Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Класифікація пристроїв

Верстатні пристрої класифікуються за різними ознаками (рис.1.1).

За цільовим призначенням пристрої поділяють на 5 груп:

1) ВП для встановлення і закріплення оброблюваних заготовок залежно від виду механічної обробки підрозділяють на пристрої для токарських, свердлильних, фрезерних, шліфувальних, багатоцільових і інших верстатів.

2) ВП для установки і закріплення робочого інструмента здійснюють зв'язок між інструментом і верстатом. До них відносяться патрони для свердл, розгорток; багатоінструментні свердлильні, фрезерні, револьверні головки; інструментальні державки, блоки і т.п.

За допомогою пристроїв зазначених вище груп здійснюють налагодження системи верстат-заготовка-інструмент.

3) Збірні пристрої ВП використовують для з'єднання сполучених деталей виробу, застосовують для кріплення базових деталей, забезпечення правильної установки поєднаних елементів виробу, попередньої збирання пружних елементів (пружин, розрізних кілець) та ін.

4) Контрольні пристрої застосовують для перевірки відхилень розмірів, форми і взаємного розташування поверхонь, сполучень складальних одиниць і виробів, а також для конструктивних параметрів, що виходять у процесі збирання.

5) Пристрої для захоплення, переміщення і перевороту важких, а в автоматизованому виробництві ГВС (гнучких виробничих системах), легко оброблюваних заготовок і

 


 


Рис.1.1 – Класифікація пристроїв


складованих виробів. Пристрої є робочими органами промислових роботів.

Всі описані групи пристроїв залежно від типу виробництва можуть бути ручними, механічними, напівавтоматичними й автоматичними, а залежно від ступеня спеціалізації - універсальними, спеціалізованими і спеціальними.

Залежно від ступеня уніфікації і стандартизації в машинобудуванні і приладобудуванні відповідно до вимог Єдиної системи технологічної підготовки виробництва (ЄСТПВ) затверджено сім стандартних систем верстатних пристроїв.

Універсальні безналагоджувальні пристрої (УБП) призначені для установки різних заготовок на постійні, регульовані, незнімні настановні елементи. До них відносяться: різні центри, повідкові пристрої, затиски, патрони різних типів, оправки, магнітні й електромагнітні плити.

Універсально-налагоджувальні пристрої (УНП) складаються з універсального базового агрегату і змінних налагоджувальних елементів. Базовими агрегатами служать стандартизовані на різних рівнях (ДСТ, стандарт галузі, стандарт підприємства) самоцентруючі патрони з різними приводами й інші пристрої. Базова частина цих пристроїв являє собою складальну одиницю довгострокової дії в різних компонуваннях.

Налагодження УНП для різних деталей здійснюють шляхом зміни настановних і затискних елементів, монтованих на базовому агрегаті.

Універсально-складальні пристрої (УСП). Компонують на стандартизованих плитах різних розмірів. В елементах УСП передбачені взаємно перпендикулярні Т-подібні пази, фіксація елементів і вузлів, виготовлених з високим ступенем точності, здійснюється за допомогою шпонки, що входить у шпонковий паз.

За допомогою УСП багаторазово скорочують час виготовлення пристроїв, тобто час технологічної підготовки виробництва (ТПВ).

Складально-розбірні пристрої (СРП) Оснащення операцій СРП складається з проектування і виготовлення змінних спеціальних налагоджень. Компонування збирають зі стандартних деталей і складальних одиниць, як спеціальні пристрої довгострокового застосування. Ці пристрої знаходять широке застосування на різних токарних, фрезерних, верстатах, у тому числі з ЧПУ, у середньосерійному і великосерійному виробництві. Точність обробки по 1-12-му квалітетах. Час збирання - 1-2 години.

Нерозбірні спеціальні пристрої (НСП) служать для оснащення конкретних операцій індивідуального і групового технологічних процесів.

Вони забезпечують встановлення і закріплення однотипних за формою і конфігурацією заготовок з ідентичними схемами базування.

НСП застосовують для обробки штучних заготовок, а також при рівнобіжних, послідовних і паралельно-послідовних схемах обробки. НСП застосовують у серійному і великосерійному виробництвах.

Усі пристрої за цільовим призначенням і своїми характеристиками підрозділяються на 14 груп складності залежно від числа найменувань деталей у них.

 




Переглядів: 3678

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Роль технологічного оснащення | Проектування технологічного оснащення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.