Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 9 Кадровий облік та автоматизація обліку розрахунків з оплати праці з використанням «1С: Підприємство 8.2»

 

Мета: засвоїти практичні навички автоматизації кадрового обліку та розрахунків з оплати праці з використанням «1-С: Підприємство 8.2»

 

Кадровий облік

 

Основними завданнями кадрового обліку є:

1) зберігання особових карток працівників;

2) зберігання службових даних про працівників – підрозділ організації, в якому працює співробітник, посада, розмір і вид винагороди, оподаткування доходу;

3) відображення руху кадрів – прийняття – переведення співробітника до іншого підрозділу – зміни розміру нарахування зарплати – звільнення;

4) реєстрація відряджень.

Кадрові документи містять інформацію, яка використовується для подальшого ведення обліку заробітної плати.

Для кожної організації, яка ведеться в одній інформаційній базі, можна задати індивідуально облікову політику стосовно персоналу. Задається облікова політика в головному меню програми «Підприємство → Облікова політика → Облікова політика по персоналу» (рисунок 9.1).

 

 

 

Рисунок 9.1 – Облікова політика по персоналу

У конфігурації можна вести повноцінний кадровий облік. Нижче в таблиці наведено документи, якими оформляються в програмі основні кадрові операції.

 

Таблиця 9.1 – Основні кадрові операції

Операція Документи «1С:8.2. Бухгалтерський облік для України»
Реєстрація нових працівників «Прийом на роботу в організацію» –не формує проводок у бухгалтерському обліку, але в ньому задаються настройки ведення обліку розрахунків за заробітною платою
Переведення співробітника до іншого підрозділу, зміна посади, зміна табельного номера, зміни розміру нарахування зарплати «Кадрове переміщення організацій» – не формує проводок у бухгалтерському обліку, але в ньому задаються або змінюються настройки ведення обліку розрахунків за заробітною платою
Відрядження співробітників «Відрядження організацій» – не формує проводок у бухгалтерському обліку
Звільнення з організацій «Звільнення з організації» – не формує проводок у бухгалтерському обліку

 

Розглянемо роботу з кожним з перелічених у таблиці документів.

 

Реєстрація нових працівників

 

Приймання нових працівників на підприємство оформляється документом «Прийом на работу в організацію» (рисунок 9.2). До інформаційної бази вносять дані щодо підрозділу і посади співробітника, дату прийняття, види оплати, віднесення витрат на заробітну плату (91, 92, 93, 94, 23 рахунки), види нарахувань і утримань.

 

 

Рисунок 9.2 – Прийом на работу в організацію

Друкована форма документа «П1» – це наказ про прийняття працівника в організацію. На підставі документа можна ввести дані про банківські картки співробітника (див. рисунок 9.3).


 

Рисунок 9.3 – Дані про банківські картки співробітника

 

Кадрове переміщення організацій

 

 
 

Документ «Кадрове переміщення организацій» використовують для відображення переведення співробітника до іншого підрозділу, зміни посади, зміни табельного номера, зміни розміру нарахування зарплати і способів віднесення нарахувань на витрати. Кнопкою «Заповнити» можна заповнити автоматично весь список працівників організації і змінити їх параметри вручну або автоматично (рисунок 9.4).

 

Рисунок 9.4 – Формування списку працівників

 

Заповнюючи документ, потрібно створити рядок і вказати дату, з якої настає зміна (рисунок 9.5). Потім вибрати співробітника з довідника «Співробітники організації», дані про раніше призначений табельний номер, підрозділ, посаду будуть автоматично заповнені. Також автоматично на закладці «Нарахування» будуть заповнені записи про нарахування, які були зазначені під час приймання на роботу в документі «Прийом на роботу в організацію». Після цього змінюємо старий підрозділ, посаду на нові або вказуємо новий розмір окладу, після чого проводимо документ.

 

 

Рисунок 9.5 – Кадрове переміщення організацій

 

Крім того, за допомогою цього документа можна:

— задати інший спосіб відображення заробітної плати в бухгалтерському обліку;

— змінити (видалити або додати) раніше призначене значення розміру нарахувань на закладці «Нарахування»;

— видалити або додати раніше призначений розмір утримань на закладці «Утримання»;

— змінити значення на закладках «Внески» і «Внески на ФОП» (рисунок 9.6).

 

Рисунок 9.6 – Кадрове переміщення організацій

 

Документ має друковану форму розпорядження про переведення працівників (типова форма № П-5).

 

Відрядження співробітників

 

Документ «Відрядження організацій» (рисунок 9.7) бухгалтерських проводок не формує, використовується для друку бланка посвідчення для відрядження.

 

Рисунок 9.7 – Відрядження організацій

 

Звільнення з організації

 

Документ «Звільнення з організації» (рисунок 9.8) реєструє звільнення працівників і припиняє розрахунки щодо співробітника, пов'язані з нарахуваннями та утриманнями.

