Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ТЕМА 1. ЗАГАЛЬНІ ОСНОВИ І ПРИНЦИПИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В БАНКАХ

ОБЛІК В БАНКАХ

 

КУРС ЛЕКЦІЙ

 

 


Зміст

стор

Вступ
Тема 1. Загальні основи і принципи бухгалтерського обліку в банках………………………………………………………………………………………. 1.1. Принципи організації бухгалтерського обліку в банківських установах України. 1.2. План рахунків бухгалтерського обліку банків України……………………………. 1.3. Параметри і форми аналітичного обліку……………………………………………... 1.4. Банківська документація……………………………………………………………….  
Тема 2. Облік капіталу………………………………………………………………….. 2.1. Система рахунків для обліку статутного капіталу банку………………………….. 2.2. Облік операцій з формування статутного капіталу банку…………………………..
Тема 3. Облік доходів і витрат…………………………………………………………… 3.1. Доходи і витрати банку як об'єкти обліку……………………………………………. 3.2. Правила обліку та класифікація рахунків обліку доходів і витрат банку…………. 3.3. Облік доходів і витрат банку…………………………………………………………. 3.4. Облік фінансового результату діяльності банку і розподілу прибутку……………
Тема 4. Облік касових операцій………………………………………………………… 4.1. Організація касової роботи…………………………………………………………… 4.2. Облік і документообіг за операціями кас з приймання та видачі готівки…………. 4.3. Інкасація грошової виручки…………………………………………………………… 4.4. Зберігання і облік цінностей та документів у грошових сховищах…………………
Тема 5. Облік розрахункових операцій………………………………………………… 5.1. Характеристика грошового обігу та платіжних інструментів клієнтів банку…….. 5.2. Облік операцій при розрахунках платіжними дорученнями………………………. 5.3. Облік операцій при розрахунках платіжними вимогами-дорученнями…………… 5.4. Облік операцій платіжними вимогами………………………………………………. 5.5. Облік операцій при розрахунках розрахунковими чеками…………………………. 5.6. Облік операцій при розрахунках акредитивами……………………………………..
Тема 6. Облік операцій з кредитування………………………………………………. 6.1. Сутність кредитних операцій. Документальне оформлення видачі кредиту…….. 6.2. Характеристика балансових рахунків кредитних операцій……………………….. 6.3. Організація обліку погашення кредиту та процентів за користування кредитом… 6.4. Форми забезпечення повернення кредиту…………………………………………… 6.5. Облік окремих кредитних операцій………………………………………………….. 6.6. Облік формування і використання резервів, списання та повернення раніше списаних безнадійних активів у комерційних банках України…………………………. 6.7. Контроль за використанням і погашенням кредиту………………………………….  
Тема 7. Облік депозитних операцій…………………………………………………….. 7.1. Визнання, оцінка й класифікація зобов'язань банку та характеристика рахунків для їх обліку………………………………………………………………………………… 7.2. Облік банківських депозитів…………………………………………………………..  
Тема 8. Облік операцій з цінними паперами………………………………………… 8.1. Поняття, класифікація цінних паперів і операцій з ними………………………….. 8.2. Облік операцій з цінними паперами………………………………………………….
Тема 9. Облік операцій в іноземній валюті……………………………………………. 9.1. Сутність валютних операцій………………………………………………………….. 9.2. Загальні вимоги до обліку операцій в іноземній валюті…………………………….. 9.3. Облік обмінних операцій з іноземною валютою…………………………………….. 9.4. Особливості роботи з готівковою іноземною валютою та платіжними документами в іноземній валюті…………………………………………………………... 9.5. Операції з іменними та дорожніми чеками в іноземній валюті, що емітовані нерезидентами………………………………………………………………………………. 9.6. Бухгалтерський облік операцій з використанням платіжних……………………….    
Тема 10. Облік операцій з основними засобами………………………………………. 10.1. Документальне забезпечення обліку……………………………………………….. 10.2. Облік надходження, переоцінки та ремонту основних засобів…………………… 10.3. Облік зношення основних засобів………………………………………………….. 10.4. Облік вибуття об'єктів основних засобів: ліквідація, реалізація, безоплатне передання……………………………………………………………………………………. 10.5. Облік основних засобів, прийнятих банком під заставу наданого кредиту……….  
Тема 11. Облік операцій з нематеріальними активами……………………………… 11.1. Облік нематеріальних активів………………………………………………………. 11.2. Відображення в обліку результатів інвентаризації нематеріальних активів і основних засобів…………………………………………………………………………….  
Тема 12. Облік операцій з лізингу………………………………………………………. 12.1. Економічна сутність лізингу…………………………………………………………. 12.2. Облік операцій з фінансового лізингу………………………………………………. 12.3. Облік операцій з оперативного лізингу…………………………………………….. 12.4. Продаж необоротного активу з укладенням угоди про його одержання продавцем у лізинг (оренду)………………………………………………………………..  
Додаток А. План рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України……...
Додаток Б. Форма балансу………………………………………………………………….
Додаток В. Кореляція статей балансового звіту з рахунками плану рахунків………….
Рекомендована література...………………………………………………………………...

