Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Строки погашення податкових зобов’язань

Податкове зобов’язання сплачується:

- у випадку самостійного визначення платником податків протягом 10 календарних днів, наступних за граничним терміном подання податкової декларації;

- у випадку подання уточненого розрахунку (при самостійному виявленні помилки) податкове зобов’язання сплачується до подачі уточненого розрахунку (разом з самостійно нарахованим штрафом у розмірі 5 % від самостійно виявленої суми недоплати);

- у випадку визначення податкового зобов’язання контролюючим органом податкове зобов’язання сплачується протягом 10 календарних днів від дня отримання платником податкового повідомлення або рішення-повідомлення, крім випадків, коли платник оскаржує таке рішення;

- у випадках виникнення податкового зобов’язання з причин, не пов’язаних з порушенням податкового законодавства – у терміни, передбачені відповідним законодавчим актом, а за їх відсутності – протягом 30 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування, крім випадків, коли платник оскаржує таке рішення;

- у випадку апеляційного узгодження суми податкового зобов’язання платник податків зобов’язаний погасити її, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів за днем закінчення такого узгодження (закінчення процедури адміністративного або судового оскарження).

Якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний день, то останнім днем сплати вважається наступний за вихідним робочий день.

Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником у визначені законодавством строки, , визнається сумою податкового боргу платника податків, який сплачується платником самостійно разом з пенею і штрафними санкціями, або стягуються органами ДПС у примусовому порядку за визначеною законом процедурою.

Джерелами самостійної сплати платником податкових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.

За податками, які справляються з об’єктів нерухомої власності, джерелами їх самостійної оплати можуть бути активи як власника таких об’єктів нерухомої власності, так і будь-якої іншої особи, на яку покладено обов’язок сплати.

Джерелами погашення податкового боргу за рішенням органу ДПС є:

- будь-які активи боржника з урахуванням обмежень, визначених законодавством України;

- активи боржника, передані ним у тимчасове користування чи розпорядження іншим особам;

- кошти, незалежно від джерел їх походження.

У разі відсутності у філії або відокремленого підрозділу юридичної особи, активів, достатніх для погашення їх податкового зобов’язання або податкового боргу, додатковим джерелом погашення податкового зобов’язання або податкового боргу такого платника податків є активи юридичної особи.

Податковий борг погашається перед іншими податковими зобов’язаннями у порядку календарної черговості його виникнення, а у разі одночасного виникнення за різними податками - у рівних пропорціях.

З моменту прийняття ухвали судом про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок сплати податкового зобов’язання або податкового боргу регулюється Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Якщо для погашення такого боргу недостатньо активів платника податків, то не погашена заборгованість погашається за рахунок активів засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність платника податків згідно з Законом.

Підставою для повернення сум, помилково або надміру сплачених до бюджету є заява платника, яка може бути подана не пізніше 1095 днів з моменту виникнення переплати. Повернення переплат здійснюється протягом 10, а з місцевих бюджетів – 13 робочих днів, а по податку з доходів фізичних осіб – протягом 60 календарних днів від дня отримання органом ДПС податкової декларації.

У заяві платника податків зазначається напрям зарахування коштів:

- на поточний або вкладний рахунок;

- на погашення податкового зобов’язання з іншого податку;

- шляхом оформлення чека на одержання готівки в разі відсутності рахунка у платника податків.

Після отримання заяви орган ДПС готує висновок на повернення коштів за даними особового рахунку та передає його до органу державного казначейства. Орган державного казначейства протягом 5 робочих днів повідомляє орган ДПС про перерахування коштів на рахунок платника до підприємств поштового зв’язку, а орган ДПС у свою чергу протягом 5 робочих днів повідомляє про це платника податків.

 




Переглядів: 1327

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відповідно до законодавства відповідальним за нарахування податкового зобов’язання є податковий орган. | Обслуговування платників податків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.