За результатом проведення документа можна сформувати друковану форму наказу на припинення трудового договору (контракту) за типовою формою.

 
 

 

Рисунок 9.8 – Звільнення з організацій

 

Розрахунки зі співробітниками за заробітною платою

 

Підсистема дозволяє автоматично нараховувати зарплату співробітникам за годинною тарифною ставкою і проводити індексацію. Вручну можна додавати будь-які нові нарахування, але за ними необхідно вводити вже розраховані суми нарахувань (утримань). Алгоритм виплати зарплати дозволяє оформляти перерахування на банківські рахунки і проводити виплату через касу. У системі здійснюються настройки відображення нарахувань (утримань), відображення витрат на оплату праці, нарахувань внесків до соціальних фондів у бухгалтерському та податковому обліку, які розраховуються автоматично. Після закінчення звітного періоду можна автоматично сформувати регламентовані звіти щодо фізичних осіб, звіти до фондів, статистичну звітність.

У конфігурації для проведення процедури розрахунку заробітної плати введено поняття «План видів розрахунку». Типова конфігурація передбачає вже настроєні плани нарахувань, внесків до фондів і утримань.

Плани містять призначені види нарахувань, утримань і внесків до фондів, які користувач не може змінити (у разі зміни законодавства елементи доповнюються або змінюються черговими оновленнями конфігурації). За призначеними видами здійснюється автоматичний розрахунок. Можливе доповнення списків уручну – створення нових елементів, залежно від специфіки ведення обліку розрахунків за заробітною платою в організації.

У конфігурації передбачені види планів розрахунків наведено на рисунку 9.9.

 


Рисунок 9.9 – Види планів розрахунків

 

Оформлення операцій з нарахування і виплати заробітної плати

 

До оформлення нарахування заробітної плати необхідно провести документ «Введення відомостей про планові нарахування працівників» (рисунок 9.10), документ «Введення відомостей про індексований дохід» (для сумісників), а також у випадку, якщо працівник має право на податкову соціальну пільгу, – документ «Заява на застосування пільги ПДФО».

Документ «Введення відомостей про планові нарахування працівників» дозволяє реєструвати необхідність нарахування, зміни або припинення постійних доплат і надбавок. Він не формує проводок у бухгалтерському обліку, але разом з документами «Прийом на роботу в організацію» і «Кадрове переміщення» формує рух по регістру відомостей «Планові нарахування працівників організацій». На підставі цих даних потім заповнюватиметься документ «Нарахування зарплати працівникам організації».

 

Рисунок 9.10 – Введення відомостей про планові нарахування працівників

 

Документ «Заява на застосування пільги ПДФО» (рисунок 9.11) не формує проводок, інформація тільки фіксується в регістрі відомостей «Пільги працівників організацій». Як правило, заява вводиться відразу на підставі «Прийому на роботу в організацію».

 

 

Рисунок 9.11 – Заява на застосування пільги ПДФО

 

Далі в таблиці 9.2 наведено перелік типових господарських операцій, пов'язаних із нарахуванням і виплатою заробітної плати співробітникам, а також документи, якими ці операції оформляються.

 

Таблиця 9.2 – Господарські операції за розділом

Господарська операція Документ
Уведення початкових залишків за зарплатою Документ «Введення початкових залишків по зарплаті»
Нарахування зарплати Документ «Нарахування зарплати співробітникам організацій»
Підготовка до виплати зарплати працівникам (через банк, касу) Документ «Зарплата до виплати организації»
Оформлення виплати ЗП (через банк) Документ «Платіжне доручення вихідне» (операція «перерахування заробітної плати»)
Уведення відомостей про банківські картки працівників Документ «Введення відомостей про банківські картки працівників»
Автоматичне перерахування податків і внесків до фондів Обробка «Формування платіжних документів по внескам у фонди» з видом операції «перерахування податків, внесків по заробітній платі»
Оформлення виплати ЗП (через касу) «Видатковий касовий ордер» з операцією «Виплата заробітної плати по відомостях»
Автоматична виплата зарплати через касу Обробка «Виплата зарплати видатковими ордерами»
Списання депонентів у доходи організацій Документ «Списання депонентів у доходи организацій»
Уведення відомостей про планові нарахування працівників Документ «Введення відомостей про планові нарахування працівників»
Уведення відомостей про індексований дохід Документ «Введення відомостей про індексований дохід»
Довідки про доходи Документ «Довідка про доходи»
Нарахування комунального податку Документ «Нарахування комунального податку»

 

Роздивимось декілька з перелічених господарських операцій.




Переглядів: 3380

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рахунку обліку розрахунків з контрагентами | Завдання до виконання на лабораторному занятті

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.