Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Базові умови зовнішньоекономічних операцій.

Звід термінів і правил міжнародної торгівлі (Інкотермс-2010) періодично видається Міжнародною торгівельною палатою у Парижі. Він містить точні визначення, що дозволяють уникнути помилок і розходжень у тлумаченні умов поставок товарів.

Метою Інкотермса є забезпечення міжнародними правилами по тлумаченню найбільш широко використовуваних торговельних термінів в галузі зовнішньої торгівлі.

Варто підкреслити, що сфера дії Інкотермса обмежена питаннями, пов’язаними із правами й обов’язками сторін договору купівлі-продажу відносно поставки проданих товарів (під словом товари тут маються на увазі «матеріальні товари», крім «нематеріальних товарів» — комп’ютерне забезпечення).

Найбільш часто в практиці зустрічаються два варіанти неправильного розуміння Інкотермсу. Першим є неправильне розуміння термінів, включених в Інкотермс, які мають більше відношення до договору перевозки, а не до договору купівлі-продажу. Другим — іноді неправильне подання про те, що вони повинні охоплювати всі обов’язки, які сторони хотіли б включити в договір. Як завжди підкреслювалося Міжнародною торговельною палатою, Інкотермс має справу тільки з відносинами між продавцями й покупцями в рамках договорів купівлі-продажу, і то тільки в певних обставинах. По-друге, Інкотермс має справу з деякими певними обов’язками сторін такими зокрема, як обов’язок продавця поставити товар в розпорядження покупця або передати його для перевезення, або доставити його в пункт призначення, і з розподілом ризику між сторонами в цих випадках.

Варто підкреслити, що Інкотермс не призначений для заміни умов договору, необхідних для повного договору купівлі-продажу, або за допомогою включення нормативних умов, або індивідуально обговорених умов. Інкотермс взагалі не має справи з наслідками порушення і звільненням від відповідальності внаслідок різних перешкод. Ці питання повинні передбачатися іншими умовами договору купівлі-продажу та відповідних законів. Інкотермс споконвічно призначався для використання в тих випадках, коли товари продавалися для поставки через національні кордони.

Міжнародна торгова палата у 1936 р. розробила й надрукувала міжнародні правила по тлумаченню комерційних термінів під назвою «Міжнародні комерційні терміни». У 2010 році МТП (Париж) випустила чергові правила «Інкотермс — 2010».

Діючим українським законодавством встановлено, що при укладанні суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності зовнішньоекономічних контрактів, предметом яких є товар (роботи, послуги), застосовуються міжнародні правила «Інкотермс — 2010».

Функціями «Інкотермс-2010» є:

по-перше, визначати, хто і за чий рахунок забезпечує транспортування товарів по території країн продавця, покупця, транзитних країн;

по-друге,виявити, як здійснюється транспортування і завантаження, вид транспорту, місце розвантаження;

по-третє, з’ясувати обов’язки продавців щодо пакування, маркування, страхування вантажів;

по-четверте, визначити, де і коли переходять від продавця до покупця права власності на товар.

«Інкотермс — 2010» вміщає всього 13 базисних умов, які в залежності від ступеня розподілу між продавцем і покупцем зобов’язань щодо поставки товару та відповідальності за ризик пошкодження чи втрати вантажу поділені на чотири групи: Е, F,C, D (див. таблицю 4.3 ):

Таблиця 4.3.




Переглядів: 270

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перелік документів, що подаються для обліку (реєстрації) зовнішньоекономічних договорів (контрактів). | Базові умови «Інкотермс-2010»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.