Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Причини Реформації

 

Реформація (від лат. reformatio) – християнський церковно-релігійний, духовно-суспільний та політичний рух оновлення у країнах Західної та Центральної Європи в 16 столітті, спрямований на повернення до біблійних першоджерел Християнства, який набув форми релігійної боротьби проти Католицької церкви і папської влади.

Реформацію пов’язують з іменами Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі

Причини:

· Релігійні

релігійною причиною виникнення реформації була корупція серед священства. Жадібність до грошей все більше спонукала священство до обкрадання бідних людей. Папа Римський вміло грав на релігійних почуттях людей, користуючись іх невіглаством і незнанням Писання і страхом перед Божим судом. Саме тому Папа Римський ввів продажу індульгенцій. Папство придумувало безліч інших шляхів для того, щоб зібрати «данину» як з простого люду, так і зі священства. Навіть посади єпископів були продажні. Їх можна було придбати, сплативши певну суму грошей Папі Римському. Бували випадки, коли посаду єпископа купували і дарували немовлятам. Корупція і розкрадання охопили всі рівці церковної ієрархії.

· Соціальні та економічні

Важливу роль у Реформації зіграли зміни, що відбулися в європейському суспільстві XVI століття. Вони обумовлені науковими відкриттями, появою нового мануфактурного виробництва і великими географічними відкриттями. Колумб, Магеллан і інші першовідкривачі почали еру освоєння океанів і відкриття нових земель.
Ці відкриття згодом створили нові ринки збуту в Південній і Північній Америці. Європейські країни захопили собі колонії на багатьох континентах і почали вести міжнародну торгівлю. Став формуватися капіталістичний середній клас купців і промисловців. У суспільстві з’явився прошарок людей, які владно і рішуче відстоювали свої інтереси, які відрізнялися від інтересів середньовічної знаті, орієнтованої тільки на розкіш і споживання. До цього ще слід додати наростаюче невдоволення тим, що майже всі держави віддавали папському престолу колосальні кошти. Це відбувалося на тлі бурхливого зростання цін, особливо на сільськогосподарські продукти, що поставило в скрутне становище міську бідноту.

Другим важливим соціальним фактором, що послужив початку Реформації, став винахід друкарства. Завдяки цьому біблійні тексти, а також праці Августина, різні памфлети, листівки широко стали поширюватися серед інтелігенції і простого народу. Природно, що люди, читаючи Слово Боже, порівнювали його з тим, чого навчали священики. У результаті такого порівняння вони знаходили протиріччя, і невдоволення наростало.

· Політичні

Однією з важливих політичних причин Реформації стало посилення національних держав. З плином часу влада монархів у різних європейських державах посилювалася. Вони були не дуже задоволені тим, що папа має над ними владу, і прагнули до самостійності. Фактично всі правителі перешкоджали посиленню папського впливу на своїй території і тому охоче підтримували всі антипапські рухи. Вони хотіли самі розпоряджатися землями і багатствами, якими володіла католицька церква на їх території

 

28. В чому полягають особливості віровчення протестантизму?.

Протестантизм — один з головних напрямів у християнстві, що відокремилися від католицтва в період Реформації у 16 столітті (лютеранство, кальвінізм та ін.) та у результаті подальшого внутрішнього поділу.

Отже, основні положення православного віровчення (догмати) зафіксовані з двох рівних за авторитетом для церкви джерелах "Священному Писанні" (Біблії) i "Священному Переданні (переказі)"

Православна традиція вимагає збереження в недоторканості не тільки зміст догматів в інтерпретації "отців церкви" але й збереження їх догматичного формулювання. Протестантизм виступає за спрощення та здешевлення культу, відкидає молитку за померлих, поклоніння Богородиці і святим, почитання мощів, ікон та інших реліквій. На перший план богослужіння висувається проповідь. Богослужіння ведеться на народних мовах, складається з проповіді, співання молитовних гімнів і читання Нового Запов іту. Із семи таїнств протестанти визнають лише два – хрещення та євхаристію(хрещення здійснюється у пізньому віці, одразу ж за ним слідує євхаристія). Протестантизм відкидає розподіл віруючих на духовенство і мирян – тобто кожен віруючий може звернутися до Бога без посередників.

 




Переглядів: 4333

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості віровчення і культу католицизму | Які специфічні риси розвитку людства у XX ст. стали причиною виникнення неорелігій?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.