  3. Кал на бактеріологічне дослідження
  4. *Кал на яйця глистів
  5. Кал на приховану кров

84. У дитини 10 років, після загострення хронічного тонзиліту з’явились порушення мови, письма, ходи. До якого дослідження необхідно підготувати пацієнта?

  1. Кров на загальний білірубін
  2. Кров на глюкозу
  3. Кров на АЛТ
  4. *Кров на ревмопроби
  5. Кров на холестерин

 

85. У стаціонар поступила дівчинка 5 років з діагнозом гострий пієлонефрит. Які зміни у сечі найбільш вірогідні?

  1. *Лейкоцитурія
  2. Ацетонурія
  3. Протеїнурія
  4. Макрогематурія
  5. Глюкозурія

 

86. Дитині 2 місяці. Госпіталізована з приводу спазмофілії, яка проявилася еклампсією. Для надання невідкладної допомоги в першу чергу необхідно призначити?

  1. Раціональне вигодовування
  2. Препарати вітаміну “Д”
  3. Водно-чайну паузу
  4. *Препарати кальцію
  5. Свіже повітря

 

87. За допомогою чого можна швидко визначити наявність глюкози в сечі?

  1. *Глюкотесту
  2. В результаті загального аналізу сечі
  3. В результаті аналізу сечі за Нечипоренко
  4. В результаті аналізу за Амбурже
  5. В результаті аналізу сечі за Земницьким

 

88. В приймальне відділення інфекційної лікарні терміново доставлена дівчинка 5 років, яка випадково випила оцтову кислоту. Для надання першої допомоги було призначене промивання шлунку.

Якою повинна бути температура води для цієї маніпуляції?

  1. 30-350С
  2. 10-120С
  3. 25-300С
  4. *18-200С
  5. 35-400С

 

89. Визначте, який препарат потрібно ввести дитині 10 років з астматичним статусом:

  1. *2,0% розчин еуфіліну в/в
  2. Розчин гепарину п/ш
  3. 1% розчин димедролу в/м
  4. 0,1% розчин адреналіну п/ш
  5. Кокарбоксилазу в/м

 

90. Дитині 11 місяців, хворіє декілька днів, температура тіла 37,50С, незначні катаральні явища. На 3 день з’явився приступоподібний “гавкаючий” кашель, голос став охриплим, погіршився стан. Звертає увагу виражений ціаноз носо-губного трикутника, інспіраторна задишка. Яке захворювання у дитини?

  1. Гострий обструктивний бронхіт
  2. *Гострий стенозуючий ларинготрахеїт
  3. Гострий ларинготрахеїт
  4. Справжній круп
  5. Пневмонія

 

91. У дитячому садку дитина захворіла на менінгококову інфекцію. На групу накладений карантин. Яке обстеження необхідно провести контактним дітям?

  1. *Бактеріологічне дослідження слизу із носоглотки
  2. Серологічне дослідження крові – РНГА
  3. Біохімічне дослідження крові
  4. Люмбальну пункцію
  5. Бактеріоскопію товстої краплі крові

 

92. Дитині 9 років. Скаржиться на підвищення температури тіла до 380С, нежить, висип на шкірі. Приогляді: дитина квола, з носу слизисті виділення, зів гіперемійований, збільшені задньошийні, потиличні, привушні лімфатичні вузли, на обличчі, спині та кінцівках дрібно-плямистий висип рожевого кольору, не схильний до злиття. Яке захворювання у дитини?

  1. Скарлатина
  2. Кір
  3. Кашлюк
  4. *Краснуха
  5. Грип

 

93. Дитині призначено пеніцилін по 400 000 Од внутрішньом’язово 4 рази на добу. Флакони пеніциліну були по 500 000 Од. Як повинні Ви виконати призначення?

  1. *Розчиняють у флаконі 5 мл розчинника, у шприц набирають 4 мл розчину
  2. Розчиняють у флаконі 4 мл розчинника, у шприц набирають 4 мл розчину
  3. Розчиняють у флаконі 5 мл розчинника, у шприц набирають 5 мл розчину
  4. Розчиняють у флаконі 10 мл розчинника, у шприц набирають 5 мл розчину
  5. Розчиняють у флаконі 10 мл розчинника, у шприц набирають 4 мл розчину

 

94. Дитині 7 років. Скаржиться на переймоподібний біль у животі, часті випорожнення, блювання, підвищення температури тіла до 38,50С. Живіт здутий, болючий при пальпації, в лівій здухвинній ділянці. Випорожнення до 10 раз на добу з домішками слизу та крові. Яке захворювання у дитини?

  1. Харчова токсикоінфекція
  2. Сальмонельоз
  3. Холера
  4. Ешерихіоз
  5. *Дизентерія

 

95. На 36 тижні вагітності народилась дитина з масою 1200 г, за шкалою Ангар 4-5 балів, відсутній ковтальний рефлекс. Як необхідно годувати таку дитину?

  1. Груддю
  2. З ложечки
  3. З соски
  4. *Через зонд
  5. З піпетки

 

96. Дитині 3 місяці. Визначіть, що нового з’являється у поведінці дітей у цьому віці?

  1. *Впізнає голос матері
  2. Відрізняє солодкі розчини від кислих
  3. Вміє сидіти самостійно
  4. Фіксує погляд на предметах, але не стежить за ними
  5. Пробує самостійно підніматися

 

97. При огляді здорової доношеної дитини, на 4-й день після народження,Ви помітили у дитини набряк грудних залоз, при натисканні з них виділяється рідина, яка нагадує молозиво. З чим пов’язаний такий стан?

  1. Фізіологічною втратою маси тіла
  2. Транзиторною лихоманкою
  3. Сечокислим інфарктом нирок
  4. *Статевим кризом
  5. Втратою рідини

 

98. У пологовому залі народилась здорова доношена дитина, оцінений стан за шкалою Апгар 8-10 балів. Коли її вперше прикладуть до грудей матері?

  1. Через добу після народження
  2. У перші хвилини життя
  3. Через 6-8 годин після народження
  4. Через 10-12 годин після народження
  5. *В перші 20-30 хв після пологів

 

99. Дитина народилася від першої вагітності, перших стрімких пологів, з масою тіла 4200г. Стан дитини за шкалою Апгар 3-4 бали. Вперше приклали до грудей на 5-ту добу. Під час годування припинилося дихання, шкірні покриви набули цианотичного кольору. Вкажіть першочергові реанімаційні дії.

  1. *Відсмоктати слиз з ротоглотки
  2. Штучна вентиляція легенів рот – рот 25 в 1 хв.
  3. Штучна вентиляція легенів рот – ніс 40 в 1 хв.
  4. Закритий масаж серця однією долонею
  5. Закритий масаж серця двома долонями

 

100. Дитині 9 місяців. Лікується в стаціонарі з приводу гострої пневмонії, ускладненої нейротоксикозом. Протягом декількох годин у дитини зберігається температура тіла 39-400С. З метою надання невідкладної допомоги дитині призначено зробити прохолодну клізму. Яка повинна бути температура води?

  1. 320С
  2. 100С
  3. 260С
  4. *180С
  5. 350С

 

 




Переглядів: 8824

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВАРІАНТ № 7 | ВАРІАНТ № 9

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.034 сек.