 


Вступ

Банківська система є важливою ланкою економіки країни, оскільки банки виступають в ролі фінансових посередників на грошовому ринку, здійснюючи перерозподіл грошових ресурсів як на макроекономічному, так і на мікроекономічному рівнях. Специфіка діяльності банку як суб’єкта господарювання полягає в тому, що банківські установи мобілізують тимчасово вільні грошові кошти суб’єктів ринку – юридичних і фізичних осіб, задовольняють їхні потреби в додаткових фінансових ресурсах та здійснюють розрахунково-касове обслуговування своїх клієнтів.

Бухгалтерський облік у банках є інформаційною системою, що містить вичерпні фінансові відомості про банк як суб’єкт господарської діяльності. Бухгалтерська інформація, базуючись на документальних доказах, дає змогу простежити активи банку від моменту, коли було отримано відповідний дозвіл та придбано ці активи, до їх списання чи реалізації. Те саме стосується і пасивів – від виникнення зобов’язань до їх погашення. Система бухгалтерського обліку має бути надійною і ефективною.

Предмет дисципліни «Облік в банках» – власні і залучені кошти та операції з їх розміщення в активах кредитного й інвестиційного портфелів, основних засобах і нематеріальних активах, а також на рахунках грошових коштів у касі та банках.

Мета дисципліни «Облік в банках» полягає у набутті студентами ґрунтовних знань з основних тем курсу; вмінь, спрямованих на оволодіння методикою фінансового обліку в комерційних банках; практичних навичок із застосування отриманих знань на практиці у процесі винесення обґрунтованих управлінських рішень в системі банківського обліку, внутрішньобанківського аудиту та менеджменту в банках.

Завдання дисципліни «Облік в банках»: навчитись оперувати даними балансу та інших форм фінансової звітності; навчитись користуватися інформацією з рахунків бухгалтерського обліку в управлінні процесами формування власних і залучених коштів з метою ефективного їх використання шляхом надання кредитів, придбання і торгівлі цінними паперами, через інвестиційні вкладення в інші банки та підприємства, через депозити.

Після вивчення дисципліни «Облік в банках» студент повинен

знати: функції обліково-операційного апарату банку; сутність і класифікацію звітності банківських установ, загальні вимоги до формування фінансової звітності; порядок здійснення касових операцій; загальну схему документообігу під час виконання касових операцій установами банків; загальну схему документообігу при здійсненні банком операцій з платіжними картками; порядок обліку операцій з формування статутного капіталу; порядок обліку розрахунків з акціонерами банку; порядок здійснення операцій банків з іноземною валютою; порядок обліку операцій з цінними паперами та довгостроковими вкладеннями банку; порядок обліку міжбанківських розрахунків; порядок обліку кредитних операцій; порядок обліку операцій з основними засобами і нематеріальними активами;

уміти: аналізувати дані балансу; відображати в обліку операції з платіжними картками; складати бухгалтерські проводки за касовими операціями; відображати в обліку нарахування доходів; відображати в бухгалтерському обліку нарахування витрат; відображати в обліку кредитні операції; відображати в обліку міжбанківські розрахунки; складати бухгалтерські проводки з викупу банком акцій власної емісії та з обліку формування статутного капіталу; відображати в обліку видачу і погашення банківського кредиту; розраховувати доход вкладників та загальний розмір вкладів на кінець встановленого періоду; відображати в бухгалтерському обліку вкладення банку в акції та інші цінні папери з нефіксованим прибутком для їх подальшого продажу; здійснювати кореспонденцію рахунків за операціями банків з іноземною валютою.


ТЕМА 1. ЗАГАЛЬНІ ОСНОВИ І ПРИНЦИПИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В БАНКАХ

1.1. Принципи організації бухгалтерського обліку в банківських установах України

1.2. План рахунків бухгалтерського обліку банків України

1.3. Параметри і форми аналітичного обліку

1.4. Банківська документація

 




Переглядів: 727

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обов'язки підприємця-менеджера в загальному можна представити через його основні функції. | Принципи організації бухгалтерського обліку в банківських установах України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.