Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Робота №12 : визначення марки цементу

Загальні відомості:

Згідно з ГОСТ 10178-85 марка цементу визначається гракицел міц­ності при згині зразків-балочок розміром 40х40x160 мм і при стиску їх половинок з розчину 1:3 за масою в нормальним піском, виготовле­них 1 затверділих відповідно до вимог ГОСТ 310-84 і випробуваних через 28 діб з моменту виготовлення. Зразки-балочки та їх половинки у процесі випробування повинні мати границю міцності при згині і стиску не нижче вказаної у табл. 11 /ГОСТ 10178-85/.

 

Отже, міцність цементу характеризується його маркою. Наприклад, потрландцемент за показниками міцності поділяється на п’ять марок: 300, 400, 500, 550 і 600. Фактичну границю міцності при стиску зраз­ків у віці 28 діб /кгс/см2/ називають активністю цементу. Як правило, активність цементу вища за його марку. Якщо, наприклад, границя міц­ності при стиску зразків дорівнює 507 кгс/см2. Це означає, що актив­ність цементу 507 кгс/см2, а його марка 500.

Під час контрольної перевірки марки цементу допускається відхи­лення у менший, бік міцності: при стиску зразків у віці 28 діб з це­менту марок 300 і 400 - до 8% марочної міцності, зразків з цементу марок 500. 550 і 600 - до 5%. Цементи випробовують у розчинах пластич­ної консистенції. При водоцементному співвідношенні не менше 0,40 консистенції розчину, яка характеризується розтіканням конус, на струшуючому столику, має бути в межах 105...11О мм. Для випробування цементу застосовують нормальний, вольський пісок, тобто чистий кварцовий пісок із вмістом оксиду кремнію не менше 96%? і крупністю зерен від 0,50 до 0,85 мм.

 

Порядок виконання роботи:

Визначити консистенцію цементного розчину. Для цього відважи­ти 500 г цементу. 1500 г ні оку і 200 г води. Цемент і пісок перемі­шати ложкою протягом І та у металевій чашці сферичної форми. У цент­рі сухої суміші лопаткою зробити ямку 1 вилити туди 200 г води. Після того, як вода вбереться, суміш перемішати протягом І хв.

Розчин /суміш цементу, піску й води/ перенести у чашу лабораторного розчино-змішувача і переміщувати протягом 2,5 хв /20 обертів чаші замішувача/.

Консистенцію розчину визначають за допомогою струшуючого столи­ка. Перед випробуванням внутрішню поверхню конуса і диск столика змочити водою. За два рази шарами розчину однакової товщини заповни­ти форму-конус, поставлену посередині скляного диска. Ущільнити роз­чин металевою штиковкою. притискаючи конус до диска рукою: нижній „шар 15 штикуваннями, верхній - Ю. Надлишок розчину зрізати ножем врівень з краями конуса. Конус повільно підняти вгору. Розчин стру­снути на столику ЗО разів /приблизно протягом ЗО с/.

Штангенциркулем виміряти розтікання конуса по нижній основі у двох взаємно перпендикулярних напрямах. Якщо розтікання виявиться меншим за 105 мм, слід замісити нову порцію розчину більшою кількіс­тю води, щоб після ЗО струшувань на столику одержати розпливання в межах 105...11О мм,

Виготовити з розчину підібраної консистенції зразки-балочки розміром 40x40x160 мм. Перед приготуванням зразків скласти і злегка вмастити машинним маслом металеві форми. До форм додається насадка. Усі стики форм і насадки змастити тонким шаром густого мастила. За­кріпити форми на стандартній віброплощадці. Форми наповнити розчином приблизно на І см і ввімкнути віброплощадку. Три гнізда форми рівно­мірно, невеликими порціями протягом 2 хв заповнити розчином. Через З хв вібрацію зразків припинити, зняти форми з віброплощадки. зріза­ти ножем надлишок розчину врівень з краями форми.

Зразки у формах помістити у ванну з гідравлічним затвором на 24*2 год. Потім форму обережно розібрати, а зразки помістити у ба­сейн а водою так. щоб вони були в горизонтальному положенні і не стикалися один з одним. На кожний намічений строк випробування слід виготовити по три зразки. Після закінчення строку зберігання

 

зразки вийняти з води, насухо витерти і на пізніш як через 10 хв випробу­вати.

Визначити границю міцності при вгині зразків. Для випробування балочок на згин застосовують автоматично діючу випробувальну машину МИИ-ІОО.

Границю міцності при згині цементного розчину обчислити як се­реднє арифметичне з двох найбільших результатів випробування трьох зразків. Результати випробування цементних зразків-балочок на згин записати до таблиці 12.

Таблиця №12

Показники Досліди
Відстань між центрами опор      
Границя міцності, кгс/см2      
Середня границя міцності, кгс/см2  

За RЗГ марка цементу_________________________________________________

 

Визначити границю міцності при стиску цементного розчину. Для цього випробувати на стиск шість половинок балочок, одержаний після зламу трьох зразків. Кожну половинку балочки помістити між двома сталевими пластинками так, щоб бічні грані, які при виготовленні при­лягали до поздовжніх стінок форми, перебували на площинах пластинок, а упори пластинок щільно прилягали до торцевої стінки зразка. Зразок разом з пластинками випробувати на стиск на гідравлічному пресі. Швидкість збільшення навантаження повинна становити /20+5/ кгс/(см2 с) Випробування довести до руйнування зразка. Пластинки для передачі на­вантаження на половинки балочок мають бути виготовлені з нержавіючої сталі. Розмір плоскої шліфованої поверхні 40x62.5 мм, робоча-площа 25 см2.

Обчислити границю міцності при стиску цементного розчину як се­реднє арифметичне результатів випробування чотирьох зразків, які ма­ли найбільші показники при випробуванні шести половинок балочок. Результати визначення границі міцності при стиску цементного розчину записати до таблиці 13.

 

Таблиця №13

Показник Досліди
Площа опорної поверхні, см2            
Руйнівне зусилля, кгс            
Границя міцності, кгс/см2            
Сер. Границя міцності, кгс/см2            

За RСТ марка цементу_____________________________________________________

 

 

Результати випробувань зводять у табл. 14

Таблиця №14

Показники Вид цементу____________________
Вимоги ГОСТ… Результати випр.
Нормальна крутість цементного тіста, %    
Початок тужавлення, хв.    
Кінець тужавлення, год, хв.    
Рівномірність зміни об’єму    
Границя міцності, кгс/см2 :  
При згині    
При стиску    

 

 

Робота №1: «визначення м’якості млива цементу».

Показники Результати досліду
Маса, г: Наважки  
Залишки на ситі  
М’якість млива гіпсу, %  

 

 




Переглядів: 2885

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота №11 : визначення рівномірності зміни об’єму цементу. | Розв’язування вправ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.